AFCoryfee 12 april 2006 84e jaargang nr. 12 AMVJ-complex is het nog een paar honderd meter lopen. En dat was, juist op deze dag, een beproeving. De toeschouwers kregen de wind pal van voren in het gezicht en het ging steeds harder regenen. Tot op het bot doorweekt kwamen de laatsten aan bij de kantine van AMVJ. En er was nog niet eens afgetrapt!Een donderend onweer kwam steeds dichterbij. Sommige supporters, bevangen door de kou, moes ten de strijd opgeven. Zij keerden bibberend terug naar huis. In de kleedkamer had een aantal spelers zo 'n last van de kou, dat zij hun tranen niet konden bedwingen. Beide teams hadden een ouder die arts is. En die vonden allebei dat het beter was om niet verder te voetballen.Daarop werd de wedstrijd gestaakt... Kun je daar nog rampspoed aan toe voegen. Jawel, de E12 slaagt daar moeiteloos in :"...E 12 moet op zoek naar nieuwe keeper!! Werd Didier zaterdag nog, na een uitstekende wedstrijd, met onderkoe- lingsverschijnselen van het veld gedragen, na zondag kan er met recht gesproken worden van een pechweekend. Na de relatief veilige activiteit "marathon kijken" in Rotterdam kwam Didier ongelukkig ten val. Het vervolg was een beetje dramatisch: 112, ambulance, gebroken bovenbeen, gehele been in het gips, ziekenhuisopname in Rotterdam, chirurg, de breuk opnieuw zetten en dan gips tot aan de heup. Hopenlijk woensdagj?) weer thuis..."Pechweekend" klinkt als een understatement. Sterkte En ja hoor, er is meer, zoals bij de C8 -."...hebben onze coach laten weten dat ze er geen zin meer in hebben en komen dus niet meer. Het zou toch fatsoenlijk zijn geweest als beiden het seizoen zouden heb ben afgemaakt! Chaim en Philip hebben beiden bij het snowboarden hun pols gebroken en konden daarom ook niet meedoen. Voorts ontbrak Martijn Piek. Bovendien heeft de C8 weinig wedstrijdritme kunnen opdoen... Genoeg Maar ja, deze rubriek zoekt vaak een thema om de verslagen aan te koppelen en tsja, geheel in het kader van de voorgaande tips de ellende werd zo mooi omschreven... En ook tegenslagen horen bij de sport. Gelukkig waren er ook zonnige wedstrijden en uitslagen. Die kunt u zelf op de site opzoeken. Volgende keer nemen we als thema wel weer lol hoor, da's toch nóg leuker om te lezen. Frank de Munnik Deze week in de Schakel is Ad Westerhof de AFCoryfee. Maar Ad wilde graag onze coryfee-interviewer André Wijnand ook eens aan de tand voelen. Met tegenzin van André vindt u hieronder Ad's verslag. Op het eerste gezicht heel verschillend, hebben de beide intervie wers een aantal zaken gemeen; twee kinderen, twee keer getrouwd, hobby's o.a. veteranenvoetbal en golf en natuurlijk dezelfde initialen. De enige voorwaarde van Ad Westerhof om mee te werken aan het gesprek was dat het een dubbelinterview moest zijn. Hoewel André Wijnand zeker niet stond te springen besloot hij om toch mee te doen aan deze eenmalige bijzondere gespreksvorm. Het resultaat van een bijna vijf uur durende sessie geeft een buiten gewone kijk op het leven van een toekomstige AFC-coryfee: André Wijnand. Als telg uit een echte AFC-familie, grootvader lid en vader (AFC- ridder) nog immer lid, werd André vernoemd naar de zoon van de toenmalige pachter v.d. Pijl. De verhuizing van de familie Wijnand naar Den Haag toen André acht jaar was,voelde dan ook aan als een heuse emigratie. Wanneer ben jij eigenlijk lid geworden? "In 1977, ik was toen 27 jaar en had al een hele voetbalcarrière achter de rug". Voetbalcarrière?? Heb ik iets gemist? "Ja, via Quick Den Haag waar ik werd getraind door de bekende trainer Popovic en de derde-klasser Knickerbockers uit Groningen kwam ik in het eerste van AFC terecht. Mijn huidige aardrijkskundige kennis van de drie noordelijke provincies heb ik opgedaan bij die derde-klasser. Wij speelden echt overal,hoewel ik mij Oetjeploe niet meer herinner nu je het mij vraagt Hoe lang heb je in het eerste elftal gekeept? "Ik kwam erin toen Theo Jansen er een keer werd uitgestuurd en was toen twee seizoenen de vaste keeper. Daar kwam abrupt een einde aan door een zware hersenschudding die eigenlijk nooit helemaal is gene zen. Na die tijd heb ik de keepers getraind". Wie zoal? "Cees Thomas en Peter van Essen. Ook heb ik Edwin Meilink gescout bij NFC". (Tijdens het intervieuw- als Andre naar de wc zoekt- komt hij Edwin Meilink tegen op de gang .André .altijd op zoek naar versterking van "zijn" veteranen, informeert hoe oud Meilink inmiddels is en stelt tevreden vast dat hij volgend jaar al toegevoegd kan worden Het valt mij op dat jij in onze veteranencompetitie heel veel mensen kent. Heeft dat met je cricket verleden te maken? "Veel oude voetbalclubs hebben een cricket-afdeling. Cricket is een kleine sport in Nederland. Iedereeen kent iedereen en omdat ik in Den Haag, Groningen(GCC) en Amsterdam(ACC) heb gespeeld ben ik goed bekend in de cricketwereld. Voor mij een fantastisch mooie sport,ook om naar te kijken. Ja,ik ben een echte liefhebber!" In je sportcarrière ben je vaak geswitched, maar in je maatschappe lijke loopbaan is daar geen sprake van. "Toch wel, een keer, toen ben ik bij een shipbroker ben gaan werken. Ik was even klaar met het onderwijs en zocht een nieuwe uitdaging. Na anderhalfjaar was ik erachter dat die wereld en in het bijzonder de sfeer daar niets voor mij was. Bovendien was het privé een nogal drukke tijd." Terug in het onderwijs, dus met lekker veel vrije tijd! "Dat is een wijdverbreid misverstand van die vrije tijd. Leraren maken in een jaar ongeveer dezelde uren als in een ander gemiddeld be roep,alleen doen ze dat heel intensief in tijdvakken. Het is een relatief zwaar beroep. Leraren van mijn leeftijd zijn zeldzaam. De werkdruk is groot en ook de uitval is aan de hoge kant. Toch heb ik het prima naar mijn zin. Ik geef economie aan het Nova-college in Amstelveen en Hoofddorp,z.g. tweede kans onderwijs. Hiervoor ben ik jaren verbonden geweest aan het Nieuwer Amstel en het Casimir in Am stelveen. Veel AFC-ers heb ik in de klas gehad zoals Frank Slaap, Brian van Gelder, Mare de Hond, Bobby en Robert Gehring en David Westerhof. (Jahaa, AFC-ers kom je overal tegen) Toch Doctorandus in de economie! "Die titel gebruik ik alleen bij sollicitaties en bankleningen.... Nooit de ambitie gehad om rector te worden? "In het verleden ben ik afdelingsleider geweest van het Casimir en voorzitter van de medezeggenschapsraad. In die tijd kon ik redelijk rechtlijnig zijn en dat paste niet altijd even goed. Ik ging erin op en ik werd er niet gelukkiger van. Toen dacht ik: stoppen André, dit is niets voor jou" Ben je veranderd door het onderwijs? "Ongetwijfeld. Het meest merkbare is dat door de jaren heen de scherpe kanten er wel af zijn. Vroeger had ik een nogal kort lontje en bij de geur van onrechtvaardigheid stond ik al op de barricaden. Dat gevoel is er nog steeds maar ik kan er veel beter mee omgaan. Wel zo prettig vooral voor mijn omge- vingünmiddels ben ik meer een bruggenbouwer en toen er een nieu we voorzitter voor de veteranen nodig was, dacht ik, vooruit,gewoon doen,tenslotte ben ik de langst voetballende veteraan op het veld." Wat is het belangrijkste in je leven? "Mijn kinderen!!" Dat kwam er spontaan uit. "Ja,mijn dochters zijn het allerbelangrijkste en kostbaarste in mijn leven. Door hen en na tuurlijk door mijn vrouw Claire functioneer ik en ben ik gelukkig. De reden van mijn bestaan. Hierover zal ik nooit relativeren. EnAFC? "AFC is een warm bad, veel meer dan een voetbalclub. Een deel van mijn sociale leven speelt zich daar af. Ik heb er vrienden en ik heb het er vreselijk naar mijn zin. AFC moet zo blijven. Dat hoop ik echt,want dat is goed voor AFC en goed voor mij. Ad Westerhof 15

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 15