m, st goed opgesteld en komt er bijna nooit een tegenstander langs hem. Een bekroning voor al zijn wedstrijden tot nu toe! O ja bijna verge ten, het weer! Het was prachtig! Een lekker Hollands briesje met veel zon!". Op naar de D3 "Een vroegertje deze zaterdag voor de D3. Om 9.00 uur stond Martinus uit op het programma. Zou iedereen wel bij de les zijn op dit vroege tijdstip? De voorbereiding wees daar wel op want iedereen was al om 8.00 uur, fris gedoucht, in de kantine van Marti nus aanwezig, terwijl trainer Ron had gezegd dat iedereen om 8.15 in de kleedkamer moest zijn. De jongens hadden er dus blijkbaar zin in op dit vroege uur. Eerst even het goede nieuws. We zagen Roy op krukken binnenkomen, dat betekende dat hij ander gips heeft gekre gen waarmee hij zijn been licht mag belasten. Waarschijnlijk mag het gips er over 2 weken helemaal af, waardoor hij daarna al voorzichtig met zijn revalidatie kan beginnen. Roy, heel fijn voor je, je bent een doorzetter, dus wie weet ben je er dan na de winterstop alweer bij, maar zorg eerst maar dat je helemaal goed herstelt! De le actie in deze wedstrijd was er weer een van keeper Joey, hij redde prima op een inzet van Martinus. AFC was nu echt goed wakker, de bal kwam vanuit het middenveld bij Dylan terecht, die goed doorliep, hij gaf de bal aan Gijs die zijn tegenstander uitkapte en in de korte hoek de 1-0 binnenschoot. Daarna was het Ferinhio, die met een streep via on derkant lat 2-0 liet aantekenen. Vooral in de le helft brak hij via de rechterflank steeds gevaarlijk door, wat steeds gevaar voor het doel van Martinus opleverde. Ondanks de 2-0 had Martinus toch een licht veldoverwicht. Martinus had een aantal jongens in de ploeg die fysiek sterker waren en daardoor meer duels wonnen. AFC moest het meer van de uitvallen hebben en van het combinatievoetbal. Als de bal snel rond werd gespeeld werd het vaak meteen gevaarlijk, veel lopen met de bal had niet zoveel zin. Vooral via afstandsschoten was Martinus gevaarlijk. Uit 1 van die schoten wisten ze ook tegen te scoren. Joey zat er nog wel bij, maar de bal was te hard. De spanning was terug in de wedstrijd. Maar AFC bleef ook gevaarlijk, een voorzet van Ferin hio bereikte Gijs, maar zijn schot spatte op de lat uiteen. Daarna een vloeiende aanval over links, na een mooie 1-2-combinatie tussen Gijs en Tim kwam Tim op links vrij, uit de voorzet kon de goed doorgelo pen Dylan de 1-3 binnentikken. Daarna leek het verzet van Martinus wel gebroken. Weer een aanval over rechts, Ferinhio was eerder bij de bal dan de uitlopende keeper, gaf de bal aan Gijs, die de bal in het lege doel kon tikken, 4-1 dit was ook de ruststand. Na rust hetzelfde spelbeeld, Martinus had wel een veldoverwicht, maar toch kreeg AFC eigenlijk weer de beste kansen. Ook al omdat de Mathijs de verdedi ging prima leidde en alle gaten opvulde, Michael, Zamorano en Ethan gaven ook weinig kansen weg en Julius, Derrick en Kai werk ten keihard op het middenveld en zorgden ervoor dat de aanvallers genoeg ballen kregen. Het 5e doelpunt liet wel erg lang op zich wachten en viel diep in de 2e helft. Na een goede snelle combinatie tussen Marlon en Tim kon Tim vrij op het doel aflopen, hij schoot met links langs de keeper en de bal rolde via de binnenkant van de paal het doel in. Martinus deed daarna nog iets terug en scoorde met een kopbal tegen. Maar het was Billy die meteen antwoordde en met een fraai schot de 2-6 scoorde. Het laatste noemenswaardige wapenfeit was een schot van Marlon dat via de buitenkant van de paal naast ging. Weer een mooie overwinning voor de D3 en als het snelle com binatiespel nog wat langer kan worden vastgehouden in de wedstrijd dan zijn jullie nog moeilijker te bespelen voor de tegenstander. Maar daar mogen wij ons niet mee bemoeien, want dat is een taak voor trainer Ron. Door naar de Cl "Quick, Queck en Quack Het mooiste voetbal is Kwik, Kwek en Kwak-voetbal. Als je de jonge neefjes van Donald Duck even voor de geest haalt, herinner je je weer hoe ze een zin opbouwen. Kwik twee woorden, dan Kwek een paar en Kwak maakt de zin af. Optimaal samenspel dus. Vandaag hoopten we op een gezonde portie van dit voetbal. Maar de titel heeft meer in zich. De tegenstander van vandaag heette oorspronkelijk Be Quick toen de club in 1902 werd opgericht. In 1905 werd dit Go Ahead omdat er al te veel Quickjes rondvoetbalden in Nederland. En uiteindelijk plakte Barry Hughes er Eagles achter toen de amateurs zich van de profs gingen afscheiden. En dan nog een keer Quick: dat was de gedachte van AFC om de Cl vandaag eens extra te motiveren en de kleding, die lang verwacht was, uit te leveren. De selectie liep voor het eerst met de rode grote Q achterop en dat gaf zelfvertrouwen. Wat extra 15 november 2006 85e jaargang nr. 5 zelfvertrouwen was ook wel nodig. De selectie zag er vandaag een beetje gehavend uit en dat kan altijd onrust geven in het spel. Over boekte vliegtuigen, blessures, tennistalent en vakantieplezier leverden een niet optimale voorbereiding op en uiteindelijk ook een gewijzigde selectie. Gelukkig kon de C2 bijspringen waardoor er een volwaardig team in en buiten het veld stond. De trainer toonde zich - als we toch nog bij Donald Duck zijn - een ware Willie Wortel en Lampje (zijn trouwe assistent) probeerde het allemaal nog te volgen. In ieder geval kwam er een opstelling uit die nog niet eerder uitgeprobeerd was. Maar slecht was ie niet.Een variant op de Heerenveen tactiek van twee weken geleden die succesvol was en dus ook vandaag resul taat moest opleveren. De Cl van Go Ahead had de 22-0! overwinning in de beker nog in de benen en moest nu omschakelen naar een AFC dat niet van plan was op dezelfde wijze het onderspit te delven. Onze grens werd vandaag door de scheidsrechter gepromoveerd tot eerste assistent scheidsrechter, wat zoveel wil zeggen dat hij de scheids moest vervangen als die uit zou vallen. Een grote eer maar hij zocht naarstig de supportersschare af naar een schim van Bep Thomas, je weet maar nooit. Het bleek achteraf niet nodig, onze scheidsrechter uit Utrecht floot kwiek en fit zijn wedstrijd. De wedstrijd dan. Het door de trainer uitgedachte concept werkte. En vooral omdat de spelers het uitvoerden zoals het bedoeld was. In deze competitie is enig tactisch besef nodig en de laatste twee wedstrijden is de Cl daarin vooruitgegaan. Dat gaat soms wel iets ten koste van de mooie hoogstandjes, maar het is tegen sterke tegenstanders nu eenmaal nodig. Veel kansen kreeg Go Ahead de eerste helft niet, hoewel de eerste treffer van de wedstrijd bijna uit Deventer kwam. De 1-0 en 2- 0 kon AFC echter aantekenen in de eerste periode van de wedstrijd. Beide goals werden gemaakt door Thierry en beide werden ook goed voorbereid. De pass van Tim bij doelpunt nummer twee verdiende het doelpunt dat ook viel. Een afstandslob van Roy had ook een beter lot verdiend dan "net naast", maar je kan niet alles hebben. Overigens moest Danny nog wel een keer languit om een schot van de spits uit Deventer te keren. Met 2-0 de rust in. Terwijl de spelers de verfris sende drank tot zich namen, liet de trainer de vrolijk gekleurde mag neetpoppetjes over het denkbeeldige veld springen. Het was duidelijk dat Go Ahead nu moest komen en de Cl moest oppassen. Het liep anders. Een corner van Roy werd door Camiel ingekopt en hiermee was het verzet van de gasten gebroken. Thierry bracht de eindstand nog op 4-0, voorwaar een mooie prestatie, waar de AFC-ers die in groten getale langs de kant stonden, mee konden leven. Een team prestatie om U tegen te zeggen. Terecht werd het maximaal in te zetten wissels gebruikt waarmee de trainer liet zien dat alle spelers, in het veld en op de bank, de overwinning op hun conto mochten bijschrijven. Voor Colin was het laatste fluitsignaal meteen het start signaal van zijn ander sportcarrière. Hij gaat zich fulltime op het tennis richten. We hopen hem (en ouders) nog wel vaak langs de kant te zien bij de Cl. Colin Succes. Goed-Nieuwsberichtje uit de zieken boeg. Soufian wordt deze week verlost van het gips en kan dan weer aan zijn ritme op het veld gaan werken. De andere blessures is nog even afwachten deze week. Het zou mooi zijn als bij de stadsderby tegen Ajax volgende week zondag, de meesten weer op sterkte zijn. In gedachten zie ik het Quick, Queck en Quack voetbal al in het rood zwart op de velden van de toekomstOverigens wel wakker blij ven, twee keer winnen is mooi maar het seizoen is lang en ook van daag blijkt weer dat alles kan in deze competitie. Maar zondag nog even nagenieten mag wel hoor. En dan volgen de B's, 3 in dit geval ."VOC Nou veel stukjes van de puzzel pasten op of in elkaar vandaag. En historie en de dag van vandaag sluiten ook naadloos aan. Nog onlangs riep onze premier dat wij weer de mentaliteit van de VOC moesten vertonen. Hij roept wel meer onzin, maar als je naar Hoorn moet dan klopt dat wel. Want daar wachten je jongens als Hajo, Padde en Rolf. Oftewel, de jon gens van Bontekoe. Zij hebben Nederland groot gemaakt. Letterlijk en vooral financieel. Hoorn behoorde tot de belangrijke steden die in de Gouden Eeuw onze economie bepaalden: Door de Staten- Generaal werd aan de VOC een octrooi verleend voor de handel tussen Kaap de Goede Hoop en Kaap Hoorn. In de zes steden waar voorcompagnieën gevestigd of in oprichting waren, kwamen nu kamers van de VOC: Amsterdam, Zeeland (Middelburg), Rotterdam, Delft, Hoorn en Enkhuizen. Het verkrijgen van het octrooi betekende voor de VOC dat zij voor de Republiek het alleenrecht verwierf om in dit gebied handel te drijven. Tsja, wat doe je daar tegen Mentaliteit 14

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 14