MIXED PICKLES w.adriaansz@zonnet.nl 3 mei 2006 84e jaargang nr. 13 ingelegd door Willem Adriaansz EEN CONFIDENTIE Het zal de opmerkzame lezer drie weken geleden niet ontgaan zijn: Pickelaar deed nog wel zijn Schakel-zegje over Elinkwijk-AFC (1-2) in Zuilen, maar van Haaglandia-AFC (0-4) in Rijswijk - waar hij eveneens acte de présence gaf - zweeg hij in de Schakel die 4 dagen later in uw brievenbus gleed. Onachtzaamheid? Nee. Pickelaar moest nog enig achterstallig onderhoud aan zijn lichaam ondergaan, waarvoor hij weer eens een weekje uit logeren ging; ditmaal in het ziekenhuis te Alkmaar. Noodgedwongen moest hij zijn M.P.-kopie eerder afsluiten en verzenden. In het Medisch Centrum Alkmaar onderging hij een micro-chirurgisch ingreepje. Of dat drie dagen na Haaglandia al echt nodig was is min of meer discutabel. Het zou direct kunnen gebeuren maar ook doorgeschoven kunnen worden naar een later tijdstip als een eventueel probleem zich feitelijk zou aandienen. De geleerden waren het daarover niet helemaal eens met elkaar. Het aardige van wetenschapsbeoefenaren is, dat zij elkaar graag bij voorkeur tegenspreken; medische wetenschappers daarbij niet uitgesloten. Pickelaar besliste daarom zelf: geen uitstel maar directe behandeling. De consequentie daarvan was echter, dat hij zowel bij Hilversum-AFC (0- 2), bij AFC -Blauw Wit A (0-0) en bij AFC-DWV (2-1) verstek moest laten gaan. AFC 1 is al vanaf 23 april in veiligheid. Van een degradatieplaats bleek geen sprake meer en zelfs de hachelijke nummer 12 in de eindrang schikking kan ons puntentotaal in de verste verte niet meer achterhalen. Met nog 2 wedstrijden te gaan kijkt Pickelaar alvast terug op de interim-periode Pim van de Meent, die aantrad met de erfenis 14 3 7 4 16. Vervolgens scoorde onze Amsterdamse Hagenees 10 6 2 2 20 en omdat hij in kommervolle tijden prille AFC-ers aan zijn selectie toevoegde liegt dat er niet om. Hij flikte het toch maar weer! CITAAT "Ziehier ons leven:/ Wij waren iets,/ Wij werden niets/ Dan wat wij bleven". (Pieter Cornells Boutens, Nederlands dichter 1870-1943; uit de bundel "Knoeisels"). WIJDING In zijn langjarig AFC-bestaan heeft Pickelaar onder vele anderen drie voorzitters versleten, die van rooms-katholieke huize waren. Hij zal ze hier niet benoemen maar achter de hand houden als eventueel toekomstig quizvraagje. Naar de toenmalige normen van het episcopaat hadden die AFC-voorzitters slechts te biecht mogen gaan bij het Ignatius College en RKAVIC nooit mogen verwisselen met het verderfelijke AFC. Hoe komt Pickelaar op zo 'n onderwerp, hoort hij u al denken. Hij legt uit. Amper nadat hij kwartier had gemaakt in zijn Alkmaarse ziekenhuisbed (voor het raam) was het hem al opgevallen, dat in zijn blikveld op de bloemrijke vensterbank de heilige maagd Maria een prominente plaats innam. Een beeldje van ongeveer 25 cm, rank van figuur op extreem hoge Barbie-benen. In stearine kaarsuitvoering, dat wel. Op het serene hoofdje vol golvend lang haar een ordinaire kaarspit. Vermoedelijk was zij ontworpen door een vijand van de mensheid en als handel met wagonladingen aangevoerd uit een antiekfabriek annex klooster. Een vrijwilligster trad toe om het vele bloemwerk te verzorgen maar per ongeluk stiet zij Maria aan, die uit de vensterbank viel en op de vloer eindigde. Wonderbaarlijke krachten en genade lieten de heilige maagd ongeschonden. De bloemenverzorgster nam ten onrechte voetstoots aan, dat patiënt Pickelaar het eigendomsrecht op Maria kon doen gelden en zij stamelde veelvuldig haar excuses. Uw Pickelaar aanvaardde mild, waarop hij een kruisje sloeg. Per slot van rekening moest hij ook nog geopereerd wor den. TRUC Op loopafstand van Pickelaars woonhuis ligt het fraaie onderkomen van de Castricumse Rugbyclub, die als Cas RC door het leven gaat en de laatste jaren dominant grossiert in Nederlandse kampioenschappen. Rugby is - evenals cricket - every inch een Engelse sport en in beide Nederlandse amateur wereldjes is het verschijnsel "betaald playing coach" geaccepteerd. In de ereklasse rugby opereren per club meestal een of meer Nieuw Zeelanders of Australiërs, die onder voorwaarden (o.a. tijd tussen entree in Nederland en speelgerechtigdheid worden toegelaten. Zo zou er onlangs versterking voor Cas RC komen van enige heren die aan gene zijde van de wereld voor het vliegtuig naar Schiphol hadden gekozen. Ogenschijnlijk niets aan de hand, maar zij misten hun vliegtuig en arriveerden een aantal dagen later in Nederland. Daarmee zou de speelgerechtigdheid wat later vallen, maar via - laten we zeggen - een kunstgreepje debuteerden de gasten stiekem in het derde vijftiental om alvast te acclimatiseren. Geen haan die er naar zou kraaien. Op de oor spronkelijk geplande tijd werden ze toegevoegd aan het eerste team van Cas RC, maar de truc kwam uit. De rugbybond beboette Castricum met de tegenwaarde van 10.000 gulden (zo stond dat nog in de reglementen), maar handhaafde alle uitslagen van de gespeelde competitie- en Euro pese wedstrijden. De onderste vier clubs schreeuwden moord en brand en de zaak werd opnieuw aan de orde gesteld; waarna bleek dat de bo venste vier clubs de regels allemaal wel eens wat ruimer interpreteerden dan de bedoeling was geweest. Met de play-offs voor de deur is het stil geworden in rugbydwergstaat Nederland. Rechtsbedeling blijft waar dan ook een moeizame affaire. NIEUWSWAARDE Pickelaar is een bewaarder en soms stuit hij op een oude aantekening, die hij ooit opschreef om te gelegener tijd eventueel te verpickelen. Het gebeurde dezer dagen, dat hij een kladje opdiepte met een verwijzing naar HFC en George Wijnand., maar blijkbaar had hij daar nooit iets mee gedaan. Bij deze gebeurt dat dan alsnog. Ooit stond hij met George Wijnand in het clubhuis van (de Kon.) HFC te Haarlem te kijken naar een enorm grote ingelijste oude fotografie, waarop was afgebeeld een HFC-tribune met enige duizenden bezoekers. Pickelaar verbrak als eerste het historisch stilzwijgen: "die zijn succes sievelijk allemaal al lang dood en daar ligt niemand wakker van". George W. antwoordde filosofisch: "Als ze allemaal op dezelfde dag waren overleden was het anders gelopen. Dan was er sprake geweest van wereldnieuws". STRATEGY Geplukt uit een e-mail van Rob Duis, die te Doesburg blijkbaar een buurjongetje van Engelse ouders heeft, dat bij de E-tjes van Gazelle- Nieuwland (derde klasse zaterdag) voetbalt. In de kleedkamer vraagt het voetballertje aan de leider vlak voor de wedstrijd: "coach, what's the strategy to-day"? De Hollandse leider was verrast door deze intelligente vraag, maar hij reageerde - quick in the answer - perfect: "straight to the goal"! 10

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 10