Jeugdjournaal 3 mei 2006 84e jaargang nr. 13 Als bruggetje met de vorige aflevering starten we met de laatste ellende, maar dan schakelen we over op leukere zaken. Dus we beginnen bij de E12 "...Na alle onheilsberichten over gips, kon dit er ook nog wel bij, verlies tegen de hekkensluiter. Didier in zijn rolstoel en Tom op krukken langs de kant: het kan verkeren, maar wat geweldig dat ze er stonden! Mark geheel in het zwart als keeper en Christiaan en Navin vanuit F4 in hun oude team. Dat was leuk... Hoewel ook trainers kunnen virtuele, tegenslag hebben. Als ze een verslag willen plaatsen...de D5 "...De in de regel zo onuitputtelijke UPC modem te huize trainer liet even weten een paar dagen vrij af te zijn. Door een teveel aan wandcontactdoosjes kon het intemetsignaal na eens onder de 35 mb gevallen te zijn haar weg niet terugvinden, Tsjah. Klonk logisch, dus ik nam het maar aan. Nu, een ruime week na de laatst gespeelde pot van de D5 denk ik terug. Of liever gezegd, word ik herinnerd, geconfronteerd, aan/met het feit dat de zo onnodig geleden verliespunten heel kostbaar blijken...". Heel belangrijk, want verslagen willen wij zsm zien Begaan AFC'rs wel eens bewust een overtreding Natuurlijk niet, er staat toch "Be Friends" bij de ingang. Of toch, misschien weieens, bij toe val... Hoort bij het spelletje hoor... E4 Senna beging volgens sommige waarnemers een smerige overtreding maar Alex B. verklaarde zonder een spoor van twijfel: 'ik heb niets gezien'Het was een topwedstrijd", aldus Alex B. Senna zelfwas genuanceerder: 'Hij dolde mij en toen gaf ik hem een zetjeHoe diep de speler van Roda23 daardoor onder het maaiveld terecht kwam kon hij zich niet echt herinneren... Komen we nou eindelijk bij leuk Nou ja met omweg wel bij de C4 "...Wat was er leuk Nou eerst de winst voor de competitie. Helaas ontsierd door twee rode kaarten en ik geef bijna nooit een kaart. Maar dit kon echt niet, van beide kanten raak slaan èn schoppen, daar is maar één straf voor. Terwijl het verder wel pittig maar sportief was. En nou niet zeuren dat ik het spugen niet zag. We waren gewoon beter en maakten dat keurig af vooral met een scherpe JeroenDe bekerwedstrijd verliep geheel anders. Dat wil zeggen, eigenlijk sportiever, maar toegegeven, dit DWS was meestal op onze helft. Nou viel dat doelpunt bij toeval. Ik had allang rekening gehouden met penalties (er wordt alleen in de finale verlengd). Maar helaas. En Boris was nog zo dichtbij de gelijkmaker. Hindert niks. Maar die jongen die stond te plassen voor het begin van de tweede helft in de bosjes (dat was jullie spuger schrok zich wel even te pletter toen ik hem rood toonde. He, he...! Hij dacht dat ik het meende. Dus die is wel genezen van met "water" rondstrooien... En dan komen we een stukje tegen bij de C2 dat met stip in de top 3 van dit seizoen belandt. Dus dat gaan we u niet onthouden, maar, mede omdat de oogst dit keer wat mager was, nemen we voor een keertje een stukje integraal over Er zit alles in "...Tam Tam met de TomTom. Vandaag een stukje over richting zoeken, de weg kwijt raken en hem dan weer vinden. Maar het leek vanmorgen eerst bij het ontbijt thuis wel Back to the Future. Terwijl de voorpagina van de Telegraaf al repte van een matpartij bij Stormvogels-Telstar zagen wij het bij aankomst op het sportcomplex nog gebeuren. We waren er niet bij betrokken, maar het moet nu niet gekker meer worden met al die korte lontjes op de velden. Duurde overigens even voordat iedereen het had gevonden vandaagEr zijn twee Stormvogels- Telstar en zelfs met de automatische wegwijspiet die in de auto 's zit, bleek dat een lastige opgave. Een enkeling stond bij het andere stadion en kwam dus iets later en in een andere auto werd zo enthousiast door de TomTom heen gepraat, dat een toeristische route door IJmuiden het gevolg was. Dat wordt nog wat volgend jaar. Dankzij de overwinning van de Cl van gisteren zal een deel van dit team volgend jaar het land door mogen. Voor sommige ouders betekent dat wellicht dat ze beter op vrijdagavond al kunnen vertrekken. Heel mooi resultaat natuurlijk van de Cl, namens de hele C2 en aanhang feliciteren we het team en begeleiding met het kampioenschap. De laatste competitiewedstrijd tegen de IJmuidense C2 stond op het programma. Hoewel er nog wel wat toernooitjes volgen is dat een afsluiting waarbij het zeker is dat het team niet bij elkaar blijft. Mitchel, Kay en Justin gaan de B categorie versterken, Iljaas gaat op zoek naar een basisplaats in de ArenA en Geraldo zoekt zijn heil in Utrecht. Daarnaast is het een selectieteam en zal de rest natuurlijk moeten afwachten of ze erbij zitten. Maar dat is ieder jaar zo. Camiel had na zijn blessure de weg terug weer gevonden, dus behoudens de zieke Jack, was het team compleet. De eerste helft was bij vlagen echt lekker om naar te kijken. Het combinatievoetbal was niet gemakkelijk op het hobbelige veld en ik vraag me afwanneer de aardappeloogst gerooid gaat worden. Ondanks dat gegeven vond de C2 elkaar goed. Een pass in de diepte werd opgepikt door Wessel die - nadat hij de keeper had omspeeld - de 0-1 kon aantekenen. Ook de 0-2 volgde nog in de eerste helft toen Kay zich door de verdediging heen worstelde en de keeper kansloos liet. En toen volgde de tweede helft. Het is opvallend dat een patroon uit het begin van de competitie weer in het team geslopen is. Een tweede helft wordt als er een voorsprong is veel slechter gespeeld dan de eerste helft. De weg even kwijt dus. Een voorsprong lijkt eerder verlammend te werken dan opbeurend. Dat is jammer, want zo valt er over de tweede helft niet veel goeds te schrijven en zorgde een tegengoal nog voor de 1-2 ook. Een overwinning om mee af te sluiten is natuurlijk altijd leuk. Tijd ook om de balans op te maken voor dit seizoen. Als je de verslagen terugleest, blijkt dat het behoorlijk wisselvallig was. Af en toe raakte de C2 dus van de weg af. Opvallende winstpartijen (EDO, Koedijk) en knullige verliespartijen wisselden elkaar af. De tweede helft van het seizoen kende nog een trainerswissel en een flink aantal blessures. Rommelig was het dus wel af en toe. Toch moet je het ook beschouwen als een opleidingsjaar en vrijwel iedere week tegen ""een maatje groter"" zou leerzaam moeten zijn. Het resultaat zien we volgend jaar wel. De opdracht was in eerste instantie lijfsbehoud en dat is ruimschoots gelukt. Een vijfde plek had aan het begin van seizoen wel goed geklonken, maar is nu uiteindelijk toch nog een klein beetje teleurstellend. Wel de hoogst geklasseerde C2 in deze competitie en dat is weer wel knap. In het afsluitende stukje ook aandacht voor de twaalfde man. Ook de supporters hebben hun best gedaan. Zichtbaar in twee groepen verdeeld. De schare senioren (opa's en oma's) en de ouders, broertjes en zusjes. De laatste categorie altijd kritisch en niet snel tevreden, de eerste categorie met een heilig geloof in eigen kleinkind en team. Levert een mooie balans op. De vaste grensrechter Peter werd af en toe vervangen door zijn immer ijverige assistent Rob en zonder hen was het ook niet gelukt. Alles bij elkaar een mooi jaartje dat nu alleen nog wordt afgesloten met de toernooien. Als daar iets bijzonders gebeurt, volgt er nog een stukkie, maar anders is dit echt de laatste van dit seizoen. Voor alle spelers, waar ze ook gaan spelen volgend jaar: veel succes, we hebben met plezier naar jullie staan kijken, probeer nog wel even een toernooitje te winnen! Dank ook aan de hele technische staf, Rinus en Marco en natuurlijk ook Bep, die de jongens weer verder hebben gebracht in hun voetbalcarrière. Wat viel verder op vandaag? De ouders van Stormvogels waren erg onder de indruk van de nette outfit van onze coach Dezelfde ouders zagen in een druk schrijvende man in een blauw pak een ijverige scout, maar ik denk dat die volgend jaar toch wel vaker bij AFC te zien is. En de dj in de kantine van Stormvogels zette Jantje Smit nog maar eens op. Werd het toch weer gezellig... Het seizoen zit er vrijwel op. Maar we blijven natuurlijk benieuwd hoe het onze jeugd op de toernooien vergaat! Frank de Munnik 15

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 15