AFCoryfee: Amel Vroege! Men zegt wel: 'De laatsten zullen de eersten zijn'. Alle overige be stuursleden zijn al aan de beurt geweest. Amel nog niet. Waarom? Omdat hij misschien niet zo op de voorgrond treedt als andere be stuursleden? Nee, dat is het niet. De volgorde van opkomst is name lijk volstrekt willekeurig. Maar het is wel hoog tijd om dit bestuurslid naar voren te halen. Vraag: Je bent al weer heel wat jaren actief binnen de club. Waar is het begonnen? Wat heb je gedaan en wat doe je nu binnen de club? Antwoord: In 1993 ben ik door Kees Gehring benaderd om deel uit te maken van het oprichtingsbestuur van s.c. "the Reds" en vervolgens ben ik gevraagd zitting te nemen in het AFC-bestuur om op het opera tionele vlak de organisatie van de festiviteiten rond ons eeuwfeest uit te voeren en een jaar later werd ik verzocht om de functie commissa ris technische zaken op mij te nemen. Ik kan je wel zeggen: een heel zware klus. Ik zag het als mijn taak om ervoor te zorgen, dat de orga nisatie, laten we zeggen het 'Umfelt', zodanig in orde was, dat de technische staf en de spelers daarbinnen goed konden functioneren. Met voetbalinhoudelijke zaken hield ik mij niet bezig. Mijn mening is: datje als bestuurder je daar ook niet mee moet bemoeien. Je moet niet op de stoel van de trainer gaan zitten. Je gaat je dan teveel identi ficeren met de trainer. Je wordt op deze wijze medeverantwoordelijk voor de resultaten. Je moet je als Commissaris T.Z. dus afstandelijk opstellen. De trainer is uiteindelijk toch een passant en jij als be stuurslid niet. Maar nogmaals, zo denk ik er over. Het nadeel van T.Z. is dat het zo tijd gebonden is. De trainingsavonden, de wedstrijden, het is niet een administratieve taak, die door de week overdag gedaan kan worden. Je wordt geacht overal te verschijnen. Dat was in combi natie met mijn werk, het toerisme, niet mogelijk. Ik moest nogal eens op reis. Nu ben ik onder andere bezig met clubhuiszaken, het Jaardi ner. De trip van het Eerste naar de Canarische Eilanden heb ik jaren lang kunnen organiseren. Dat is nu al een paar jaar in goede handen van het AFC Vriendelijke Bedrijf: Sudtours. Ik ben altijd een onder handelaar geweest. Komt dus goed van pas als er over de pacht van het clubhuis onderhandeld moet worden. Ik wil hierbij benadrukken, dat wij met onze huidige pachter Frans Ris heel erg tevreden zijn! Frans heeft oog voor het karakter van AFC en probeert zoveel moge lijk tegemoet te komen aan de wensen van de AFC'ers en ik kan je verzekeren dat is niet altijd even makkelijk! Vraag: Ik lees altijd met veel genoegen in de Schakel de verslagge ving van de wedstrijden van het Eerste. Jij en je medeverslaggever Ronald Koster schrijven geen geijkte stukjes. Er zit een bepaalde ondertoon in. Klopt die indruk? Antwoord: Dat klopt zeker. Ronald en ik gaan ervan uit, dat men nu niet direct wil lezen wie, wanneer en aan wie de voorzet werd gege ven en wie er scoorde, dat kan men namelijk elke maandagmorgen beter en af en toe eerder in de krant lezen. Het gaat ons juist om de sfeer zowel binnen als buiten het veld. Wij denken dat als men later wil weten hoe er nu gespeeld wordt, men dan veel liever leest hoe de sfeer was dan dat alle feiten opgesomd zijn. De opmerkingen van de trouwe supporters op de 'Dijk' zijn daarbij natuurlijk van onschatbare waarde. Als bestuurslid krijg je dan van je vrienden nog al eens wat te horen! Maar je staat daar natuurlijk veel meer als supporter dan als bestuurslid. Het is toch prachtig dat we een zo'n mooie club hebben en dat wij daar naar toe mogen. Daarom schrijven wij positief. De Schakel is er niet voor om negatieve kritiek te uiten. AFC is een zeer open vereniging, je mag er en kan er alles zeggen. Mijn punt is wel, dat als je kritiek hebt, zeg het dan rechtstreeks en niet via via. 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 De Ledenvergadering is daar het juiste platvorm voor. Daar kunnen de leden zich kritisch uiten richting Bestuur. Kunnen we heus wel tegen, we zijn geen watjes. Bedenk dat het Bestuur gekozen is door de leden. Ik heb dan ook geen enkele moeite met een kritische opstelling. Dat er af en toe wel eens een sneer valt, schrijf ik toe aan de betrok kenheid. Zie ik niet als een persoonlijke aanval. Ik kan daar heel goed mee leven. Het Bestuur is er voor de leden, de club en niet andersom. Je moet je als bestuur ook open opstellen en bedenk ook, je doet het niet alleen maar voor de club, maar ook een beetje voor jezelf. Vraag: Je hebt ooit voor de Veteranen gespeeld, maar hoe is jouw voetbalcarrière verlopen? Antwoord: Een uitgangspunt van AFC is: 'Je wordt binnen AFC opgeleid voor de Veteranen'. Wat betekent je speelt hier vanaf je jeugd en je blijft voor AFC spelen. Ik kwam pas op mijn 16e over van KBV. Opgegroeid in Slotervaart, vandaar eerst KBV. In de Al ge speeld onder andere met Bas Rachman en Edwin Geluk. Daarna werden wij bij de senioren opgenomen in de A selectie. Bas en Edwin hebben het gered, ik niet. Laten we eerlijk zijn, ik heb een paar wed strijden mee mogen doen, ik moest het vooral van mijn inzet hebben, ik was gewoon niet goed genoeg. Door mijn studie aan de toenmalige HES zakte ik van het Tweede naar het Derde. Om vervolgens na mijn afstuderen voor lange tijd naar het buitenland te verhuizen. Maar wel altijd vollid gebleven en toch altijd lid van de A selectie gebleven, terwijl ik nooit speelde! Ik weet niet of het nog zo is, maar in die tijd moest elke maand de maandopstelling van het Eerste naar de KNVB gestuurd worden. Na een bepaald aantal wedstrijden of maanden, dat weet ik niet meer, moet je maar aan Chris Schroder vragen, mocht je niet meer van het Eerste naar het Tweede teruggezet worden. Anders om natuurlijk wel. Dus was het veel handiger om mij op de lijst van het Eerste te zetten en bepaalde spelers, zeg maar de nummers 13 tot en met 16 bij het Tweede. Is daar geen onderscheiding voor: zolang bij het Eerste en zo weinig gespeeld? Bij de Veteranen door een combinatie van factoren, zoals bestuur, werk en wat fysieke onge makken niet zolang gespeeld. Was altijd wel heel gezellig voor en na de wedstrijd. Maar tijdens de wedstrijd? Pffff, laten we maar zeggen dat het gezegde hoe ouder, hoe wijzer' voor de Veteranen niet altijd opgaat. noot samensteller: ik was er ooit getuige van dat Amel, terwijl hij in balbezit was, de bal oppakte en dringend de scheidrech- ter verzocht om tegen het gezeik van zijn medespelers op te treden!) Vraag: Ik zit al een paar keer met een scheef oog naar die brochures van schitterende resorts te kijken. Vakantieplannen? Antwoord: Nee hoor. Ik ben toch nog op latere leeftijd met mijn eerste eigen zaak begonnen. Ben ik toch nog ondernemer geworden. Bij mijn vorige werkgever, die de top van de vakantiemarkt bedient, ben ik tot de conclusie gekomen, dat er nog zoveel ruimte is in die markt. Ik richt me als touroperator op het allerhoogste segment, up market segment luxe reizen. 5 Sterren hotels and resorts all over the world. Vanaf maart zijn we onder de naam Moon Luxury Hotels Resorts operationeel. Wij verzorgen wat je noemt vakantie op maat. Mijn kapitaal is mijn kennis van de markt en mijn netwerk. Laatste maanden veel gereisd om contacten aan te halen dan wel te leggen. Word ik uitgenodigd voor een etentje op Lanzarote. Zitten we aan het water, vis zo van het bootje via de pan op je bord, lekker wijntje erbij, ondergaande zon. Prachtig, wat een luxe en dan denk ik: wat zijn we toch rijk'. Vraag: Voetballen doe je niet meer, maar duurlopen des te meer. Vanwaar deze passie? Antwoord: Een tijd geleden kreeg ik, omdat er allerlei dingen waren gebeurd, lichamelijke ongemakken. Op advies ben ik gaan lopen. Nu kan ik niet meer zonder. Heerlijk, elke week met een groepje een duurloop en dan ook nog 2 a 3 keer per week naar de sportschool. Ik geloof heilig dat een gezonde geest, een gezond lichaam vereist. Inmiddels 3 halve marathons en 2 keer de Dam tot Dam gelopen. Een hele marathon is geen optie, het moet wel leuk blijven. Laatste vraag: Wat zou je ten aanzien van AFC wensen? Antwoord: Nee, in feite niets, laten we AFC houden zoals het is. Laten we blijven opleiden voor de Veteranen. Met betrekking tot het Bestuur, hoop ik dat de bijzonder prettige samenwerking zo blijft. En ja, dat mag ook wel eens gezegd worden, het is een eer om daarin te mogen zitten voor deze prachtige club. Samensteller: André Wijnand awiinandfaiknnnlanet.nl) 20

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 20