«Bk, ijfs) II AFC Persmap weer een volmaakt product Medische commissie Zondag 1 vXy 13 september 2006 85e jaargang nr. 2 In de Voetbal International d.d. 30 augustus jl. las ik een artikel over onze Zilveren Ploeger Hugo Walker. Hij vertelt in dit artikel over zijn sportcarrière, zijn werk als sportverslaggever en vertelt dat AFC de club is waar hij zich thuis voelt en dat hij lid is van de Zilveren Ploeg. Voorts meldt hij dat hij praktisch alle wedstrijden van het eerste elftal ziet. Een erg leuk artikel over Hugo, dat u zeker moet lezen. Via onze Zilveren Ploegers Henk Dik en Piet Vaal kwam ik in het bezit van een kranten-artikel uit de Twentsche Courant d.d. 4 sep tember jl. In genoemd artikel lezen wij een verhaal over Joop den Dekker, keeper van de hoogste jeugdelftallen, en incidenteel in het eerste elftal tijdens de vijftiger jaren. Vele oudere leden van AFC herinneren zich dat Joop in die jaren ging spelen voor de toenmalige eersteklasser Heracles. In genoemd artikel vertelt hij over zijn loop baan als speler en trainer en vergeet daarbij niet te melden dat hij in zijn jeugd bijeen fantastische club - de AFC in Amsterdam - speelde .Een leuk artikel om kennis van te nemen. Via ons lid Brian Koster bereikte mij de volgende informatie over ons lid en speler van het eerste zaterdagelftal Floris Loeff. Floris heeft op zondag 20 augustus jl. een stuk gefietst met de wielrenner Rob Harmeling (winnaar etappe Pau Tour de France 1992). Rob heeft 650 km in 24 uur gefietst. Het geld dat hiermee werd verdiend werd geschonken aan het Koningin Wilhelmia Fonds voor onder zoek naar leukemie. In 1999 is Floris zijn broer Bart overleden aan deze ziekte. Ik vind dit een geweldige actie, wilde u graag hierover informeren, en heb grote bewondering voor ons lid Floris en voor de wielrenner Rob Harmeling. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg: Allereerst de verjaardag van ons lid Ruud van Ommeren, die afgelo pen maandag 11 september jl. zijn 70e verjaardag vierde. Abusieve lijk werd de verjaardag niet opgenomen in mijn rubriek in de vorige uitgave van ons clubblad. Ruud is een schoonzoon van ons overleden erelid Otto van Rijn, dus u zult begrijpen dat hij bij de eerste ken nismaking met zijn schoonfamilie direct op de hoogte werd gebracht over de voetbalclub van Otto. Ruud is een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal en de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, waar hij ook zijn zoons Nicolaas (inmiddels F pen ningmeester in het bestuur, welke functie grootvader Otto van Rijn ook in het verleden had) alsmede Michiel ontmoet., die beiden ook lid zijn van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij Ruud nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren samen met echtgenote Joyce. En dan nu de overige verjaardagen Peter van den Dungen Jr.( 13/9) - Hans Mulder (17/9) - Hans Hulst (17/9) - Tim Timmerman (18/9) - Rik de Boer (23/9) - Luuk van Mierlo (24/9) - Fred van Soomeren (26/9) - Ben Slaap (30/9) - Rob de Jong (30/9) - Herman Drenkelford (2/10) - Frank Reddering (3/10) - Ron Prins (4/10). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicita ties. Johan de Bie De uitreiking van de 24e jaarlijkse editie van de AFC-persmap was weer een succesvolle en geanimeerde bijeenkomst. Steeds denk je dat zo'n persmap het uiterste van haar vervolmaking bereikt heeft, en steeds bedenken die enthousiaste AFC-ers weer iets dat de persmap nog beter maakt. Mannen als "good elder master" Kees Gehring, Hans Elias, Jan van Galen, Valentijn Jorritsma verdienen een enorm groot compliment met deze persmap. Voortreffelijk geholpen door bijdra gen van Nicky Hekster, Rinus van Leijenhorst, Machiel van der Woude, foto's van Ger van Caspel en Hans Elisa, de immer doorstro mende statistische gegevens van Chris Schroder en de taalkundige verbeteringen door Edwin Geluk. Moet niet eenvoudig zijn met het groene en witte boekje als hulpbronnen. Last but not least de druk kwaliteiten van onze topdrukkerij Palteam in Duivendrecht. Volgend jaar een kwart eeuw lang de persmap. Schieten mij nu beelden te binnen uit het verre verleden. Herinneringen toen Kees Gehring en ik op het strand van Zandvoort het idee voor een eerste persmap samen bedachten en uitwerkten. En kort daarna de vakbe kwame medewerking en aanvullende ideeën kregen van Gerard Tre- bert en later ook van Lex Rimini. Wat lijkt 1983 dan nog dicht bij! Als ik de allereerste persmap met die van nu vergelijk, dan zijn de verbeterende verschillen legio. AFC blijkt een voetbalclub te zijn die z'n eigen toekomstige functionarissen, leiders en initiatiefnemers creeert. Waaruit een constante toevoer komt van slimme gedachtes en zinvolle voorstellen, die onze club niet alleen sporttechnisch, maar ook sportopvoedkundig en sport-sociaal-maatschappelijk tot de ama- teur-voetbaltop van Nederland heeft gebracht. Ik kijk uit naar het jubileumnummer volgend jaar. Hans de Bie De medische commissie: Lex Swaan(arts) tel. 020 6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020 6440070, Verzorger A-selectie: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970 10 september 2006: AFC - VUC 2-3 (0-1) Soms moet je wel eens terugkomen op bepaalde zaken die de afgelo pen week de revue zijn gepasseerd. De persmappresentatie was een leuke, gezellige en informatieve avond. De medewerkers die deze map hebben weten te fabriceren verdienen een groot compliment, want na het doorlezen weet je veel over onze mooie en traditionele vereniging. Naast genodigden, ereleden, commissieleden en andere AFC leden was de gehele fris ogende selectie aanwezig en ondanks de af en toe piepende geluidsboxen kon je horen en zien dat het wel goed zit. Trainer Ton du Chatenier beantwoordde politiek correct de vragen van de nieuwe Pers, Publiciteit en Evenementen voorzitter Jan van Galen. "De beuk moet er af en toe in", "Mooie mengeling van jonge en oudere spelers" en "Nieuwe spelers zijn een verrijking voor de selectie" waren een aantal statements van onze Ton. Een aantal spelers werd wat gevraagd en keeper Edwin van Holten wist wel dat hij een AFC gevoel had, maar kon niet verwoorden wat het precies was en is. Vorige week een puntje in Mijdrecht laten liggen, maar de selectie zal de eerste thuiswedstrijd wel even laten zien dat we mee zouden gaan draaien bij de bovenste vier. Prachtig nazomerweer, prachtige ambiance, mooie banners, mooi veld, het voetbalseizoen is weer begonnen, lekker. Was thuis even lastig om mijn kids uit te leggen tegen wie we moes ten spelen. VUCze keken me aan en vroegen het nogmaals. In mijn jongere jaren was ik vaak op AFC en voornamelijk de periode 1975-85 staan mij nog goed bij. Die periode speelde wij vaak tegen VUC Den Haag en wil mij niet meten met onze clubstatisticus Chris Schroder, maar wat feitjes uit die periode: Thuis tegen VUC speelde wij van 1975 tot 1985 tien wedstrijden waar wij er 4 van verloren, 4 wonnen en 2 gelijk speelde. In 1978-79 zelfs met 1-5! VUC speelde haar eerste wedstrijd van het seizoen en de wedstrijd kwam stroef op gang. AFC had wel wat veldoverwicht, maar domi neerde niet. Tot de 16 was het redelijk, maar veel balverlies en weinig aanvallende gevaarlijke acties gaf VUC het idee best wel met een aardig resultaat uit Amsterdam weg te kunnen komen. Gesloten sterke verdedigers, ervaren keeper en een aantal balvaardige aanvallers maakte het onze mannen knap lastig. Halverwege de eerste helft was dan ook knullig balverlies de aanlei ding voor de 0-1. Was het een fout van keeper van Holten, de menin gen waren verdeeld. Spits Fouad el Hamdaoui kreeg de bal uit de kluts voor de rechter en schoot vanaf 40 meter de bal direct over de 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5