Routebeschrijving vuc Laurens Samson stak echter met kop en schouders boven de rest uit. Met zijn betoog "voetballers moeten niet praten, voetballers moeten voetballen" werd de jury zodanig geraakt, dat hij zich winnaar mag noemen van de Silver Spoon Award 2007. De Opa van Laurens was al trots, daar sluiten 29 anderen zich nu bij aan. Chris Schroder sloot de avond af met wederom een prachtig gedicht over de selectie, iets wat de groep erg waardeert. De Pacha was het eindtoneel van de avond waar werd genoten van een aantal consumpties gesponsord door le elftalspeler Murat Böke, bestuurslid Nicolaas van Ommeren, oud elftal leider Peter Brands en uiteraard de eerder opgedane boetes. En die nacht bleef het nog lang onrustig. Dag 2 Op zondag stonden er 2 trainingen op het programma en was de middag bestemd voor ontspanning aan het zwembad. Laurens Samson was kennelijk slaapdronken van zijn overwinning van de vorige avond, want hij stapte met zijn kamergenoot Said Ben- tohami te laat in de bus en wat dus resulteerde in een boete. Op de ochtendtraining werd de rematch van Jong tegen Oud. Door de winst van Oud van de vorige dag, vergokte Khalid Harrak zijn ver trouwde sik, daar hij zwoor dat Jong zou gaan winnen. Oud won wederom en zoals Mendel Witzenhausen zei: "Gokschuld is ere schuld." Met behulp van ongeveer de hele selectie werd de sik vak kundig verwijderd. De middagtraining stond onder andere wederom in het teken van een wedstrijd tussen Jong en Oud, echter nu aangevuld met wat jongere ouderen bij Jong en oudere ouderen bij Oud. Zo stonden Johan Dol en Ronald Koster in de voorhoede bij Jong, Rinus van Leijenhorst en Henk Bijlsma in het veld voor Oud. Marcel Koster bestreek de gehele linkerkant bij Oud. Oud bleek toch wat minder op elkaar ingespeeld te zijn, had de nacht nog in de benen zitten of een enkeling was het simpelweg gewoon spuugzat en ging lekker rechtsbuiten lopen. Het kwam er uiteindelijk op neer dat Jong de partij naar zich toe trok en de overwinning be haalde. Het diner van dag 2 werd genuttigd in Restaurant Ciao, onge veer 10 minuten lopen van het Hotel. Overigens de laatste keer dat Bob een aantal sigaren voor de selectie bestelt. Het afzakkertje werd genuttigd in de Pacha. En die nacht bleef het nog lang onrustig. Dag 3 Op maandag, de derde dag van het trainingskamp, besloten Tom en Ruben hoofdsponsor van de boetepot te worden door net iets te laat aan het ontbijt te verschijnen. Vervolgens zwaaiden wij Gijs Roodbeen uit, die terug naar Nederland ging om zijn tentamen te maken en daar bleef. De rest van de ochtend was gereserveerd voor een training waarbij de conditie centraal stond. Na een lunch in het hotel kon men zich ontspannen aan het zwembad. Een aantal van ons speelden het spel 'Who the man', waarbij Peter, helaas voor hem, degradeerde uit de eredivisie. Het diner vond plaats in restaurant El Gaucho, aangeboden door de AFC-vriendelijke bedrijven, belichaamd door Ad Westerhof. Heel even leek het of Ad Westerhof junior ook aanwezig was, maar dat bleek een ijzersterke imitatie van Gideon te zijn. He, kijk nou! En daar stond in één keer Laurens, de barman van de AFC Sociëteit. Hij en zijn broer vergezelde ons, voor een borrel in de Pacha. En die nacht bleef het nog lang onrustig. Dag 4 De ochtend was gereserveerd voor een flinke doch rustige wandeling gevolgd door een drankje op een terras aan zee. De rest van de mid dag was gereserveerd voor zwemmen, bijslapen en eventueel het laten behandelen van blessures. Ditmaal werd er vroeger gedineerd doordat er in de avond een wed strijd op het programma stond tegen Pastorales. Tijdens een eerdere editie van het trainingskamp op Gran Canaria speelde wij op het 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 kunstgras tegen CF Casa Pastorales, het jeugdteam wel te verstaan. Zij wisten het AFC destijds knap lastig te maken. Dit jaar speelde we tegen de senioren van CF Casa Pastorales. Deze bleken echter een stuk minder te zijn dan we verwacht hadden. Dat nam niet weg dat wij gebrand waren een goede pot te spelen. 4 Doel punten van Wilson, 1 van Bob, 1 van Gideon, 1 goal van Yama en een mislukte buitenspelval resulteerde in een 1-7 overwinning voor AFC. Mede door het Spaanse temperament van de tegenstander (ze bleven hard rennen) werd AFC scherp gehouden, wat resulteerde in een leuke wedstrijd en applaus na afloop van zowel supporters van AFC als de plaatselijke club. Na een zeer welkome douche in het hotel, maakten wij ons allemaal op voor de laatste avond in de Kasbah van Playa des Ingles, u raadt het al, de welbekende Pacha. En die nacht bleef het nog lang onmstig. Dag 5 Woensdagochtend las ik samen met mijn kamergenoot Rody Turpijn toch duidelijk dat er geen trainingen meer op het programma stonden. Maar op verzoek van Franz Tilmans, de zoon van Co, werd in de zandduinen nog een fijne looptraining uitgezet. Daar we wat aan de vroege kant waren, besloten we 'blikkie' te trap pen. Na een paar minuten ploffen, bleek Peter Post de pineut te zijn en kon hij in alle hoeken en gaten van het hotel opzoek naar spelers van AFC 1. Die vond hij ook, behalve Hans Geerlings, die na een sterk komkomkommertje de bal door na een volle sprint met gevaar voor eigen leven wegtrapte. Tijdens de looptraining liet Said Moumane wederom zien dat hij op zijn leeftijd nog een van de sterkste lopers is, ook in mul zand. Peter Post zette ook een ijzersterke tijd neer, ondanks zijn koortslip. Franz Tilmans werd vervolgens getrakteerd op een frisse duik in de Atlantische oceaan, volgens sommigen te veel eer. Ton du Chatinier, nog niet genoemd in dit verslag, maakte vervolgens ook kennis met de zeebodem. Daar wij pas laat op de avond zouden vliegen konden we dankbaar gebruik maken van het fantastische weer en dus flink bijkleuren. De één las een boek en de ander vertaalde een songtekst van Hazes naar het Engels. AFC 1 kan terugkijken op een fantastisch trainingskamp. Het collec tief is nog hechter geworden dan het al was. Namens de selectie en begeleiding gaat onze dank uit naar Rinus van Leijenhorst en Sud- tours voor de perfecte organisatie van deze reis. Daarnaast uiteraard onze dank aan het bestuur en 'the Reds' die dit trainingskamp weder om mogelijk hebben gemaakt. Op naar een mooie 2e helft van seizoen 2006-2007! Laurens Bianchi Terrein: Het Kleine Loo 1. Stadswijk "Mariahoeve. Postcode 2592 BW. Auto vanuit Amsterdam: Over de A4 (E19) afslag Den Haag (op knooppunt Prins Clausplein) daarna afslag Mariahoeve. Bij verkeers lichten rechtsaf, bij volgende 2 verkeerslichten rechtdoor. Over een kleine brug en dan rechtsaf de Schenkkade op. Bij molen aan de rechterkant linksaf slaan (Carel Reinierskade). Rechts liggen de vel den. Auto vanuit Wassenaar: Rijksstraatweg richting Den Haag (A44 N44). Bij het viaduct rechts aanhouden. Bij de stoplichten rechtsaf en deze weg volgen. Aan het einde van de afslag bij de verkeerslichten rechtsaf en over het viaduct rijden. Onderaan het viaduct rechtsaf, bij verkeerslichten linksaf. Bij 2de verkeerslichten rechtsaf 't Kleine Loo op. Na het verkeersplein liggen de velden aan de linkerkant. 10

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 10