•pM* Medische commissie De Hamstring waar zit die? zijn vrienden van onze vereniging. Namens de AFC wensen wij hem veel succes in het betaalde voetbal. In de zelfde krant las ik, dat ons lid Benjamin Pinto het volgend seizoen zijn geluk gaat beproeven bij FC Den Bosch. Benjamin speelde tot nu toe 117 wedstrijden in het shirt van Stormvo gels/Telstar en tekende een contract van 2 jaar. Ook hem wensen wij veel succes. Zondag 26 maart jl. speelde ons eerste elftal tegen onze vrienden Elinkwijk in Utrecht. Deze wedstrijd was de 50e wedstrijd tussen AFC en Elinkwijk in de Hoofdklasse en daarom had het bestuur van Elinkwijk voor een enorme slagroomtaart voorafgaande in de be stuurskamer gezorgd. De resultaten van deze reeks zijn 16 overwin ningen, 11 nederlagen en 23 gelijke spelen. Het charmante van de altijd sportieve wedstrijden tegen Elinkwijk is, dat onze bestuursleden en oud-eerste elftalspelers Kees Gehring, Henk Bijlsma en Edwin Geluk weer hun vroegere tegenstanders van de wedstrijden ontmoe ten en ereleden Jan van Dijk, Marcel Koster en ondergetekende bestuursleden van weleer. Het was mede door onze schitterende overwinning weer een genoeglijk samenzijn in Oud-Zuilen. In de laatste uitgave van Amsterdam Sport, de sportkrant van Am sterdam, is een uitgebreid interview opgenomen met onze spits Enri que Zschuschen. Hij vertelt, dat hij na gespeeld te hebben voor Ar gon en Sparta Nijkerk nu zijn plek bij onze AFC heeft gevonden. Ook vermeldt hij zijn meespelen in het nationale elftal van Aruba in de wedstrijd tegen Suriname. Een zeer goed en prettig interview om kennis van te nemen. Het sportblad is gratis te verkrijgen in ons club huis. Namens de AFC onze complimenten aan Enrique. AFC-Ridder Robert Domhof is op de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Rotterdamse Scheidsrechtersvereniging afgetreden als voorzitter en vanwege zijn vele verdienste benoemd tot Erelid van de vereniging. Tevens werd hij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan Robert. Onze Junioren C 1 namen het afgelopen weekend deel aan de wed strijden om de Nike Premier Cup. Aan dit jaarlijkse evenement wordt deelgenomen door de C 1-elftallen van de sterke BVO-s en een aantal teams van de sterkere amateurverenigingen. Onze jongens wonnen in eerste instantie alle wedstrijden en moesten pas in de finale tegen Ajax met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. Een schitterende V plaats was het resultaat. Onze Cl- speler Bryan Ottenhof werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Aan spelers, trainer en leider onze felicitaties en uiteraard ook aan Bryan namens AFC onze gelukwensen. In het clubblad van onze bevriende tegenstander DWV worden door Jan Vermaak altijd zeer lezenswaardige columns geschreven, waarbij hij dikwijls onze vereniging betrekt. In één van zijn laatste columns schrijft hij uitgebreid over de perikelen rondom de Zuidas en steunt hij het bestuur van AFC met een aantal stellingen. Ook het bestuur van DWV heeft momenteel zijn gesprekken met de Deelraad Noord over de toekomst van het Sportpark Elzenhage. Het was aangenaam om van deze column van Jan Vermaak kennis te nemen. In het Joods Journaal van voorjaar 2006 las ik een interview met de gastro-enteroloog van het AMC Marc Benninga. In het desbetreffen de artikel wordt een werkdag beschreven van Marc. In het genoemde artikel vertelt hij, dat zijn zoon Noa als jeugdspeler bij AFC speelt en dat hij zelf ook zijn plek heeft gevonden bij onze vereniging. U ziet het weer beste lezers de bevestiging van mijn stelling van die AFC- ers, die je overal tegen komt. Mevrouw Henny Somers-Blekemolen, tafelpreses bij het jaarlijkse Damesdiner, verblijft al een aantal weken in het ziekenhuis voor medische behandelingen. Bij mijn recente bezoek in het ziekenhuis was zij optimistisch over haar gezondheid. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar beterschap. Zij verblijft op kamer 107 van het Ziekenhuis Amstelland in Amstelveen. Een leuke kaart aan haar zal zeer gewaardeerd worden. Didier van der Horst, keeper van de pupillen E 12, kwam afgelopen weekend bij het kijken naar de Marathon van Rotterdam ongelukkig ten val en brak daarbij zijn bovenbeen en werd opgenomen in een ziekenhuis in Rotterdam. Voorlopig zit hij 8 weken in het gips en moet hij revalideren. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel.. 12 april 2006 84e jaargang nr. 12 Ons ondersteunend lid Cor de Buy, tafeltennisser van de 20e eeuw, verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een operatie. In middels is hij weer thuis en had ik weer telefonisch contact met hem. Namens de AFC wensen wij ook hem een spoedig herstel. Ook dit keer moet ik wederom mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op de leeftijd van 80 jaar overleed Mevrouw Bregje Mellegers, echtgenote van ons lid Jacques Mellegers. Jac ques was in de jaren na de 2C Wereldoorlog speler in het toenmalige eerste elftal met o.a. spelers als Chris Geluk, Cees Bouwens. Paul Meijer en Gerrit Stallmann. Bregje was altijd aanwezig bij deze wedstrijden, toen nog op onze oude velden aan de Zuidelijke Wan delweg. Vele oudere leden van onze club bewaren een aangename herinnering aan haar. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4 - 65 jaar) - Chris Schroder (14/4) - Rob Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) - Co Onsman (26/4) - Jan de Boer (26/4 - 75 jaar) - Jaap Wildschut (27/4) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baarschers (30/4) - Pim Adriaansz (2/5) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) en Ronald Gans (9/5). Aan al deze jarigen onze hartelijke felici taties. Johan de Bie Zeer relevant is een interview in de Volkskrant van Marcel van Lies hout met voormalig K.N.V.B. arts Frits Kessel. Veel profvoetballers kunnen "hef'tegenwoordig alleen nog met hun elleboog. Maar een meer feitelijke bewering is, dat veel beroepsvoetballers "het" achter de dijbenen hebben. Met "het" wordt dan de Hamstringblessure be doeld. Wie de wekelijkse ziekenboeg van de profclubs langs loopt, krijgt de indruk dat er geen einde aan komt. De ene na de andere speler heeft last van de musculus Hamstring. Wat opvalt is dat deze blessure vaak juist niet uit forse duels voorkomt. Een voetballer zet aan voor een sprintje of een sprong en plotseling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het mis is. "Dat is juist de klassieke uiting", zegt Frits Kessel. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste in scheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handelingen zijn, direct staken van verdere actie, ijskompressen en bandage gedurende 24 uur waarna voorzichtig rek en spierversterkende oefeningen binnen de pijngrens zijn aan te beve len. Dat juist voetballers veel worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport. Namelijk een explosieve krachttoename bij een sprint, maar we zien het juist ook na eenzijdige krachttraining van de antagonist, de grote Quadriceps dijbeenspier. Het voetbalspel is snel ler geworden, er worden ook steeds meer wedstrijden gespeeld waar door de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat reeds op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk!? Ajax-doelman en oud AFC-er Maarten Stekelenburg greep vorig jaar in de uitwedstrijd tegen Inter Milan plotseling naar de achterkant van zijn dijbeen. Sportarts Kessel heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er wel de trainer om ze op te jagen. 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4