Ons herdenkingsmonument Medische commissie Partir c'est mourir un peut hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van voorzitter Ed Degenkamp en secreta ris Wil de Vries. Ons Erelid, Cor Kerker, hoopt op 13 mei a.s. zijn 90e verjaardag te vieren. Cor werd in 1945 lid van onze vereniging en is dus 61 jaar lid. Cor was een groot aantal jaren lid van de toenmalige Elftalcom missie A en werd voor zijn activiteiten reeds in 1963 benoemd tot Lid van Verdienste. Daarvoor werd hij al in 1958 onderscheiden met de AFC-Nobelprijs, welke prijs hij in 1972 weer ontving. In dat zelfde jaar werd hij tevens benoemd tot Erelid, zodat u kunt begrij pen welke enorme staat van dienst Cor heeft. Hij is een trouw bezoe ker van het jaarlijkse herendiner op 18 januari en ook altijd aanwezig bij de jaarlijkse bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg op de eerste vrijdag van de maand november. Daarnaast is hij lid van de VBC (Vrienden Biljart Club) en bezoekt hij vast de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Namens de AFC wensen wij Cor een prettige ver jaardag en nog een aantal gelukkige en gezonde jaren temidden van zijn familie. Lid van Verdienste Pim Adriaansz verbleef in het ziekenhuis en is inmiddels weer thuis bij zijn Olga. Dinsdag 2 mei jl. vierde hij zijn 82e verjaardag. Namens de AFC onze gelukwensen vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Ons bereikte het bericht van overlijden van ons voormalig lid Rien Bal, sportjournalist en later actief als vooraanstaand sport ambtenaar bij de Gemeente Amsterdam. Rien was een aantal jaren redacteur van ons clubblad de Schakel en gaf het bestuur van die jaren vele adviezen Na zijn pensionering bedankte hij als lid, doch bij een ontmoeting met hem was hij altijd nog zeer geïnteresseerd in het wel en wee van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tevens bereikte ons het bericht van overlijden van Wim Acda Sr, jarenlang één van de belangrijkste bestuurders van de bevriende vereniging de Spartaan, Wim Sr, is de vader van onze leider van de Junioren A 1 Wim Acda en de grootvader van Jeroen, speler van de Junioren A 1. Vele oudere leden, waaronder ondergetekende, bewa ren een aangename herinnering aan de overledene, die ook bij onze AFC een graag geziene gast was. Namens de AFC betuigen wij ook hier onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de komende verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Freek van Doesburg (6/5-85 jaar) - Ronald Gans (9/5) - Piet van Ruyven (10/5 - 87 jaar) - Ron Susan (10/5) Jeroen Walker (10/5) - Benno Hansdrecht (13/5) - Cor Kerkerl3/5 - 90 jaar) - Peter van de Heydt (14/5) - Wouter Amesz (15/5 - 60 jaar) -Ab Springer (15/5) - Karei van Stuyvenberg (18/5 - 75 jaar) - Ron van Doesburg (21/5) - Herman Fritzsche (21/5) - Mannus Kinsbergen (22/5) - Cees den Braven (24/5) - Amel Vroege (24/5) - Roy van Straten (25/5) - Ger van Caspel (29/5) - Arjan Anderiesen (30/5) - Ivo Niehe (31/5) - Karei van Osch (1/6) - Hans Brouwer (3/6) - Rolf Leeser (4/6) - Ernst Seunke (5/6) - Ron Bohne (6/6) - Hans de Wijs Jr. (11/6) - Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6) - Jan van Broekhuizen (16/6). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Op donderdag 4 mei a.s. zullen de voorzitters van AFC en ACC weer, zoals jaarlijks getrouw om 18.00 uur een krans leggen bij ons monument op ons Sportpark Goed Genoeg. Onze AFC-Ridder George Wijnand verschafte mij aan het eind van 2005 de nodige informatie over het leven van een aantal leden van onze vereniging, die tijdens de 2e Wereldoorlog hun leven lieten en wiens namen op ons monument staan vermeld. George was naar aanleiding van het verschijnen van het boek "De Eerebegraafplaats in Bloemendaal" als nabestaande van Piet Roodenburgh aanwezig bij de presentatie in de Sint Bavo in Haarlem. Op genoemde begraaf plaats liggen vier AFC-ers "Rob Cijfer, Henny Immig, Ko van Eijk en Ab Scheepstra. In het verschenen boek worden de verzetsdaden van alle slachtoffers die daar liggen beschreven, dus ook die van onze overleden leden. Uit het boek citeer ik wat zij deden. In overleg met 3 mei 2006 84e jaargang nr. 13 George Wijnand publiceren wij dit, omdat maar heel weinig leden van onze AFC nog weten waarom deze namen op ons monument staan. ROB CIJFER - geboren op 14 september 1919 te Amsterdam. Hij was betrokken bij de verspreiding van de illegale bladen Het Parool (hij bezorgde 120 - 150 exemplaren per dag), de Vrije Katheder en de Nieuwe Amsterdammer. Hij werd op 31 maart 1945 gearresteerd bij het verspreiden van Het Parool en op 11 april 1945 gefusilleerd te Zijpe HENNY IMMIG - geboren op 19 juli 1917 te Amsterdam. Hij was groepscommandant in BS-Gewest 10 Amsterdam en betrokken bij het vervoer van door geallieerden gedropte wapens van de rand van de stad naar bergplaatsen in het centrum. Hij werd op 18 december 1944 door verraad gearresteerd en op 4 januari 1945 gefusilleerd te Hoorn. Henny speelde vele jaren in het eerste elftal van ACC. KO VAN EIJK - geboren op 2 december 1923 te Amsterdam. Hij was aangesloten bij een van de afdelingen van de KP en was één van de oprichters van het illegale blad De Wegwijzer, dat in een oplage van enkele duizenden exemplaren werd gedrukt. Gearresteerd op 28 februari 1945 en op 12 maart 1945 gefusilleerd te Amsterdam. Ko speelde in het eerste elftal van AFC. AB SCHEEPSTRA - geboren op 14 januari 1926 te Amsterdam. Ab was betrokken bij de verspreiding van de illegale bladen Trouw en De Wegwijzer. Op 19 december 1944 gearresteerd en op 7 maart 1945 gefusilleerd te Haarlem. GERARD NIEUWKAMP - Ook deze naam staat vermeld op het monument op ons sportpark Goed Genoeg, hij ligt echter niet begra ven op de Eerebegraafplaats in Bloemendaal". Johan de Bie Nou ja eigenlijk zou deze slogan méér toebehoren aan Pim Adriaansz, mijn confrère scribent van Mixed Pickles elders in deze Schakel. Om maar met de deur in huis te vallen, één van onze fysiotherapeuten gaat ons A.F.C. verlaten. U vraagt zich af, in Godsnaam waarom? Deze fysiotherapeute van AFC-zondag 2 krijgt na een gedegen opleiding en interne bekwaming een baan aangeboden bij profclub AJAX!? Bij AFC worden jeugdspelers toch ook opgeleid tot veteraan? Zo werkt het dus ook bij onze medische begeleiding! Daarom zijn we er met recht trots op als de AFC scholing, paramedische "leden"opleid tot echte profs. De fysiotherapeute en begeleidster van de senioren zon dag 2; Cynthia Visser wensen wij een mooie en succesvolle toekomst toe bij de medische dienst van "onze zuster vereniging" AJAX. Verder dus, het seizoen is bijna ten einde, vele extra wedstrijden, toernooien en dus overbelasting van meerdere gewrichten. Vooral het enkelgewricht. Hoe komt dat? Door vermoeidheid en overbelasting neemt de coördinatieve spanning van weefsels rondom dit voor voet ballers belangrijke gewricht af. De verschijnselen zijn, lokale pijn, lichte zwelling, blauwkleuring en belemmering bij het afwikkelen van dit gewricht. De Eerste Hulp is: koelen met koud water, ijsblokjes of cold-pack. Eigenlijk zijn we toe aan vakantie. De Medische Commis sie adviseert in deze laatste face de spelers met dit probleem juist hun enkelgewrichten preventief te zwachtelen. Zowel tijdens als na de vakantie kan men dan aanvangen met loopscholing en vooral kracht training. Vraag bij onze fysiotherapeuten en trainers naar een schema als verantwoording naar jezelf toe. Het seizoen 2006-2007 zal na al dit blessureleed een hernieuwde start kunnen betekenen. Je bent gewaarschuwd. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244. Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 6

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6