Medische commissie Goud van oud sche Familie Club, dat zijn kleinzoon Jesper Schiekweck ook lid is en speelt in de pupillen D 5 en ook zijn zoon Dennis Geusebroek een lange tijd bij ons heeft gevoetbald. Ik had Hans beloofd van het bo venstaande melding te doen. Een niet gering aantal AFC-ers was vorige week aanwezig toen Ajax- voorzitter John Jaakke in Meeting Plaza van het Olympisch Stadi on een voordracht hield over Ajax. Georganiseerd door het bestuur van de SOS, dat regelmatig voor de leden bijeenkomsten voorbereidt, die vaak interessant zijn. Dat was ook het geval met de presentatie van Jaakke. Hij had veel wetenswaardigheden te vertellen, die duide lijk aangaven dat het beslist geen kleinigheid is een profclub als Ajax te leiden. Natuurlijk werden aan hem ook vragen gesteld door AFC- ers, die door Jaakke's antwoorden de volle zaal boeiden. Zij gingen over het te vroeg na de wedstrijd wisselen van voetbalshirts, waardoor de verliezers van de wedstrijd vrolijk rondlopen in een shirt van de sponsor van de winnende partij. Zij gingen ook over de naar talent speurende scouts van Ajax, zo'n zestig man, die wekelijks ook over de voetbalvelden sluipen, natuurlijk ook bij AFC. De vragen en ant woorden gingen bovendien ook over de financiële kant van het club- beleid en - hoe kan het anders? - over vragen waarom de Ajax's trai ner de ene speler wel en de andere niet heeft opgesteld. Ja, de "beste trainers" staan aan de kant, zoals nu ook blijkt over de "rebellie" van Nederlandse topvoetballers, als Van Nistelroy en Van Bommel, naar bondscoach Van Basten toe. Onze spelers van de A-selectie worden regelmatig positief in de media genoemd. Mendel Witzenhausen vertelde in het Parool iets over zijn carrière in het betaalde voetbal nadat hij in zijn jeugdjaren bij AFC had gespeeld en Ruben Wilson gaf in die zelfde krant infor matie over zijn zienswijze van het amateurvoetbal en zijn overstap naar AFC. Beide verhalen van onze spelers waren zeer lezenswaardig. Onze pachter en lid Frans Ris heeft sedert de zomermaanden een aantal medische onderzoeken achter de rug. Gelukkig hebben wij hem wel weer op Goed Genoeg ontmoet en zijn de resultaten positief. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Erelid Rob Duis viert op 18 oktober a.s. zijn 70e verjaardag, Rob werd lid van de AFC in het jaar 1947 en is dus AFC-Ridder en speelde van 1959 tot 1965 zeven seizoenen in het eerste elftal, waar mee hij in 1961 en 1963 kampioen werd en kwam samen met zijn beste vriend, de veel te vroeg overleden Henne Boskamp uit voor het Nederlands studentenelftal, was 8 jaar leider van het eerste elftal, 10 jaar voorzitter van de Elftalcommissie A, 1 jaar voorzitter van de Jeugdcommissie, 4 jaar vice-voorzitter in het AFC-bestuur en 5 jaar voorzitter van Supportersvereniging The Reds. Rob werd in 1975 benoemd tot lid van verdienste, in 1992 onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en in 1998 benoemd tot erelid. Ook was Rob een aantal jaren tafelpreses van het AFC-Herendiner. In de recent verschenen Persmap staat een foto afgebeeld, waarop Rob met zijn beide zonen Bob en Jack, alsmede met zijn kleinzoon David staat afgedrukt. Namens de AFC wensen wij Rob samen met zijn partner Lot nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Lid van Verdienste, mijn tweelingbroer Hans de Bie viert op 24 oktober a.s. zijn 70e verjaardag. Hans is 52 jaar lid van onze vereni ging (dus AFC-Ridder) en voetbalde in het begin van de vijftiger jaren in de lagere jeugdteams en na de overgang naar de senioren in één van de recreatieteams op de zondag. Al vroeg was hij actief voor de club doordat hij in 1961 secretaris was van de commissie, die de verhuizing van de AFC van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boeleaan in Buitenveldert moest regelen. Hij had het genoegen om met grote leden uit het verleden te mogen samenwerken. Ik noem daarbij Gerard van Nigtevegt, Nico Holtzappel en Cor van Peper zeel. Later volgden functies in de Toto/Lotto-commissie, commissie Pers en Propaganda, Schakelredacteur, en in 1970 secretaris van de Jubileumcommissies (AFC - 75 jaar). In 1995 was Hans bij het 100 jarig bestaan van AFC eindredacteur van het AFC- Honderdjarenboek. Hans werd in 1986 onderscheiden met de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs en in 1996 benoemd tot Lid van Verdienste. Sinds kort is Hans op woensdagmiddag bij de jeugdtrai- ning en op de zaterdag bij de jeugdwedstrijden te vinden, waar zijn kleinzoon Jasper de Bie in de pupillen F 9 speelt. Jasper moet echter de aandacht van zijn grootvader delen met twee andere kleinzoons Guido en Ruben Soeteman, die beiden bij de voetbalclub Wagenin- 4 oktober 2006 85e jaargang nr. 3 gen spelen. Ook Hans wensen wij samen met zijn echtgenote Louisa nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Mevrouw Edith van Dijk-Meijer, de weduwe van onze vroegere zeer succesvolle trainer Gé van Dijk vierde afgelopen dinsdag haar 80e verjaardag temidden van haar kinderen en kleinkinderen. Edith volgt de verrichtingen van onze AFC nauwgezet vanaf de zijlijn en wordt op de hoogte gehouden door haar zoon onze oud-eerste elftal speler Hans van Dijk. Deze laatste was aanwezig bij de twee uito- verwinningen tegen TONEGIDO en Haaglandia. Ik heb hem ge vraagd meerdere keren te komen, want onze overwinningen werden behaald toen hij aanwezig was als AFC-supporter. Onze spelers Peter Post en Stephan Veenboer waren recent uitgeno digd om deel te nemen aan de training van de voorlopige selectie van het Nederlands Amateur-elftal. De nieuwe groep voor de verdere selectie zal nader bekend worden gemaakt. Aan beide spelers onze complimenten en hopelijk veel succes gewenst. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Maurice de Hond (8/10) - Bert de Rooy (11/10) - Jan Pelsma (11/10) - Marcel Koster (15/10) - Jaap Draisma (16/10) - Rob Duk- ker (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Barry v.d. Glas (17/10) - Coen Colijn (18/10) - Rob Duis (18/10 - 70 jaar jong) - Ernst Bou- man (22/10 - 60 jaar) - Fred Berrier (23/10) - Hans de Bie (24/10 - 70 jaar jong) - Fred Gehring (26/10) -Rein Akkerman (27/10). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie De bal rolt weer. De competitie draait op volle toeren, en de eerste geblesseerden "strompelden" bij Frank de fysio-praktijk binnen. Onze topteams worden professioneel begeleid en om die reden stellen deze sportmedische verzorgers zich in de nieuwe Schakel aan u voor. Co Grosze Nipper reeds 28 jaar sportmasseur, zelfs bij het Neder lands Elftal, nog steeds steunpilaar van ons vlaggenschip. Fysiotherapeut Frank Tilmans, al negen seizoenen de "genezer" van menig blessureleed en hersteltrainer. Sandra van der Moere, verzorger van de junioren Al welke in haar spaarzame vrije tijd marathons loopt voor het K.W.F. (kinderen met kanker een beter leven te geven). Kirsten Kampman, reeds vijfjaar betrokken bij de junioren BI en de spil in het M.R.l.-diagnostisch centrum te Amsterdam. Nieuw bij de junioren zijn Melanie Rodriquez en Aukje Spoelstra, in het dagelijks leven docente schoonheidsverzorging en evenals de voornoemde dames afgestudeerd aan de Academie voor Sportbegelei- ding Leffelaar te Amsterdam. Bij de senioren zaterdag 1 is "good-old" Michael Olivieira langs de lijn te vinden. Voor onze AFC-ers met eigen bedrijf zit Michael ech ter onderweg om met zijn mobiele massages binnen het bedrijfsleven de ARBO dienst buiten de deur te houden. Dus bedrijfsleiders, bel len!! Maar, goud van oud, zult u bij de senioren zondag 2 als sportthera- peut het vertrouwde gezicht zien van niemand minder dan Michel de Bruijn, computer-engineer en vader van twee kinderen. In de negen tiger jaren was hij speler van het Eerste elftal en later hulptrainer bij de jeugd van Pim van der Meent. Zoals je ziet is het de Medische Commissie wederom gelukt sportver zorging te geven voor onze leden, welke AFC waardig is. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4