Mededelingen voor website Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden 3 mei 2006 84e jaargang nr. 13 In de periode van 15 t/m 30 mei as. wordt de AFC website verzorgd door Ger van Caspel. Alle berichten en mededelingen hiervoor gelieve men te sturen naar: g.a. vaneaspel hetnet.nl Ger zal voor plaatsing zorgdragen. Kandidaat Lid/Donateur: Guido Dukker, don.. Michelangelostraat 601, 1077 CG Amsterdam, lidnr. 9897. Sam Honsdrecht, don.. Keizer Karelweg 440, 1181 RL Amstelveen, 020-6701850, lidnr. 9895. Jip Mannering, pup.. De Muy 95, 2134 XJ Hoofddorp, lidnr. 7775, KNVB nr. Van W.L. naar Donateur: M. v.d. Hoek (was 6391 wordt 9898), Danny Verkaik (was 6961 wordt 9896), Adreswijzigingen: F. Nieuwdorp, Bevelandsezijweg 2, 1181 JK Amstelveen. A. Boggemann, Keizer Karelweg 239, 1180 AW Amstelveen. Brian Koster, Berkelstraat 7b, 1078 CT Amsterdam. Afvoeren: G. Hoogvliet (6851), E. Rozenblad (7486), R. Nassy (7521), G. Al- bers (7721), Weer opvoeren als Lid/Donateur: H Verhagen, sen, 17-11-1964, Groenhof 31, 1352 AC Almere, 06- 51657731, lidnr. 6431. Bij de jaarlijkse lintjesregen ter gelegenheid van Koninginnedag werden een tweetal leden van onze vereniging koninklijk onderschei den. Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster ontving voor zijn vele activiteiten voor de Maccabi-organisatie sinds 1959, zijn bedrijf en uiteraard de sport, waarbij natuurlijk zijn vele activiteiten voor onze AFC deze onderscheiding. Namens de AFC onze hartelijke geluk wensen aan het adres van Marcel. Ook AFC-Ridder George Horn werd onderscheiden vanwege zijn vele verdiensten met betrekking tot de Maccabi-organisatie en zijn activiteiten voor instellingen in Israël. Ook aan hem onze hartelijke gelukwensen met deze fraaie onderscheiding. Recent verscheen het blad Sportief Amsterdam, een magazine met gezonde kijk op top- en breedtesport. In dit blad veel aandacht voor de oudste voetbalclub van Amsterdam, onze AFC. Onder de titel "De naakte waarheid van een ongrijpbaar gevoel" worden bestuurslid en lid van verdienste Edwin Geluk, lid van verdienste Jack van Gelder, trainer Pim van de Meent en onze selectiespelers Robert en Bobby Gehring aan het woord gelaten over hun gevoel voor onze vereniging. Het artikel is tevens voorzien van foto's van alle geïnter viewden. Een geweldig artikel met leuke verhalen. Het desbetreffende blad is te koop bij de erkende boekhandel. Mijn advies aan u is: meteen kopen. Alex Hes en Steven Bos, spelers van de Junioren A4 en B 6 hebben tijdens wedstrijden op 23 april jl. hun enkelbanden gescheurd. Na mens de AFC wensen wij hen een spoedig herstel. Ook Bas Ris, speler van de Junioren C 4 en de zoon van onze pach ter Frans Ris heeft tijdens de wedstrijd op 23 april jl. zijn enkelban den gescheurd. Bas wensen wij ook een spoedig herstel en samen met Alex en Steven een spoedige terugkeer op de velden. Op woensdag 26 april jl. werd het districtsteam van de KNVB West 1, voor spelers onder 16 jaar van amateurverenigingen, kampioen van Nederland. Er werd gewonnen van Zuid 2, West 2, Noord en Oost en gelijk gespeeld tegen Zuid 1. Sil Paddenburg uit onze Junioren B 2 speelde centraal achterin. Namens de AFC onze geluk wensen aan Sil. A Clubstatisticus Chris Schroder informeerde mij over de kansen van een periodekampioenschap voor ons eerste elftal. Zondag a.s. moet dan in de uitwedstrijd tegen ADO'20 in Heemskerk gewonnen wor den. Namens de AFC wensen wij onze spelers veel succes. Op donderdag 4 mei a.s. om 12.30 uur zal in het Olympisch Stadion bij het beeld van Prometheus aan de voorzijde van het stadion een herdenking worden gehouden. Dit tijdstip is niet willekeurig. Op 3 september 1939 was om half één in de middag een voetbalwedstrijd gaande tussen DFC en SVV op het zogenaamde Zilveren Bal Toer nooi in Rotterdam. Daar werd bekend gemaakt, dat Groot-Brittannië, Frankrijk en Australië de oorlog hadden verklaard aan Duitsland na de inval in Polen twee dagen eerder. Het tijdstip wordt nu daarom symbolisch gebruikt om stil te staan bij de verschrikkingen van de jaren, die volgden. Hans van der Vlist, al een aantal jaren actief voor onze website met al het nieuws uit de kranten over het amateurvoetbal en zeer AFC- gezind, werd gevraagd een vragenlijst in te vullen en zijn visie te geven over de gele kaarten, de topklasse en de mogelijke verloedering van het amateurvoetbal. U kunt het artikel lezen op onze website. Mocht U op of aanmerkingen hebben, dan kunt u mailen naar hans- vandervlist planetnl Op de omslag van de laatste uitgave van het magazine Millionair is een leuke foto te zien van onze Zilveren Ploeger en jeugdfunctionaris Dennis Bijlsma, op welke foto hij staat afgebeeld met de bekende filmactrice Liz Hurly. U ziet het weer beste lezers, dat je de leden van AFC toch overal in alle geledingen tegen komt. Recent was er op de televisie een uitzending, die gewijd was aan een aantal bekende overleden Nederlanders o.a. Rinus Michels, Frits Philips en Anton Heijboer. In het gedeelte over onze vaderlandse voetbalcoach Rinus Michels had AFC/Ridder Rolf Leeser de eer te vertellen over zijn overleden beste vriend Rinus, samen met Cees Jansma en Wim Kieft. De opnames voor deze uitzending werden gemaakt bij de middenstip op het hoofdveld en boven in het clubhuis .Volgens mijn informatie was dit ook weer reclame voor AFC. Mevrouw Henny Somers-Blekemolen, preses van het jaarlijks da mesdiner, is na een verblijf van enkele weken in het ziekenhuis weer teruggekeerd in haar huis. Bij mijn laatste telefonisch contact vertelde zij mij, dat haar gezondheid weer langzaam vooruit gaat. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Ruud Janssen ondergaat regelmatig behandelingen in het ziekenhuis, maar is, als hij weer thuis is, als lid van ACC druk bezig met de voorbereidingen van het komende cricketseizoen. Onze gedachten zijn bij hem en wensen wij hem sterkte. Onze Junioren C 1 behaalde in de laatste competitiewedstrijd door een overwinning van 8-2 op Amstelveen/Heemraad Cl het kampi oenschap en promoveerde daardoor naar de hoogste landelijke afde ling. In deze hoogste klasse wordt als enige amateurclub gespeeld tegen jeugdteams van BVO's. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan spelers, trainer, leider, verzorgster en jeugdcommis sie. Ons lid Freek van Doesburg viert 6 mei a.s. zijn 85e verjaardag. Bij mijn laatste bezoek aan hem samen met Jan van Dijk vertelde hij mij, dat hij het naar zin zijn heeft. Via zoon Ron wordt hij op de hoogte gehouden over AFC. Namens de club wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. In de Buitenveldertse Weekcourant was van de hand van ons lid Frank de Munnik een verhaal opgenomen, in welk artikel hij duide lijk zijn liefde voor zijn en onze voetbalclub laat merken. Namens de AFC onze dank aan het adres van ons zeer actieve functionaris. Op 23 april jl. werd in het Franse Nice, een halve marathon gelopen, welke loop een zeer hoog AFC-gehalte had. Deelnemers waren o.a. onze leden John Parsser en Michael Tugendhaft, ons oud lid Rudy de Vries, alsmede een aantal vaders van jeugdleden te weten Peter Sieradzki (Lee-A3), Rob Voet (Alon-C8) en Henry Weinstein (David-A2). Volgens de ingewonnen informatie was het een zeer geslaagd evenement in Nice. De H.E.T, (Hoofd-, Eerste- Tweede Klasse verenigingen), een overlegorgaan van de hoogst spelende amateurclubs bestaat op 16 mei a.s. 60 jaar en dit zal op dinsdag 16 mei a.s. gevierd worden in het clubhuis van AFC, aanvang 20.00 uur. De oud-H.E.T. gedienden 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5