Medische commissie Uitslagen en programma van KNVB zien? Zondag 1 Kappen, draaien enau, mijn lies!? 15 november 2006 85e jaargang nr. 5 En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Paul Koster (17/11) Jan Roedema (17/11) - Sebo Jan Wol- dringh (18/11) - Henny Cruyff (22/11) - Steve Bierman (22/11) - Frits van Klinken (24/11) - Cocky van Duyvenbode (26/11) - Cees Thomas (29/11) John Parsser (2/12) - Jip Vogel (2/12) - Henry Bierman (2/12). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie Liesblessures komen veel voor bij voetbal. Het maandagavond spreekuur geeft weer eens aan dat ook ouders daaronder lijden, dus maar even een overzicht. In de Schakel 1 van dit nieuwe jaar voor spelde ik reeds dat slechte weersinvloeden met afgelastingen van dien, het zinvol is de sportschool op te zoeken. Waarom? Gewoon om de belangrijkste spierstructuren te versterken. De meest voorkomende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aanhechtend aan het schaam- been. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil dit mede ook kan veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandigheden, koud weer, of een slechte kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het standbeen zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren van dit standbeen. Deze belangrijke spiergroep reageert met een irritatieklacht in haar eindpees welke verweven is in het been- vlies(periost) van het schaambeen. Herkenbare klachten zijn: 1. Pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzijde van het bovenbeen. 2.In de beginperiode pijn na intensief sporten en later ook tijdens. 3. In de mid-fase wordt de pijn minder maar treedt ook op tijdens rust. 4. Het bijtrekken van het aangedane been met eenvoudig in- uitstapbeweging gaat ook pijn vertonen. 5. Soms pijnuitstraling naar de onderbuik. 6. Het gehele bovenbeen voelt fors gespannen aan. De behandeling zal duidelijk gericht zijn op versterking van omrin gende spierstructuren, rekking van hypertone getroffen spieren en fysiotherapie ondersteund door massage van de aangedane muscula- tuur. Het is in dit geval beter één week langer te revalideren, dan één dag te vroeg beginnen!! Nieuw bij A.F.C. is, dat je met vragen over deze artikelen of anders zins kunt E-mailen met: wim.crouwelxs4all.nl Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) en Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 Het was steeds mogelijk om via de AFC website door te klikken naar de KNVB site voor uitslagen, stand en programma. Dit is alleen nog mogelijk als je je eenmalig gaat registreren. Deze eenmalige registratie gaat via www.knvb.nl/mijn Er is hiervoor wel een geldig emailaccount nodig. Naar dit emailadres krijg je een bevestigingsmail gestuurd die je moet aanklikken om te zorgen dat de account geactiveerd wordt. Na regi stratie ontvang je een eigen inlogcode. 12 november 2006: AFC - ADO '20 2-1 Een deel van de vaste supporters van AFC, zichzelf ook wel "de Dijk" noemend, heeft de gewoonte om zowel bij de thuis - als uitwedstrij den zich achter het doel van de tegenpartij te verzamelen. Om het geluk af te dwingen, zullen we maar zeggen. Dit jaar lukt dat aardig want AFC (wij dus is de meest scorende ploeg in de hoofdklasse A met een respectabel aantal van 20 doelpun ten in 9 wedstrijden. Onze tegenstander ADO'20 had er echter ook al 18 gemaakt en allebei hebben hadden we er 13 tegen. Toch wat meer dan VVSB (6 waarvan 2 van ons), Turkiyemspor (5 helaas géén van ons) en Haaglandia (6 waarvan ook weer 2 van ons). In absolute getallen stel het niets voor, maar het is leuk om te zeggen dat 33% van de tegengoals van de koploper VVSB van AFC afkom stig is. Nog leuker is natuurlijk dat tot vandaag (als u het leest dus gisteren) AFC ook de enige ploeg is die van VVSB heeft kunnen winnen. Maar nu terugkomend op "de Dijk". Om achter het doel van de tegen partij te komen moet natuurlijk eerst de toss afgewacht worden. Nog druk in gesprek onder het bord 'Keep Smiling' wordt afgewacht welke kant AFC opspeelt en als de teams zich in beweging zetten om hun gekozen helft te bezetten, dan schuift "de Dijk" zich ook richting doel tegenpartij. Blijkbaar had AFC gewonnen, want er werd in de le helft gekozen voor spelen naar de verste goal. De aanvallers van AFC, Mauri C., Ruben W. en Tom C, die dit jaar allen nieuw zijn, schijnen nog niet zo op de hoogte zijn van dit ritueel of vergissen zich in de snelheid van "de Dijk". Voor de goede orde, de gemiddelde leeftijd ligt boven de 50 (jawel heren, ontkennen helpt echt niet) en soms is stroop sneller, alhoewel ik besef dat ik met deze opmerking waarschijnlijk mijn laatste vrien den, mocht ik die al hebben, ook nog kwijtraak. Dus scoren in de 3e minuut na een mooie combinatie op rechts tussen Mauri Cabeza en Tom Clobus is voor de supporters héél fijn en leuk maar "de Dijk" doe je daar géén genoegen mee. Ik ken zelfs een oud- trainer van AFC die de problematiek van "de Dijk" goed begreep, want die riep dan direct: De goal valt veel te vroeg De helft van "de Dijk" heeft de goal dus niet van zijn favoriete plek kunnen of mogen zien. Bij de 2e aftrap stond "de Dijk" dan eindelijk op zijn plaats. Na de 1 - 0 ontspon zich een gelijk opgaande wedstrijd zonder echte hoogtepunten. In de 16e minuut was ADO '20 een keer gevaarlijk, maar meer omdat onze keeper Edwin Holten in botsing kwam met een teamgenoot dan dat het een uitgespeelde kans was. Bij AFC kreeg Ruben Wilson nog een aardige kopkans op een voor zet van Tom, maar dat was het dan eigenlijk in de eerste 44 minuten. "De Dijk", een beetje murw van de regenbuien en de waterkou, zette zich dan ook in deze minuut in beweging naar het warme clubhuis, want een kwartier is niet al te lang voor 150 meter, een glas en een plas. Tom, Mauri en Wilson (mooi hakballetje) hadden hier geen oog voor en gooiden er nog een fraaie combinatie tegenaan, die Mauri beheerst afrondde. Weer zag en nu meer dan de helft van "de Dijk", de goal van de zij kant en wederom niet van uit hun favoriete plaats. Maar niet getreurd 2-0 voor in de rust tegen ADO '20, dat was lang niet gebeurd. "De Dijk" stond bij het begin van de T helft wel goed en op tijd om te kunnen zien dat ADO '20 voor de aanval had gekozen, maar dat AFC daardoor veel ruimte kreeg. Mauri was op dreef, gaf enkele fraaie voorzetten, maar Ruben was niet gelukkig. Eén keer tegen de paal, maar scoren was er helaas niet bij. 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5