Ons Eerste De hartspier, bestaande uit zogenaamd dwarsgestreept spierweefsel, functioneert gelukkig geheel autonoom. En de gladde spieren, te vinden in de wand van oa. dunne- en dikkedarm, krijgen hun opdrachten van ons parasympatisch zenuwstelsel. Alleen de skelet spieren, die we gebruiken om ons voort te bewegen, kunnen we dui delijk onze wil opleggen. En in feite stuiten we daar al op de oorzaak van spierpijn: Wie méér wil dan hij kan, krijgt spierpijn. Het afval product van de spierstofwisseling is melkzuur. Verzuring treedt voor al op bij een te hoge of te lang aanhoudende spierbelasting. De zuur stofvoorziening stagneert en spierpijn en kramp is direct voelbaar. Maar steeds vaker komt bij topsport de verhouding tussen spier belasting en belastbaarheid in het gedrang. Dit type spierpijn mani festeert zich pas twee tot drie dagen na de inspanning en kan dan enkele dagen aanhouden. Bij een dergelijke overbelasting kunnen micro-traumata( kleine haarscheurtjes) in het spierweefsel ontstaan. Dit is duidelijk een signaal wat nooit genegeerd mag worden. Massa ge van deze pijnlijke spieren door onze fysio's geeft pijnvermindering door circulatieverbetering, geeft afvoer van afvalstoffen en uiteinde lijk ontspanning. Ook uitgebreide rekoefeningen zijn aan te bevelen. Een goed verzorgd cooling-down programma onder leiding van de coach of trainer heeft een sneller herstel van deze gekwetste spier groepen tot gevolg. Aansluitend kan ook slechte, of onregelmatige voeding een oorzakelijk gevolg van deze spiermalaise zijn. Onze uitbaters denken mee met de medische commissie. Zij serveren isotone drankjes en koolhydraatvolle maaltijden tegen een A.F.C. vriendelijke prijs. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244. Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 19 maart: AFC - ADO'20 0 -1 Met nog 8 wedstrijden voor de boeg wisten de mannen wat er te doen stond vandaag, ADO'20 verslaan en de Heemskerkers op 1 punt benaderen. Vooraf kan je er op papier van alles zetten, maar de praktijk zal pas uitsluitsel geven na 2x45 minuten. ADO'20 doet het niet slecht, wint uit een aantal uitwedstrijden en doet het thuis tegen de betere ploegen prima. Voor AFC is het altijd een lastige tegenstander omdat het altijd speelt vanuit een gesloten verdediging met 5 mensen op één lijn. Zij spelen met een geblokte, sterke verdediging en met veel lengte zijn zij door de lucht AFC absoluut de baas. AFC moet het over de grond doen en zal de ploeg moeten wegtikken en een gaatje moeten zoeken om de teller op 1 te zetten. In de eerste helft had AFC een overwicht en na 9 minuten was het dan ook de hardwerkende Graaven die na een misser van de ADO-goalie de bal al kopend net naast werkte. Deze actie is een beetje illustratief voor de ploeg, het lukte allemaal net niet. Zo'n bal van Graaven moet gewoon een keer wel vallen alhoewel hij gewoon het beste uit deze actie haalde. Gedurende de le helft was het AFC overwicht duidelijk, maar on danks een paar schoten was de stootkracht niet voldoende om de 1-0 aan te tekenen. De T helft was duidelijk dat AFC wist wat ze moesten doen. De trainer had de jongens het veld ingestuurd om directer te spelen en sneller de actie richting goal te maken. In de 47e minuut was het bijna weer raak. De bal kwam via een goede aanval bij Oosterling die de achterlijn zocht en voor de goal Graaven richting eerste paal zal sprin ten. Zijn voorzet was op maat en met een lekkere voetbeweging ver trok de bal richting lat. De bal stuiterde voor de lijn weer terug en hier hadden wij "ijzeren Rinus" niet voor nodig om te bewijzen dat dat inderdaad zo was. Weer een gevalletje van een beetje pech en weinig geluk. Toch bleef AFC druk uitvoeren en wisten ze met redelijk combinatie- 22 maart 2006 84e jaargang nr. 11 voetbal elkaar te vinden. Langs de kant hoorde je verschillende com mentaren. Van "als AFC nu niet weet te winnen van zo'n ploeg" tot "zal je net zien, valt die straks aan de andere kant". Helaas werd het laatste citaat werkelijkheid. Invaller Buchinhoren wist de bal over van Holten te koppen en ADO'20 stond op 0-1. Natuurlijk was het niet terecht, maar het is een wet die vaker uitkomt. De blauw-witten wisten ook de bal nog op de paal te schieten en dat had de uitslag nog kunnen beïnvloeden. Het maakt niet meer uit hoe we de punten pakken op dit moment, als we ze maar pakken. Nog steeds staan een groot aantal ploegen in de gevarenzone en wij zijn daar één van. Nu is het met z'n allen, niet alleen spelers en begelei ding, maar ook onze clubmensen, waar er vandaag te weinig van aanwezig waren. De ploeg heeft u nodig, uit en thuis, te beginnen volgende week tegen Elinkwijk, een jubileumwedstrijd, onze 50e wedstrijd in Utrecht en zal het niet mooi zijn als Ronald Koster Opstelling: van Holten, Esionye (Harrak), Moumane, R. Gehring (Roodbeen), Watanabe, Turpijn, Graaven (Osei), Oosterling, van Dord, Post, Böke. 12 maart: AFC - Turkiyemspor 0- 3 Mooi affiche, AFC - Turkiyemspor, Amsterdamse derby. De "messen" moeten worden geslepen vandaag. Kan deze wedstrijd worden vergeleken met IJsselmeervogels - Spakenburg? Met Quick Boys - Katwijk? U mag het zeggen na het zien van de wedstrijd. Türkiyemspor en Argon strijden om het kampioenschap en de rest is subtop, middenmoot en eventueel degradant tegelijk. Omniworld 29 punten, staat 3e en Blauw Wit 20 punten, 3e van onderen. Nog 9 wedstrijden, dus 27 punten te halen en met die wetenschap kan er dus, een cliché, van alles gebeuren. Afgelopen 3 wedstrijden hadden we de hoop dat "onze mannen" 7 punten zouden pakken en dat gebeurde, prettig. Achteraf zal de persoon die de wedstrijd van vandaag niet heeft ge zien de constatering maken: "zal wel kansloos geweest zijn" en dan zal iedere toeschouwer, ook met rood-zwart hart, dat inderdaad moe ten beamen. Was prima weer om te voetballen op een goed bespeelbaar veld waar pupil van de week Jim Dukker keeper van der Lugt kansloos liet, mooi voorteken? Behoorlijke aanloop richting Goed Genoeg. Vooraf hoorde je menig AFC'er zeggen dat een punt vandaag wel lekker meegenomen zou zijn tegen een sterker geachte tegenstander. Trainer Van de Meent had, met een voorzichtige opstelling, AFC het veld in gestuurd en probeerde bij balbezit te openen en bij balverlies te knijpen. Na 7 minuten was de eerste gele kaart al uit de zak geto verd door scheidsrechter Wagner uit Den Haag. Ik wil het wel even hebben over de scheidsrechters van tegenwoordig. Na de eerste gele kaart volgden er nog 5 in de uiterst sportieve eerste helft. Beide teams 3 kaarten, maar waar bestonden de overtredingen uit. Bal wegschieten, praten, licht haken en het veld inlopen nadat je eerst je schoen buiten het veld moet vastmaken. Eigenlijk allemaal terechte gele kaarten, maar jammer dat een scheids rechter tegenwoordig niet meer zichzelf kan zijn. Van Holten krijgt een doelpunt tegen omdat hij voor zijn sokken wordt gelopen en wil verhaal halen bij de man in het zwart. Stom, mag niet en Van Holten was nog niet eens bij hem en hij had de prent al in zijn hand. Ik weet het niet, ik vind het makkelijk gefloten en als je een beetje overwicht hebt laat je de keeper even uitrazen en stuurt hem terug zijn hok in. De scheidsrechters worden door de KNVB teveel geïnstrueerd en zijn meer bezig met hun cijfer dan het aanvoelen van bepaalde beslissin gen. Voorbeeld afgelopen week was eveneens de Duitser Merk die Barcelona - Chelsea "dood" floot. Was de overwinning van Turkiyemspor dan te danken aan de scheids rechter? Nee, absoluut niet, de ploeg uit Amsterdam-West is gewoon een hele goede ploeg die over het geheel beter was dan de onzen. In een redelijk gelijk opgaande le helft wisten de mannen van "de Kist" een 2e helft op de mat te leggen waar de neutrale toeschouwer van zou moeten zeggen dat het verschil wel duidelijk geïllustreerd werd. Volwassen en goed voetballend wisten zij AFC volledig aan banden te leggen. Deze wedstrijd vergeten, AFC moet de punten niet pakken van de bovenste twee, dat verschil is dit seizoen wederom te groot, maar wel 6

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6