AFCoryfee: Kees Gehring! Als Kees geen AFCoryfee is, dan weet ik het niet meer. Cory feeën worden in volstrekt willekeurige volgorde gekozen. Niet temin hoog tijd dat deze Coryfee eindelijk aan de beurt komt. Heeft nogal wat gedaan voor de club, wat heet, maar toch krijgt ook hij maar 1 pagina om zijn verhaal te vertellen. Vraag: Volgens mij kunnen we een Schakel vullen met je activiteiten voor AFC. Maar welke zou je het liefst willen noemen? Antwoord: Allereerst dat ik van 1966 tot 1982 deel uitmaakte van de A-selectie. De seizoenen 1983-84 en 1984-85 was ik leider van het Eerste, toen Doby Peters trainer was. In 1985 vice-voorzitter in het Bestuur en vanaf 1995 secretaris. Gedurende 12 seizoenen ook ver antwoordelijk voor de portefeuille Technische zaken. Sinds 1984 betrokken bij de Persmap. Voor ATC werd ik in 1970 gekozen in het oprichtingsbestuur en was van 1976 tot 1983 voorzitter. Vanaf 1973 tot heden ben ik ook bestuurslid van de Stichting Goed Genoeg, waarvan sinds 1999 secretaris. Vraag: Wel eens gedacht een beetje teveel tijd aan AFC besteed? Antwoord: Tja, het lijkt eigenlijk best veel, maar zo heb ik het nooit beleefd. De tijd is omgevlogen en ik heb in de 42 jaar dat ik lid ben ontelbare mooie momenten met en door de club meegemaakt en nooit spijt gehad dat ik in 1964 op 17 jarige leeftijd AFC'er ben geworden. Ik belandde in de junioren A-l en het jaar daarop, seizoen 1965-1966, behaalden wij met een jong derde elftal o.l.v. Cas Tromp het kampi oenschap. In de laatste wedstrijd van dat seizoen debuteerde ik in het Eerste. Rob Duis nam in deze wedstrijd afscheid als speler, hij speel de linksbuiten, ik rechts. De legendarische Gé van Dijk was trainer en de spelersgroep met Nico van Til als captain was een echt vrienden team. Met een groot aantal van deze jongens speelde ik later in de AFC-Veteranen. Ook volgend seizoen pak ik bij de Veteranen mijn wedstrijdjes nog mee, oké, vaak halve, maar toch. Maar om op je vraag terug te komen. Ik ben in 1975 met BONNIT gestart en kon vanaf dat moment dus beschikken over mijn eigen tijd. En natuurlijk heeft Sylvia mij altijd alle ruimte gegeven. Vanzelfsprekend zijn er momenten dat je alles bij elkaar te veel werk hebt en denkt waar ben ik mee bezig, maar het is ook vaak een inspiratiebron geweest. Een wisselwerking. Als het zakelijk goed liep, ging het werk voor de club gemakkelijker, maar andersom was dat zeker ook het geval! En bo vendien, ik speel geen golf en dat scheelt veel tijd. noot samensteller, gesprek wordt nu al herhaaldelijk onderbroken door binnenkomende telefoontjesAFC'bel je zo terug') Vraag: AFC een moeilijke club om te besturen? Antwoord: Lastig is het dat bij een verschil van mening iedereen altijd wel een beetje gelijk heeft en je moet zoeken naar een com promis. En daar moet bij bewogen worden. Kijk, op deze bank kun nen 3 mensen zitten, maar met een beetje inschikken zijn het er 5. Maar wanneer mensen niet bereid zijn om te bewegen, bereik je niets. Dat is niet alleen in de club zo, maar in het hele leven. AFC is niet echt een makkelijke club. Je doet je best, maar er is altijd wel wat op aan te merken. Niemand is onfeilbaar, maar iedereen is gevoelig voor eens een positieve reactie. Vraag: Is er gedurende de laatste 40 jaar veel veranderd? Antwoord: Eigenlijk alles. Als je foto's uit de zestiger jaren ziet, dan lijkt het wel uit een ander leven. De financiële middelen waren nog 24 mei 2006 84e jaargang nr. 14 beperkt en naast het voetbal was er niet veel, dus de club nam een centrale positie in. Mijn ouders waren vaak met hun vrienden Ben en Bep Slaap en vele anderen de hele zondag op AFC. 's Morgens bij wedstrijden van mijn broers Paul en Fred, 's middags bij het Eerste. Daarna met elkaar in het clubhuis, waar je altijd over de koppen kon lopen. Halve kip en patat halen bij de Brug op de hoek Stadionkade/ Parnassusweg en met een grote groep: bord op schoot Sport in Beeld kijken. Heel fijne herinneringen. Nu is alles veel meer ik gericht, afstandelijker en commerciëler geworden. AFC is uitgegroeid tot een grote organisatie, terwijl in de zestiger jaren en dan quote ik Jan van Dijk, die toen al in het Bestuur zat, alles vanzelf leek te gaan. Je zou kunnen zeggen, AFC is met de maatschappij mee veranderd, maar AFC is er naar mijn mening wel in geslaagd toch altijd haar eigen identiteit te behouden en dat vind ik een groot compliment waard. Vraag: Wat zijn voor jou de hoogte, maar ook de dieptepunten bin nen de club geweest? Antwoord: .Allereerst zijn dat natuurlijk de verdrietige dieptepunten, wanneer AFC'ers waar je veel mee hebt meegemaakt, komen te over lijden. Soms sta ik op de dijk bij een wedstrijd van het Eerste en dan zie ik Coryfeeën als Sal van Gelder, Dio Hermens, Ottto van Rijn, Henk Kappelhoff en Gerard Trebert, waar ik als jong bestuurslid veel mee te maken had en AFC-vrienden als de veel te jong overleden Peter van der Valk, Henne Boskamp, Tonny Disselkoen, Michael Gosler en Arne van Teunenbroek in mijn gedachten nog zo voorbijlo pen. Zij en nog vele andere overleden AFC'ers leven voort in de mooie verhalen over vroeger. Verder, maar dan op het sportieve vlak: de degradatie in 1998. Wij speelden als enige club op dat moment 24 jaar onafgebroken in de Hoofdklasse en niemand had rekening ge houden met een degradatie. Vanaf de volgende dag was het motto van het Bestuur, zo snel mogelijk terug naar de Hoofdklasse. Een ander dieptepunt was in 2003, toen onze tennisbanen moesten plaatsmaken voor het noodzakelijke kunstgrasveld. Alle bomen om, 33 jaar dierba re herinneringen verdwenen fysiek op één dag. Daar heb ik best een tijdje voor nodig gehad om er aan te wennen. De hoogtepunten? Waar zal ik beginnen? Ik schat wel meer dan 2.000 wedstrijden als speler, bestuurslid of supporter, de onvervangbare kleedkamerhumor, de vele vriendschapsbanden en de levenslessen, de kampioenschappen in 1967 en 1969 en de terugkeer naar de Hoofdklasse in 2001 o.l.v. Ton du Chatinier en Henk Bijlsma. De eerste wedstrijdjes van Robert en Bob bij de F-jes met hun trotse vader en moeder langs de lijn en veel later het mooie moment van hun debuut in het Eerste. Natuurlijk de vele feesten en partijen, zoals het onvergetelijke Veteranenfeest in de Nachtwachtzaal van het Rijksmuseum en de geweldige musical: "de AFC-ers" in de Stadsschouwburg bij het 100-jarig bestaan. De start van de AFC-Vriendelijke bedrijven in 1986 en de oprichting van "The Reds" in 1992. En dan de goal van Henny Kottmann, 2 minuten voor tijd in mijn laatste wedstrijd voor AFC 1. De beslissings wedstrijd tegen EDO in mei 1982 waardoor we in de Hoofdklasse bleven, onvergetelijk! Wat dacht je van de samenwerking door de jaren heen met alle collega-bestuurders. Eigenlijk te veel om op te noemen. Vraag: Tenslotte, wat zijn je wensen voor AFC's toekomst? Antwoord: Dat de realisatie van ons toekomstige sportpark aan de Zuidas en de daarvoor noodzakelijke verschuivingen van de velden soepel zal verlopen. En wat alle andere zaken binnen AFC betreft: houen zo! De club bestaat 111 jaar, ruim 5 generaties zijn gekomen en gegaan. Je ziet in de jeugd nu kleinkinderen van jongens waar je vroeger mee in één elftal zat. Vanaf 1895 tot heden heeft AFC aan velen sportief en sociaal plezier gegeven, dat moet zo blijven. Er zijn gelukkig nog altijd voldoende vrijwilligers, die iets voor AFC willen betekenen en dat moet zeker zo blijven. De club staat als een huis. Het eerste en tweede komen uit in de Hoofdklasse en Reserve Hoofd klasse. Daarnaast 21 senioren-elftallen, veelal clubs in de club die het met elkaar in en buiten het veld ontzettend leuk hebben en last but not least een fantastische jeugdafdeling. Door velen is hard gewerkt om dat alles te bereiken. Het zal nog veel moeilijker worden om die positie te behouden. Dat is mijn grote wens voor AFC en natuurlijk: dat we ooit kampioen van Nederland mogen worden! Samensteller: André Wijnand. 16

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 16