Jeugdjournaal Stand van zaken ten aanzien van de samenstel ling jeugdteams volgend seizoen 24 mei 2006 84e jaargang nr. 14 Contactpersoon A en B junioren: Thea Verhoeven, 020-4961106, theaverhoeven@hetnet.nl Contactpersoon C-junioren: Frans Ris, 06-55746749 fransris@zonnet.nl Contactpersoon D-pupillen: Frank de Munnik, 06 - 12806978 frankdemunnik@planet.nl Contactpersoon E-pupillen: Dennis Bijlsma 06-22245977 d.h.j ,bijlsma@ gassanschiphol.nl Contactpersoon F pupillen: Brian Speelman 06-53139933 brian speelmannu Vorige week zijn de indelingen voor het seizoen 2006/2007 zo goed als gereed gekomen. Natuurlijk, altijd onder voorbehoud omdat in deze periode ook de opzeggingen binnenkomen. En dat laatste zorgt er voor dat we de indelingen niet in de aanstaande Schakel kunnen plaatsen, maar op 29 mei 's ochtends op internet. De opzeggingen komen - ondanks het laatste verzoek in de Schakel -later binnen dan verwacht wat weer betekent dat er nog voortdurend moet worden geschoven met de teams. De spelers die nu in een selectieteam zitten worden - of zijn inmid dels - door hun huidige of nieuwe trainer mondeling op de hoogte gebracht van de vermoedelijke indeling voor volgend jaar. De overige spelers kunnen uiterlijk op 29 mei op internet de indeling voor volgend seizoen bekijken. Als doel was dit jaar gesteld om bij de samenstelling van de teams verder "door te selecteren" en om voor eind mei de indelingen bekend te maken. Floewel het door bovengenoemde oorzaak, voor veel spelers dus de laatste week van mei wordt wanner ze hun nieuwe indeling kunnen zien, lijkt het er op dat we dit gaan redden. Wij bedanken in het bijzonder de trainers en leiders voor de hulp die zij hebben geboden bij het aanleveren van informatie de afgelopen tijd. Technische staf AFC-jeugd Het seizoen zit er op. Een laatste blik in de belevenissen van onze jeugd. Het is lente en dan vliegen vogels uit. Onze jongste sterren gingen voor het eerst naar een toernooi. En dat brengt toch nog onverwachte problemen met zich mee "...Voor veel Champions League en World Cup spelers was het de eerste keer voetballen op een "groot veld" en dan ook nog "uit". Bovenkarspel is zelfs heel ver uit.....Het zit wel goed met de jongste editie van AFC, dat haalt het eerste nog wel, WC1 werd zelfs eerste in hun poule. Soms blijf je als coach nog wel met dilemma zitten. Door het grote aantal moest er veel gewisseld worden. Peggy zorgde voor chips om de wissels even te laten bijtan ken. En dan komt de moeilijkste vraag van de dag die een wissel aan zijn coach kan stellen: "Maar als ik nu moet invallen en mijn chips zijn nog niet op, wat moet ik dan doen?". Door eten jongen, snel door eten... Natuurlijk zijn er kampioenen. Maar deze kwam niet op het gras tot stand: Een turbulent einde van de competitie heeft ervoor gezorgd dat AFC f 10 opnieuw een kampioenschap mag vieren. Hoe dat kan, zonder dat de spelers van AFC f 10 dit weekeinde zelf in actie kwa- In de afgelopen week belde de coach van AMVJ met de coach van AFC. Hij vertelde over de nederlaag van zijn ploeg een paar dagen eerder, waardoor AMVJ niet langer alleen aan de leiding ging, maar die koppositie moest delen met AFC. Met evenveel punten uit even veel wedstrijden. Daarop heeft de AFC-coach even gebeld met de KNVB afdeling Amsterdam, om te horen hoe de regels precies zijn. De KNVB-meneer vertelde dat, als er in deze competitie twee clubs bovenaan eindigen met een gelijk aantal punten uit een gelijk aantal wedstrijden, zij dan allebei kampioen zijn. AFC en AMVJ hebben allebei 16 punten uit 8 wedstrijden, en daarmee ook het kleinste aantal verliespunten van alle teams, namelijk 7. Sporting Martinus heeft 15 punten uit 8 wed strijden, en daarmee 8 verliespunten. Voor een eventuele beslissings wedstrijd tussen AFC en AMVJ, of voor het uitspelen van de wegens noodweer gestaakte wedstrijd tussen AMVJ en AFC is geen datum meer te vinden voor het einde van de maand mei... Het kan ook overtuigender bewijst de E4 "...In afwezigheid van Uw verslaggever die zelf een toernooi voor oude mannen afwerkte bij Giram, moest de E4 nog éééén keer aan de bak om het kampioen schap veilig te stellen. Tegen Legmeervogels E4, waartegen eerder thuis al met 7-1 was gewonnen, zou dat toch mogelijk moeten zijn. Echter, in het voetbal bestaan geen zekerheden en onze mannen keken tot en met de rust tegen een hatelijke 0-0 aan Na de rust (weer het geheim van de kleedkamer?) werd de ban echter al snel gebroken door Harley waarna Nanne, Branco, Quincy, Senna en Tom de uiteindelijke stand op 0-6 brachten. We staan nu 3 punten voor op onze naaste concurrent Swift, met een beter doelsaldo en een beter onderling resultaat. Champagne dus... Hier is het nog steeds niet beslist "...Na rust werd AFC sterker. Er werd meer druk naar voren gezet en de bal kwam vaker in het straf schopgebied van Volendam. Als er even werd gecombineerd was het vaak ook meteen gevaarlijk. De kansen kwamen er maar het lukte niet om de bal tussen de palen te krijgen. Vaak stond de keeper van Vo lendam in de weg en als de bal misschien iets meer breed voor het doel was gelegd dan had er meer in gezeten. Gelukkig bleef onze verdediging alert bij de spaarzame uitvallen van Volendam. Jammer- genoeg bleef het bij 1-1, daar was Volendam heel blij mee, dus dat zegt genoeg over de kracht van AFC, maar AFC zelf had er niet zo veel aan. Nu heb je het namelijk niet meer in eigen hand maar ben je afhankelijk van de uitslag Haarlem - Stormvogels. Er zit nog een klein kansje inMaar na afloop kwam daar ineens het onverwachte bericht, dat ook Haarlem had verloren van Ajax en dat betekende dat het kampioenschap nog niet is verkeken. Nu heeft ineens Stormvogels Telstar nog kans als zij van Omniworld weten te winnen. Het kan dus nu toch gebeuren dat AFC Dl 1 zonder nog te hoeven spelen alsnog kampioen wordt, mocht Omniworld winnen of gelijkspelen tegen Stormvogels. We wachten het met spanning af... ".We duimen. Zonder dat ze het weten hebben onze spelers historisch besef, wel passend voor de start van alweer een WK in Duitsland, wellicht wordt het voor ons ook weer een sprookje, het betreft de C4: "...Een wat gewijzigde opstelling die wonderwel goed uitpakte in de loop van de wedstrijd. Nou eigenlijk meteen al, want we kwamen vlot op voor sprong via zowel Tijmen als Alain. Maar Sander was ook nodig, want zeker tweemaal wist hij een bijna zeker doelpunt te voorkomen. Eéén kleine omzetting deed wonderen. Alain bleek plotseling heel hard te kunnen rennen en ziedaar een wonderschoon doelpunt. Een replica van een historische die jullie niet hebben meegemaakt Nederland- Brazilië, 1974, Krol zet voor, Cruyff tikt 'm met gestrekt been binnen. Namen vervangen en je bent er Alain en Stef.....De creatie van Anton Pieck was in de verte te zien. Er gebeurde dan ook onwerkelij ke dingen zoals de scheids die na ons gefloten te hebben instortte. En ik net mijn tas bij me...ach, kon ik een Duitser rood geven en een penalty tegen. Kunnen ze vast wennen voor volgende maand! 13

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 13