Waarom is er nooit een stukje over mijn zoon's team? Jeugdjournaal 12 april 2006 84e jaargang nr. 12 Is me ooit echt gevraagd. Tsja, het gaat niet vanzelf, je zult er wel iets voor moeten doen. Of samen. Want, het wordt wel gewaardeerd, door de kids, de ouders, de club. Maar er zijn wat spelregels, tips en ervaringen mee te geven. Bij deze. - OK, meteen streng we vinden terecht dat we bij AFC wat normen en waarden moeten bewaren. Dat betekent dat wij (ja, ook als we verloren hebben) niet negatief schrijven over de scheidsrechter, de tegenpartij, de ouders van "hullie", de bal, het gras, of de tegenwind etc. Ook als je wél gelijk hebt... Het is maar een spelletje, remember Be Friends - Mag je kritisch zijn Ja, maar afhankelijk van leeftijd en niveau. Over Barcelona in de Champions League schrijf je louter positief. We zijn aan het opvoeden. Die kinderen hebben de grootste lol en zullen ongetwijfeld weieens iets fout doen. Heel goed, want dat hoort op die leeftijd en zonder leren ze niet. Een Al waar jongens vinden dat ze eigenlijk in het le van Ajax horen, ja, daar mag je wat anders over zeggen als ze een keer niet presteren. En alles wat daar tussen zit, zelf inschatten...Maar prijzen werkt meestal motiverender... - Maak een stukje niet te lang, maar ook niet te kort. Langer dan half A4 hoeft niet. Belangrijkste is, dat er iets is - Doe het regelmatig, en schrik meteen. Zodra je dat een paar weken hebt gedaan gaat men er op rekenen.... Da's waardering en je ver plichting dan. Ik heb het meegemaakt dat ik op zondag werd gebeld dat er nog steeds geen stukje op de site stond... Maar hé, betekent wel dat ze het leuk vinden dat je het doet En ja, na 3 weken nog iets schrijven is in deze moderne tijd is natuurlijk echt "not-done". Je kids zijn internet gewend hoor - Betekent ook dat er wordt meegelezen. Niet alleen door ons dus Stukjes worden overgenomen. En omgekeerd doen wij dat ook. O.a. AZ. Kon. HFC, Argon, Purmerend, het zijn maar voorbeelden, maar het is gebeurd. Soms binnen uren We hebben wel een van de beste en meest bezochte voetbalsites van Nederland hoor - Soms werkend in ons nadeel. Pim vd Meent kwam ooit boos bij Elinkwijk naar mij toe hun trainer weet onze tactiek, dat moet je niet op de site zetten....(en de krachtermen zal ik weglaten, het woord "dug-out" kon niet toepasbaarder zijn...daar was ik, ondergedoken...). - En dan "en toen en toen". We behoeven geen literaire prijs te winnen. Belangrijkste is dat ouders en kids zich zelf op de site terug zien. Maar, je zou iets kunnen proberen. Om je heen kijken en dat beschrijven. Niet alleen maar Jan schoot naar Klaas, Klaas naar Piet, Piet naar Willem en die schoot 'm erin... Da's leuk, voor vooral, Willem, maar boeit wellicht weinig andere mensen. Terwijl ze best wel geïnteresseerd zijn in jullie wedstrijd - Kijk eens rond op de site. Er zijn diverse leuke voorbeelden. B.v. de Dl, de C2, de BI, maar ook een E14 of F10. Het gaat niet om het niveau, wel om de sfeer die de stukjes uitstralen.. - De namen noem niet alleen de doelpuntenmakers. Wat we willen overbrengen is dat voetbal een teamsport is... Zelf noem ik ze soms helemaal niet, maar wel de linksback die zo goed in vorm was...op jaarbasis houd ik stiekem bij dat iedereen ongeveer evenveel genoemd wordt. En je kunt het leuk "misbruiken": als jij in het stukje wil...moet je wel ff wat laten zien Een echt kleedkamergesprek uit de praktijk. - Goed alternatief als er geen enthousiaste scribenten zijn langs de lijn Om de beurt...of de jongens zelf. En dat zijn vaak erg leuke verhaal tjes. Mijn dochter moést het vroeger op hockey, twee meisjes meteen na de wedstrijd een verslag maken. Niet zo'n gekke gedachte... Kan je bij je team instellen. - Niet boos worden als het stukje niet geciteerd in De Schakel staat. Ook daar moeten we keuzes maken. Er is maar beperkte ruimte. Tsja, toegegeven, de "en toen's vallen wel sneller af... Het leukste is toch om iets te proeven van wat jullie die dag hebben meegemaakt - Voorbeeld dat mij is bijgebleven. Van om je heen kijken en zien wat echt belangrijk is. Vooralsnog vind ik dit het mooiste verslag van dit jaar. Ik herinner het mij als "de oma's". Los van de doelpunten, van (kleinzoons) geeft dit het beste dat kijken waar, er gebeuren zoveel leuke dingen. Ik zag de dames al helemaal voor me..: (ik heb ook een reputatie, maar dit is chapeau om van te genieten toch Een beetje voetballer heeft tegenwoordig zijn eigen supporters voort komende uit de vaste kem.Alsof ze een dagje naar het strand gaan zo komen de 3 oma"s, Annie, Jopie en Rietje (vraag me niet waarom het er 3 zijn) van Javier het Volendamterrein op. De stoeltjes worden opengeklapt in de zon en voor hen kan de wedstrijd beginnenDe teleurstelling na afloop is heel moeilijk te verwerken.Met een blos op de wangen, is het de zon of de spanning? worden de stoeltjes inge pakt en terwijl Oma Annie nog even een kam door haar krullen haalt en Oma Jopie een vleugje lippenstift aanbrengt, vraagt Oma Rietje ""U gaat toch niet een stukje over ons schrijven hé Ja, die stonden, alle 3, in het Jeugdjournaal hoor !Wie had dat willen missen...Feed-back is altijd welkom. Maar als je toch achter dat toetsenbord zit schrijf meteen een stukkie over je zoon Frank de Munnik Met de suggesties van hiervoor wordt deze rubriek vast steeds leuker, vooral als het ook nog lenteweer wordt. Nu treffen we vooral kommer en kwel aan, ook met blessures. Maar zelfs de allerjongsten gingen er voor "...Maar gevoetbald werd er door onze jongens. Terwijl na elf uur toen het echt ging hozen, mede vanwege onweer ,alle overige wedstrijden werden afgelast. En later op de dag kon je, uit de wind, nog heerlijk op een terrasje zittenof op een pleintje lekker voet ballen. In de Champions League verstevigde Ajax zijn leidende posi tie, maar Glasgow Rangers snoepte ze wel een punt af door met 0-0 gelijk te spelen. In de World Cup deed koploper Engeland het heel goed door twee keer te winnen, maar tegen zowel Nederland als tegen België moesten ze het onderste uit de kan halen om tot winst te komen... De D5 had het ook zwaar, maar won ook nog uiteindelijk "...Na afslag Rijsenhout ligt tussen de loodsen en aan de Westeinder de knollentuin van Sportclub Westeinder (SCW). De wind trekt aan en het goddelijk water stort met bakken uit de hemel. Toch wordt er gevoetbald daar. De nummer 1 speelt met slechts 3 punten voor sprong op eigen bodem tegen de nummer 4. Klinkt als een top per.....De Amsterdammers laten de bal rond gaan en vermijden on nodige duels. Achterin zit het goed dicht en kleine kansjes worden gecreëëerd met Jeroen op rechts en Gabriel links. Dan als een duvel tje uit een doosje kletteren de regendruppels met een nog grotere noodgang als voorheen op een ieder en alsof dat nog niet genoeg was deed de gehele omgeving oplichten gevolgd door een donderklap. Onweer dus. Van het veld. En we wachten af... Een pareltje in hoe je weersomstandigheden kunt beschrijven bij de E4: "...Donkere wolken pakken zich samen als uit alle hoeken en gaten de E4 toestroomt naar het sportpark Olympiaplein waar de kraker tegen Swift op het programma staat. In de kantine kunnen we zien hoe de E3 nipt verliest door een vrije trap die vlak voor tijd gegeven wordt omdat de keeper bij de uittrap te ver uitliep in de ogen van de scheidsrechter. Onbegrip langs de lijn en aanleiding voor bespiegelingen aan de koffietafel over de toestand van de wereld en de aard van de menselijke soort. De wind huilt en uit het vaalgroene zwerk striemt de regen in ons gezicht als we ons op het veld bege ven2-1. Als om hun toorn over deze stand te laten blijken zenden de goden uit het niets een donderslag over het veld en moeten spelers, scheidsrechters en fans een veilig heenkomen zoeken. Gelukkig be daard de godenwoede snel en resten slechts regen en wind waar onze helden wel tegen kunnen. Zij slijpen hun zwaarden en zoals een warm mes door geel-geklaarde boter bestormen zij de vijandelijke linies... Het werd alsnog gelijk hoor. Er werd meer geleden zoals bij de F10: "...April mag doen wat zij wil, maar er zijn grenzen; wat een gemeen rotweer was het, toen de spelers van AFC f 10 en al zijn supporters zich verzamelden aan de Boelelaan. Stromende regen en een straffe, gure wind uit het noord oosten. Maar de karavaan trok vol goede moed richting Kalfieslaan, waar de velden van de tegenstander liggen. Aan het Loopveld. Die naam, Loopveld, is zeer goed gekozen. Vanaf de parkeerplaats tot aan het

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 14