3 mei 2006 84e jaargang nr. 13 Alle velden zullen worden voorzien van verlichting, zijn ruim van opzet in een parkachtige omgeving met, zoals gezegd, aansluiting op het Beatrixpark. In de overeenkomst is aandacht besteed aan allerlei mogelijke knel punten, zoals windhinder, zon, schaduwwerking, bereikbaarheid, parkeermogelijkheden, medegebruik, openbaarheid, financiën, om heining, reclame, verlichting, kunstgrasvelden. Deze en mogelijk andere onderwerpen zullen in de komende periode onderwerp van studie en nader overleg zijn. Hoewel er zeer veel is geregeld in de overeenkomst met de Gemeente realiseren alle betrokken partijen zich dat er over nogal wat zaken nader in detail moet worden gesproken en beslissingen moeten worden genomen. Daartoe is een zgn. uitvoeringsoverleg opgericht waar vertegenwoor digers van de Gemeente en AFC geregeld samenwerken en overleg gen. Over dit uitvoeringsoverleg wordt U in aflevering 3 van "AFC en de Zuidas" nader geïnformeerd. Daarnaast is in de overeenkomst een zgn. stuurgroep in het leven geroepen. In deze stuurgroep hebben de directie van de Zuidas, de Gemeente en vertegenwoordigers van het AFC bestuur (Machiel van der Woude, Ad Westerhof en Nicolaas van Ommeren) zitting en overleggen over eventuele majeure knelpunten. De stuurgroep begeleidt de uitvoering van de overeenkomst op hoofdlijnen en heeft o.a. de bevoegdheid de overeenkomst op ondergeschikte punten aan te passen. Teneinde de grond bouwklaar te maken voor de toekomstige realisatie van het Parkgebouw, waarvoor de werkzaamheden in 2008 zullen aanvangen, zal AFC gedurende de aankomende "tussenfase" gebruik gaan maken van 5 velden (drie grasvelden en twee kunstgrasvelden, waarvan 4 met verlichting) en zal een ingrijpende herallocatie van het huidige sportpark plaats moeten vinden. In vergelijking tot ons hui dige sportpark zal het nieuwe sportpark in de tussenfase beknopter zijn. De teruggang in velden zal worden opgevangen door meer kunstgras. Om één en ander te realiseren is in de nu komende periode een sa menstel van maatregelen noodzakelijk. Per 1 juni aanstaande wordt hiermee een start gemaakt via het op schuiven van de twee grasvelden voor het clubhuis. Deze aanpassing zal uiterlijk op 1 oktober aanstaande klaar zijn. Om in deze periode toch over 5 velden te kunnen beschikken zullen de 2 achterste velden (meest oostelijk) in de komende maanden 'op niveau' worden gebracht. IHIIIIIIIIIIJUllilillllllltlJ Daarna wordt op 1 mei 2007 gestart met veel ingrijpendere maat regelen. De bomen rondom het huidige hoofdveld zullen worden gekapt met uitzondering van de grote bomen langs de A-10. Het huidige hoofdveld zal worden verschoven, alsook het bestaande wetra-veld, dat bovendien wordt gedraaid. Eén van deze velden wordt een kunstgrasveld, het andere veld krijgt een wetra-toplaag. Het eerste, vergrote veld voor het clubhuis, wordt het (tijdelijke) hoofdveld. Voor het clubhuis wordt ook een overdekte nieuwe tribune geplaatst met een transparante achterwand, zodat vanuit het clubhuis op het veld gekeken kan worden. Aan de overkant zal een onoverdekte tribune van 5 zitlagen worden gerealiseerd, met achter de doelen toeschouwerdijkjes. De ingang aan de De Boelelaan komt als hoofdingang te vervallen en maakt plaats voor een ingang aan de westzijde (ABN AMRO- kantoor) van het sportpark, waar nu al een toegangshek is en de lood sen van de gemeente staan. Er gaat, zoveel is duidelijk, in de komende jaren veel gebeuren op ons sportpark. Dat gaat ongetwijfeld gepaard met overlast. Het is helaas onvermijdelijk. De mate waarin zal echter sterk afhangen van de vraag of Gemeente en AFC goed zullen samenwerken bij de realisatie van een en ander. Ten behoeve van deze samenwerking zal op verschillende niveaus regelmatig worden overlegd. Aldus kan, met een gezamenlijk aanpak, iets heel moois worden gerealiseerd. Over het hoe en wat wil het bestuur de leden graag nader infor meren en wel op woensdagavond 31 mei 2006. Plaats: AFC clubhuis. Aanvang: 20.00 uur. Wij hopen zeer op uw aller aanwezigheid. Het onderwerp is het meer dan waard. Bestuur AFC AFC en de Zuidas 3. Vanaf heden (25 april) zal er iedere maand een uitvoeringsoverleg plaatsvinden over de realisatie van de aankomende werkzaamheden op en om ons sportpark. De Gemeente wordt hierbij vertegenwoordigd door de heer Cees Bruyns namens Ontwikkelingsbedrijf Gemeente Amsterdam (OGA), de heer Gijs Mol van het Project Management Bureau Zuidas (PMB), de heer Stijn Lechner van het Ingenieursbureau Amsterdam (IBA) en de heer Hans Koelmans van het Stadsdeel Zuideramstel. AFC wordt vertegenwoordigd door Bob Neseker, Kees Gehring, Nick van Om meren en Pim van de Meent. Het overleg van donderdag 20 april leverde de volgende beslissingen op: volgende week (week 18) zal men aanvangen met intensieve herstelwerkzaamheden aan veld 5 en 6, zodat deze velden in augustus in prima conditie zullen verkeren. Veld 5 en 6 zijn derhalve vanaf vandaag niet meer beschikbaar voor wedstrijden en/of trainingen. Tevens zal men volgende week aanvangen met het plaatsen van een (zomer en winter) groene heg van circa 1.50 - 1.70 meter hoogte over de gehele westzijde van veld 1 en 2 als vervanging van de gekapte bossage ter plekke. Vanaf 1 juni zal de Gemeente veld 1 en 2 onder handen gaan nemen. Er komt onder deze velden een nieuwe drainage en een nieuw bewate- rings-systeem. Tevens zal veld 1 zes (6) meter naar het westen en veld 2 acht (8) meter naar het noorden worden opgeschoven. De strook die daarna tussen veld 1 en 2 vrijkomt zal worden gebruikt voor de realisatie van een onoverdekte tribune in de volgende fase, gepland voorjaar 2007. Veld 1 zal met ingang van het seizoen 2007-2008 als het nieuwe hoofdveld worden ingericht met dezelfde maten (106x68 meter) als ons huidige hoofdveld. De velden 1 en 2 zullen per 1 oktober 2006 beschikbaar komen voor het spelen van wedstrijden. Bestuur AFC. 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4