Ons Eerste 12 april 2006 84e jaargang nr. 12 Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbal bewegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbal clubs overgaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltrainer te doen gebruikelijk is. Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk maar soepel spierstelsel heb ben meegekregen. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244. Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 09-04 Haaglandia - AFC 0-4 In de dagen voorafgaand aan de wedstrijd was bij Haaglandia veel te doen geweest over de uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Hil versum twee weken gelden (vechtpartij). Het resultaat, Haaglandia krijgt 3 punten in mindering en Hilversum 1. Daarnaast ook 4 langdu rige schorsingen van spelers aan de zijde van Haaglandia. Eerder werd het tweede elftal door de KNVB uit de competitie genomen en moest daardoor het derde elftal buiten mededinging in de laatste fase van de competitie gaan spelen. Kortom Haaglandia verkeert in een niet te benijden positie. Het was aan het improvisatie talent van trai ner John de Wolf te danken dat hij elf man aan de start van de wed strijd kon krijgen. Maar niet alleen De Wolf kan goed improviseren, ook Pim van de Meent moest zich van zijn meest creatieve kant laten zien. Door blessures of schorsingen stonden basisspelers Geerlings, Turpijn, Böke, Moumane, Van Holten en Bob Gehring langs de kant. De zelf net herstelde Jarik van Zeijst kon meteen onder de lat plaats nemen en deed dat op zeer overtuigende en knappe wijze. Ook Khalid Harrak van het tweede elftal speelde alsof hij al jaren meedraait bij AFC1. Met vier eerstejaars selectiespelers in de startopstelling kan rustig van een sterk verjongd elftal worden gesproken. AFC begon goed op de hobbelige en harde grasmat van de voormali ge RVC. Het team uit Rijswijk deed het niet veel minder, zodat een aardig kijkspel ontstond met over en weer mogelijkheden. Na een klein kwartier mag Robert Gehring een corner vanaf de lin kerkant nemen. Zijn strakke op maat gesneden trap kan bij de tweede paal moeiteloos door Enrique Zschuschen worden binnengeknikt (1- 0). Kort daarna behoedt Van Zeijst AFC voor de op dat moment verdiende gelijkmaker. Tot twee keer toe voorkomt hij door uitste kende redding een doelpunt. Als AFC dan een bal in de diepte speelt over de achterhoede van Haaglandia heen, kan Gehring achter de stuitende bal aangaan. Als de keeper van Haaglandia vervolgens naast de bal trapt kan Gehring vrij doorlopen op het lege doel af (2-0). Haaglandia krijgt een groot aantal vrije trappen op zo'n 25 meter van het doel, maar geen enkele keer wordt er uit een standaard situatie gescoord. In de tweede helft een andere keeper bij de Rijswijkers op goal. Heeft keeper Griend net als collega keeper Aertz van Feijenoord, zelf de handdoek in de ring gegooid? Het zou met niet verbazen. De tweede helft was een stuk minder boeiend dan de eerste. Er werden over en weer veel fouten gemaakt. Het is al in de 75e minuut als de voor Osei ingevallen Laurens Bianchi uit een vrije trap van Gehring door Zschuschen wordt bediend en vrij een volley in het net kan schieten. Haaglandia is stuk gespeeld en wordt nauwelijks meer gevaarlijk. Als de wedstrijd eigenlijk allang is gespeeld wordt rond de middenlijn Zschuschen met een elleboogstoot tegen de grond gewerkt. Een hoop commotie op het veld, maar ook vanaf de bank van Haaglandia. Zschuschen zou zich aanstellen. Scheidsrechter Gerritsen en de AF- Cers achter het doel zagen het anders. De tweede gele kaart en dus rood leek zelfs mild voor het vergrijp - het resultaat was wel dat opnieuw een speler van Haaglandia van het veld werd gestuurd. In de laatste minuut van de wedstrijd mag opnieuw uit een perfecte corner van Gehring, Bianchi 4-0 aantekenen en is het doelsaldo van AFC dit seizoen eindelijk positief. Met nog 5 wedstrijden te gaan doet AFC dit weekend goede zaken, maar is nog niet veilig. Hopelijk kan de selectie nog een mooie reeks tot het einde van het seizoen neerzetten. Nicolaas van Ommeren Opstelling: Van Zeijst, Van Dord, Esyonie, Post, Harrak, Oosterling, R. Gehring, Roodheen, Zschuschen (Onal), Osei (Bianchi), Graven (Watanabe) 02-04 AFC - DWV afgelast (Deze wordt nu gespeeld op donderdagavond 27 april om 18.45 uur op Sportpark Goed Genoeg). 26-03 Elinkwijk - AFC 1- 2 Voor de 50ste keer sinds het bestaan van de hoofdklasse speelden Elinkwijk en AFC tegen elkaar. Een traditie kun je dus wel zeggen. Het bestuur van Elinkwijk had een heerlijke taart met het getal 50 erop bij de ontvangst klaar staan. Dat was smullen voor de beide besturen. Hoe de onderlinge stand is dat moeten anderen maar uitzoeken (re dactie: van de voorgaande 49 wedstrijden won AFC 15x, Elinkwijk 1 lx en werd liefst 23x gelijk gespeeld). In ieder geval heb ik de laatste jaren prettige herinneringen aan de uitwedstrijden in Oud Zuilen. AFC won toch regelmatig. Op weg naar het sportpark van Elinkwijk viel mij op dat de omringende velden allen leeg, kaal en zelfs van afstand duidelijk te zien, slecht onderhouden waren. DWV in Am sterdam Noord was ook al afgelast. Hoe komt dat toch Besteden de gemeentes of deelraden niet (meer) voldoende gemeen schapsgelden aan de recreatieve sporter en of voetballer? Moet alles ten prooi vallen aan kantoorgebouwen, industrieterreinen of show rooms langs de kant van de weg Een A 1 locatie langs de A 2 In ieder geval was het hoofdveld van Elinkwijk ook afgekeurd, maar er kon uitgeweken worden naar het twee velden verderop gelegen jeugdveld, aangelegd door de hoofdsponsor Midreth. Normaal maak ik geen reclame voor andere bedrijven als de "onze", maar dit jeugd honk verdient toch wel hulde. Het hele veld was ook nog omgeven door de boarding (36 stuks) van de reeds genoemde sponsor. Geachte meneer Lelieveld, u bouwt misschien dan wel niet aan de Zuidas in Amsterdam, maar misschien gunt u AFC ook een reclame bord. Al was het alleen maar omdat de (uw) spelers van Elinkwijk zich dan bij de volgende uitwedstrijd tegen AFC in een iets meer vertrouwde omgeving wanen. Want helemaal géén bord van(de naam vul ik in als het bord er hangtdat lijkt toch wel héél ver van huis, ook voor Utrechtenaren. Hoe het ook zij, het veld was niet in optimale staat (hobbelig en dat is nu juist weer het werk van en voor de gemeente), maar AFC kwam goed uit de start blokken. In de 16e minuut dribbelde Lex Oosterling van rechts naar binnen en schoot met links via de linkerpaal binnen. 1 - 0. Precies 7 minuten later nam Robert Gehring een vrije trap snoeihard. De keeper van Elinlwijk kreeg de bal niet onder controle en Peter Post kon binnen tikken. 2-0 Lang geleden dat AFC met 0-2 voorstond, uitgerekend tegen de tegenstander van a.s. zondag DWV op 6 november jl. Maar lang duurde het niet. Een mooie aanval over links van Elinkwijk met een gave voorzet werd, door de juist in het veld gekomen vervanger van de geblesseer de Peter de Waal, fraai afgerond. Overigens deelde Peter mij na afloop van de wedstrijd mede, dat hij zijn maatschappelijke carrière voorrang gaat geven en overweegt om naar AFC terug te komen om op zaterdag te spelen. Heel toevallig stond Dennis Purperhart (niet jaloers worden Pim A onze trainer van Zaterdag 1 ook langs de lijn dus het zal wel goed komen.... Ruststand 1-2 voor AFC. Ook na de rust véél inzet van beide kanten, combinatie voetbal was op dit veld moeilijk en de harde wind dwars over het veld maakte het alles nog moeilijker. Elinkwijk raakte nog een kéér de lat, AFC kreeg nog 2 goede kansen, maar uiteindelijk was het meer spannend dan dat het goed was. 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5