Ons Eerste 24 mei 2006 84e jaargang nr. 14 Nu al een compliment voor iedereen binnen AFC die onder leiding van en aangestuurd door de jeugdcommissie veel tijd, energie en kwaliteit gestoken heeft in de organisatie en begeleiding van onze jeugdafdeling. Vrijdag 26 mei wordt dus een spannende dag; twee jaar geleden werd AFC al eerder genomineerd, doch toen ging deze prijs naar Rohda Raalte. Zal AFC deze keer wel worden uitgeroepen tot de club met de beste jeugdopleiding van alle voetbalamateurverenigingen in geheel Nederland? Het zou fantastisch zijn; over een paar dagen weten we meer!! Bestuur AFC 14-05 AFC - Argon 1-3 De laatste competitieronde in de hoofdklasse A. Alleen als Argon zou winnen van AFC en Turkiyemspor zou thuis verliezen van Haaglan- dia, hadden de Mijdrechtenaren via een beslissingswedstrijd tegen Turkiyem nog kans op de titel. AFC kon op haar beurt nog een perio- detitel pakken als ADO'20 van het reeds gedegradeerde Nieuwen- hoorn zou verliezen. Kortom er was nog genoeg te halen en te verlie zen op deze mooie voetbalzondag in mei. Aan het wedstrijdbeeld in de eerste periode kon je niet aflezen dat er iets op het spel stond voor de ploegen. Argon speelde afwachtend en AFC kon niet tot een goede eindpass komen om de spitsen te berei ken. Wat kleine steekjes over en weer maar geen heel grote kansen op een doelpunt. Bob Gehring raakte halverwege de eerste helft aan zijn hamstring geblesseerd en moest het veld verlaten. De toch al zwaar- gehavende achterhoede (Moumane en Van Dord ontbraken) moest hierdoor geïmproviseerd verder met een naar achteren gezakte Ken Watenabe op rechts, Hans Geerlings op links en in het midden Peter Post en Khalid Harrak. Coach Pim van de Meent bracht spits Murat Onal in het veld omdat er geen verdedigers meer over waren. De rust leek met 0-0 in te gaan, ware het niet dat Argon op rechts een fraaie combinatie opzette die in de 44e minuut leidde tot de 0-1 Na de rust kwam Argon sterker uit de kleedkamer. Turkiyem stond 2- 1 voor en was virtueel kampioen, maar de mannen van trainer Zout man deden er een schepje bovenop. Goed keepers werk van Jarik van Zeijst verhinderde een grotere voorsprong voor Argon. Enrique Zschuschen liet in zijn laatste wedstrijd voor AFC1 in de 50e minuut een mooi schot zien dat echter net naast het doel ging. Argon kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en je zag dat de achterhoede wat onwennig speelde. Ze kon zich niet met de opbouw bezighouden maar probeerde Argon slechts het scoren te verhinderen. Hoewel dat laatste een belangrijke taak is werden de aanvallers steeds minder bereikt. Uit een vrije trap kon Argon in de 58e minuut 0-2 maken en was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. De bewegelijke Onal zorgde voor een paar mooie acties maar trof de uitstekende Argon keeper op zijn weg. Ook een hard, uit de lucht genomen schot van Zschuschen werd goed door keeper Zeinstra verwerkt. Ingeleid door balverlies op het middenveld, kon Argon rond de 80e minuut op fraaie wijze de 0-3 aantekenen. De opgepikte bal werd in de diepte gespeeld op oud- AFC'er Shane Arana Barantes die met een mooi stiftje Jarik van Zeijst kansloos liet. In de eindfase van de wedstrijd kon de ingevallen Rody Turpijn een aantal fraaie steekpassjes geven, maar de AFC- spitsen konden niet tot afronding komen. Tot vlak voor tijd Rody over links opstormt en lijkt te gaan passen op een van de drie spitsen, want ook Graaven is nog ingevallen. Rody legt de bal echter net achter de aanvalslinie op de meegesprinte Laurens Bianchi die goed inschiet en de eretreffer voor AFC op het scorebord zet 1-3. Niet meer dan een eretreffer, want Argon won deze wedstrijd terecht en overtuigend, daar valt niets op af te dingen. Als de stadionspeaker, Ad Westerhof, de einduitslagen omroept, begrijpt iedereen hoe anders deze dag er uit had kunnen zien. Argon deed wat ze moest doen, winnen. Maar had AFC gewonnen (als had den dandan waren we toch nog periodekampioen geworden, omdat Nieuwenhoorn, dat slechts 2 keer had gewonnen dit seizoen, won van ADO'20. Turkiyem maakte het ook nog spannend door uiteindelijk 2-2 te spe len en daardoor Argon 1 punt voor te blijven. Gefeliciteerd Tur kiyemspor met het kampioenschap en veel succes in de strijd om het zondagkampioenschap Onderaan de ranglijst waren de druiven heel zuur voor Blauw-Wit. Leek er een paar weken geleden nog niets aan de hand ("31 a 32 punten moeten normaal gesproken toch genoeg zijn"). Die grens werd heel scherp getrokken bij 32. Tonegido behaalde door een overwin ning op VVSB precies dit aantal punten en bleef zodoende Blauwwit een punt voor, dat nu nacompetitie moet spelen. AFC eindigt het in meerdere opzichten zware seizoen op de zesde plaats, in het linker rijtje en met de minst gepasseerde doelman (3) van de Hoofdklasse A. Helaas net geen periodetitel, maar met per spectief voor de toekomst. Nick van Ommeren Opstelling: Van Zeijst, Post, Harrak, B. Gehring (Onal), Oosterling (Graaven), R. Gehring, Roodbeen, Geerlings (Turpijn), Zschuschen, Bianchi, Watanabe 07-05 ADO'20 - AFC 1 -1 Hoe dichter het einde van de competitie nader komt, hoe fantasievol ler de opstellingen van AFC worden. Schorsingen en blessures dwin gen onze trainer Pim van der Meent om elke week de hoge hoed te hanteren bij het bepalen van de opstellingen. Gezien de resultaten lukt dat ook nog, want van de nood wordt een deugd gemaakt en met de verfrissende inbreng van spelers uit het 2e en of de A 1 jeugd verzamelt AFC met verve zijn punten en doen wij zelfs nog mee voor de 3e periode titel. Duidelijk is in ieder geval dat AFC beschikt over een goede en brede basis aan jeugdspelers. Een beloning voor al het jeugdwerk dat in de afgelopen jaren, ook vaak in de schaduw, verricht is door de vele clubleden, trainers, commissie - en bestuursleden heden ten dage onder de aanvoering van de commissaris Jeugdzaken Rinus van Leij- enhorst. Maar laten wij niet vergeten dat zowel onze oud voorzitter Dik van der Klaauw, als de huidige voorzitter Machiel van der Wou- de en vice-voorzitter Ad Westerhof allen voorzitter van de jeugdcommissie cq commissaris Jeugdzaken zijn geweest. Niets komt van zelf wil hier eigenlijk maar mee zeggen en vooral ook omdat in de toekomst spelers, die van "buiten af komen en in aan merking willen komen voor de A-selectie absoluut iets extra's mee moeten brengen. Mooi verhaal, maar dat neemt niet weg, dat toen ik de opstelling van AFC in de bestuurkamer van ADO'20 in mijn handen kreeg, ik toch even moest slikken. Khalid Harrak rechtervleugel verdediger, Bobby Gehring, na 6 maan den blessureleed, terug in de basis, centraal in de verdediging, naast Peter Post. Rody Turpijn, die 3 weken geleden nog ter observatie even opgenomen was in het OLVZ, linker middenvelder. Edwin van Holten weer in de goal, maar volgens mij meer omdat hij minder geblesseerd was dan Jarik van Zeijst en op de bank Hans Geerlings, ook weer beschikbaar na maanden geblesseerd te zijn en de A-junioren Murat Önal, Wouter Kloes en keeper Steven Veenboer, die zoals wij al vreesden in de 58e minuut voor Edwin moest invallen, maar dat zonder meer verdienstelijk deed. Humor langs de lijn: we hebben volgend jaar een keepersprobleem. Meer smaken waren er dus niet. Neemt niet weg dat AFC gaande weg in de le helft, na een wat aarze lend begin, een licht veldoverwicht wist te creëren en zelfs in de 20e minuut via Lex Oosterling nog een goede kans kreeg. De wind, die strak en hard half dwars over het veld stond, gaf de bal echter iets te veel vaart. Edwin stopte in de 38e minuut op een schitterende manier een pegel van de linkerspits van ADO'20, maar toen iedereen zich opmaakte voor de rust (de run op de lekkerste gehaktbal van de hoofdklasse was al begonnen) ver- dedigde ADO zwak uit, Said Moumane onderschepte de bal en gaf van links goed voor en Enrique Zschuschen wist bij de eerste paal in te tikken. Helaas verzuimde Enrique een minuut later in een vermeen de, maar niet afgefloten buitenspel situatie, AFC op 2 - 0 te zetten. Rust 0 - 1In de 2e helft was ADO'20, met de wind deels mee, de iets betere ploeg. De lengte van de spelers en het ietwat opportunistische voetbal van onze tegenstander boezemde AFC toch wel ontzag in. Steven beleefde een goede vuurdoop en Bobby groeide on danks zijn lange afwezigheid uit tot de beste man bij AFC, des te meer een prestatie, aangezien de beste man van ADO'20 (Boy Visser, 7

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 7