Medische commissie Van binnenuit bekeken 25 oktober 2006 85e jaargang nr. 4 van zijn bedrijf en ook over zijn ouders en zijn jeugd. Bekende Ne derlanders zoals Televisielegende Mies Bouwman en Truus Op meer, partner van Louis van Geel, vertellen over hun trouw aan Mai- son Leeser. In zijn zaak ontving Rolf sterren uit het theater en van de televisie zoals Ellen Vogel, Conny Stuart, Ageeth Scherphuis, Marjan Berk en de dochters van Mary Dresselhuis te weten Merel en Petra Laseur. Een leuk historisch verhaal om kennis van te ne men. Wij wensen namens de AFC Rolf alle sterkte en rust bij het afbouwen van zijn maatschappelijke carrière. In Metropool Sport van afgelopen maandag was een interview opge nomen met onze trainer Ton du Chatinier. Het was goed om te ver nemen dat Ton het weer leuk vindt om bij een bijzondere club als AFC te kunnen werken. Met een dergelijke instelling moet het moge lijk zijn om met de spelers tot een fraai resultaat te komen. Ons ondersteunend lid Sebo Woldringh Sr. verblijft in het zieken huis en zal dus niet aanwezig kunnen zijn op de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ons Lid van Verdienste Cees Jochems verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een bypass operatie. Hij kan dus helaas niet op de komende bijeenkomst van de Zilveren Ploeg als nieuw lid worden geïnstalleerd. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Luc van Mierlo verbleef ook in het ziekenhuis en is inmiddels weer thuis om te revalideren. Namens de AFC wensen wij hem van harte beterschap en een snelle terugkeer als trouw sup porter van ons vlaggenschip op Goed Genoeg. Ook Zilveren Ploeger Tom Nooij zal voor het eerst in 26 jaar niet aanwezig zijn bij de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg op vrijdag 3 november a.s. Een kleine handicap in de rug zal hopelijk half novem ber a.s. in de VU worden verholpen. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem van harte een spoedig herstel. Roy van Essen, speler van de pupillen D 3 heeft recent tijdens het voetballen op straat zijn kuit- en scheenbeen gebroken. Namens de AFC wensen wij hem sterkte, een spoedig herstel en een snelle terug keer op de velden.4 Jack Huiman en Bart Vromans spelers van de Junioren A 4 zijn voorlopig door ernstige blessures uitgeschakeld. Ook hen wensen wij een spoedig herstel. Erelid en oud-voorzitter Rein Akkerman Sr, viert op 15 november a.s. zijn 75e verjaardag. Rein is al 63 jaar lid van onze vereniging en dus uiteraard AFC-Ridder. In zijn jeugdjaren was Rein een vaste keus voor de hoogste elftallen en tijdens het spelen in de junioren was Rein de captain van zijn jeugdteam. Op blz. 177 van het Gouden Boek van AFC - uitgegeven in 1946 ter gelegenheid van het 50 jarig jubileum - is een foto opgenomen van de Adspiranten VI in het seizoen 1945-1946. Op die foto zien wij naast Rein ook ons erelid Jan van Dijk, oud-lid Robbie Meyer (woonachtig in Zuid Afrika en de broer van AFC-Ridder Paul Meyer), en onze overleden AFC Ridder Loekie Woudstra. In de senioren was Rein jarenlang de captain van ons 2 elftal met een enkele keer een optreden in het le elftal. In latere jaren was Rein speler van het roemruchte 13' elftal, een elftal met veel vrienden en met veel gezellige bijeenkomsten met de partners. In 1964 ontving Rein de AFC-Nobelprijs voor zijn vele werk verricht in de toenmali ge Toto/Lottocommissie. Van 1983-1985 was Rein bestuurslid als vice-voorzitter om daarna tot 1991 onze club als voorzitter te leiden. Bij zijn aftreden werd Rein benoemd tot erelid van AFC. Daarnaast had Rein zitting in de besturen van de Stichting Goed Genoeg en de VSGG (Vereniging Sportpark Goed Genoeg). Ook bij de Amsterdamsche Baseball Club heeft Rein een uitvoerige staat van dienst en werd hij ook benoemd tot erelid. Rein is een trouw bezoeker van alle wedstrijden van AFC en een vaste deelnemer aan het herendiner en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg, bij welk genootschap hij jaren de functie van bedelknaap vervulde. Namens de AFC wensen wij hem samen met echtgenote Truus nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook AFC-Ridder en oud-bestuurslid Gerard van Poorten bereikt de leeftijd van 75 jaar (op 2 november a.s.). Gerard was in het verleden actief als lid van de toenmalige Commissie Pers en Publiciteit. Daarnaast was hij van 1959 - 1961 lid van het bestuur in de functie van 2e secretaris. Gerard is een trouw bezoeker van het jaarlijks herendiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Op de komende avond van dit genootschap zal hij om medische redenen niet aanwezig zijn. Namens de AFC wensen wij hem beterschap en samen met echtgenote Loes nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 14 oktober 2006 overleed op de leeftijd van 77 jaar ons oud-bestuurslid en Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. Tevens ontving ik het bericht, dat op 12 oktober jl. op de leeftijd van 84 jaar is overleden Mevrouw Bertha van der Heul-Koert van der Linden. Bertha is de weduwe van ons reeds een aantal jaren geleden ontvallen Zilveren Ploeglid Otto van der Heul. Otto was een groot aantal jaren actief in diverse functies bij onze club. Ik noem hierbij oud-bestuurslid, lid van de jeugdcommissie, lid van de Pers-en Pro- pagandcommissie, Schakel-administrateur en lid van de Kascommis- sie. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) -Theo Janssen (31/10) - Dick Visser (31/10) - Gerard van Poorten (2/11 - 75 jaar) Dick van der Klaauw (5/11) - Henk v.d. Bergh (6/11) - Lars Boering (7/8) - Michael Kinsbergen (10/11) - Michael Kahn (13/11) Marcel v.d. Meent (13/11) - Rein Akkerman (15/11 - 75 jaar) - Henk de Groot (15/11) -Paul Koster (17/8) - Jan Roedema (17/11). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie P.S. Naschrift redactie: en in de vorige Schakeluitgave stond niet vermeld dat Johan op 24 oktober de jeugdige leeftijd van 70 jaar zou bereiken. Een bescheiden man, die zich zelf niet noemt in zijn bijdrage. Uw redacteur vernam dat het voltallige AFC bestuur op die dag om half negen 's morgens bij hem op de stoep (boerderij) stond om de jarige een aubade te brengen. Nog onlangs werd de ex-Ajaxied Nigel De Jong dor een knieblessure geveld. Reeds diezelfde week werd een arthroscopic verricht om de aandoening te diagnostiseren. Een kijkoperatie, we horen het in topsport te pas en te onpas noemen. Arthroscopic betekent niets an ders dan, in het gewricht kijken. Dit is meestal de knie, soms de schouder, de enkel en af en toe de elleboog, de pols of het heupge wricht. Voor voetballers wordt het kniegewricht met kap- en draaibe- wegingen zwaar belast. Het gewricht bestaat uit twee botdelen, het scheenbeen(tibia) en het dijbeen(femur). De uiteinden daarvan zijn bedekt met een laagje schokabsorberend kraakbeen, zodat de knie soepel beweegt. Letsels aan de knie kunnen zijn, meniscusscheuren, losse stukjes bot of kraakbeen, kruisbandscheuren of slijmvliesirrita tie. Vooral de meniscusscheur(voetbalknietje) leent zich bij uitstek voor een arthroscopische behandeling. Alleen het gescheurde deel wordt verwijderd, terwijl het intacte deel op zijn plaats blijft. Dit is beter voor het gewricht omdat een geheel verwijderde meniscus tot vroegtijdige slijtage kan leiden. Losse stukjes kraakbeen of bot kun nen ook door middel van deze kijkoperatie worden verwijderd. Veelal kiest de chirurg voor een epiduraal-anesthesie( ruggeprik) en een slaapmiddeltje. Bij de ingreep wordt een dun kijkertje(scoop) via een sneetje van 1 cm. aan de voorkant van de knie ingebracht. Deze kijker wordt aangesloten op een videocamera, welke verbonden is aan een beeldscherm. De binnenkant wordt door een lampje zeer goed uit gelicht en twee andere gaatjes functioneren om met een fysiologische zoutoplossing het gewricht te spoelen. Een tangetje of schrapertje zal worden ingebracht om de noodzakelijke ingreep uit te voeren.

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5