•Mt* Medische commissie - Onze uitbaters, een verlengstuk van de medische commissie!? 22 maart 2006 84e jaargang nr. 11 Het Parool publiceert regelmatig onder de titel Ajax - Dossier een artikel over jeugdelftallen uit het verleden. Recent was een artikel met foto opgenomen van de Junioren A 1 uit het seizoen 1997/1998. Op de foto spelers uit die periode, waaronder onze le elftalspeler Bobby Gehring en ik vond het leuk om u hierover te informeren. Zilveren Ploeger Bas Rachman verbleef recent in het ziekenhuis voor het ondergaan van een heupoperatie. Inmiddels is hij weer thuis aan het revalideren. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Jan Roedema is recent voor de derde keer in drie jaar geopereerd, dit keer aan zijn knie. Door deze operaties heeft hij al drie jaar niet meer kunnen spelen. Hij vertelde mij dat hij aan het revalideren is en het volgend seizoen weer hoopt te spelen. Namens de AFC wensen wij hem beterschap en een terugkeer op de velden. Zijn 8 jarige zoon Ruben Roedema speler in de pupillen F4 staat met een grote foto op de omslag van een boekje, dat is uitgebracht in de reeks Sport en Kennis. Het boekje met de titel Langs de Lijn of Erover met een voorwoord van Erica Terpstra is uitgebracht bij Dam Uitgeverij. Ook de vader van F4 speler Navin, Wim Keizer heeft als sportpsycholoog ook een hoofdstuk in het boekje. Het boek je gaat over de betrokkenheid van ouders, negatief en positief bij sportende kinderen en is verkrijgbaar bij de erkende boekhandel. Rinske Kulkens-Draisma, echtgenote van AFC-Ridder Nol is recent opnieuw geopereerd aan haar been en zit voorlopig weer in het gips. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. Erik Schiering actief binnen het jeugdgebeuren van onze club werd in januari jl. geopereerd aan een hernia. Gelukkig mocht ik hem re centelijk weer op Goed Genoeg ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. De vorige week zag ik op de TV beelden van de wedstrijd van AFC Zondag 6 tegen RAP 5. Een speler van RAP werd door een filmploeg gevolgd, omdat hij meedeed in een programma met betrekking tot het songfestival. De hele wedstrijd werd opgenomen en uitgezonden op Nederland 2. Frank de Munnik was de scheidsrechter en tevens was te zien, dat ons actieve lid van de Elftalcommissie B Patrick Redde ring een gele kaart kreeg. AFC-Ridder George Horn informeerde mij, dat over zijn overleden broer AFC-lid Leo Horn als eerste Nederlandse sportman een biogra fie is gemaakt voor het naslagwerk van bibliotheken en universiteiten, het zogenaamde "Biografisch Woordenboek van Nederland". De tekst van deze biograaf is bij ondergetekende verkrijgbaar. Jasper Ham speler van de pupillen D 7 heeft, overigens niet op het voetbalveld, ongelukkigerwijs zijn enkel gebroken. Vanzelfsprekend wensen wij hem namens de AFC een voorspoedig herstel en duimen wij dat het Mini-WK voor hem haalbaar is. Op 18 en 19 maart jl. werd er in Castricum weer een culturele mani festatie gehouden, welke manifestatie het grootste tweejaarlijkse evenement is van deze gemeente. Er wordt dan aandacht gegeven aan dans, muziek, toneel, zang en beeldende poëzie. Ons lid van verdien ste Willem Adriaansz (bij AFC genoemd Pim) was bij de poëzie één van de deelnemers. In de speciale uitgave van deze manifestatie lees ik, dat door dichter/schrijver Willem Adriaansz sinds 1986 negen boeken zijn uitgebracht in oplagen van 75 tot 500 exemplaren. Alle boeken zijn in eigen huis geschreven, gedrukt en in linnen gebonden. Onze bewondering aan het adres van Pim voor al deze culturele acti viteiten. Woensdag 22 maart jl. had het bestuur van de Sociëteit Olympisch Stadion een speciale bijeenkomst georganiseerd met als titel "Hoe waren de Spelen van 1928 echt "met als gastspreker Ton Bijkerk en "Van Sportmuseum naar Olympic Experience" met als gast spreker Jurryt van de Vooren, sporthistoricus. Diverse leden van AFC, die lid zijn van bovengenoemde sociëteit waren aanwezig op deze zeer geslaagde avond. Op dinsdag 21 maart jl. werd op ons complex Goed Genoeg een conferentie, en aansluitend een voetbalwedstrijd, onder de titel "De Derde Helft De Aftrap" gehouden". Op deze dag tegen racisme hebben moslims, homo's, vrouwen en Latino's tegen elkaar gevoet bald. Het was de bedoeling, dat Minister Rita Verdonk acte de présence zou geven, hetgeen op het moment van mijn column nog niet definitief bekend is. Voorafgaand aan deze voetbalwedstrijd vond een conferentie plaats over hulpverlening aan allochtonen. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 2 maart jl. overleed op de hoge leeftijd van ruim 101 jaar ons ondersteunend lid Mevrouw Zus van Nigtevegt - Zuidhoek. Zij was de weduwe van ons in 1990 ontvallen erelid Gerard van Nigte vegt en heeft een lang AFC-verleden. Echtgenoot Gerard was één van de belangrijkste leden van onze vereniging, die in aan het begin van de zestiger jaren betrokken was bij de verhuizing van de AFC van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan. In november 2004 werd haar 100e verjaardag gevierd, waarbij ik het genoegen had om samen met Marjoleine aanwezig te mogen zijn. Door haar neef Cor en echt genote Nancy Wijdogen werd zij op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze vereniging en tot haar overlijden liefdevol verzorgd. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Tevens vernam de AFC het overlijden van Mevrouw M. van Kra nendonk - Luza, echtgenote van ons lid en AFC-Ridder Lou van Kranendonk, op de leeftijd van 80 jaar. Lou en lid van verdienste Jan Meijer zijn beiden de oudste leden van onze AFC (72 jaar lid). Mirjam, in 1948 getrouwd met Lou was een graag geziene bezoek ster van de sportieve activiteiten van Lou bij de AFC en daarbij moet ook betrokken worden haar bezoeken in de zomermaanden aan de ACC, bij welke vereniging Lou ook een groot aantal jaren in het eerste elftal speelde. In de zomer van 2005 had ik nog het genoegen haar bij een van de thuiswedstrijden te mogen ontmoeten. Toen haar schoonzoon Machiel van der Woude eerst bestuurslid en later voor zitter van onze vereniging werd, volgde zij de verrichtingen van de AFC nauwkeurig en vond het prettig dat haar kleinzoons Simon, Ruben en David het voetbal leerden bij de club van haar man Lou. Vele oudere leden van onze vereniging bewaren een prettige herinne ring aan haar. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelne ming aan de naaste familie. Tenslotte ontvingen wij via Zilveren Ploeger Nico van Til het be richt van het overlijden van ons oud-lid Ruud Frie. Ruud speelde een aantal jaren bij ons in het T en 3e elftal met o.a. ons lid van verdien ste Jaap Draisma, Nico van Til en andere leeftijdsgenoten. Na zijn vertrek bij AFC was hij in latere jaren voorzitter van de HFC Haar lem. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de eerste plaats moet ik hier nog de verjaardag vermelden van Marcel de Wijs, die op 17 maart jl. zijn verjaardag vierde. Marcel is sedert de laatste bijeenkomst van de Zilveren Ploeg lid en abusievelijk werd zijn naam niet vermeld. Alsnog onze gelukwensen namens de AFC. Andere jarigen in de komende drie weken zijn: Cas Tromp (26/3) - Willem de Ridder (27/3) - Jan Hein Lans (27/3) Jurgen Seunke (29/3) - Willy Brommelcamp (29/3 - 84 jaar jong) - Nol Kuikens (31/3) - Doby Polak (3/4) - Hans Rooze (4/4 - 70 jaar) - Ab Landman (5/4) - Brian Speelman (10/3) - Ernst Huisman (10/4 - 65 jaar) - Chris Schroder (14/4)Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Grofweg negen peperdure profvoetballers van Ajax zijn wekelijks niet inzetbaar wegens spierblessures. Een 16 jarige A junior moet soe laas bieden. Op zich niks mis mee, maar faalt dan de medische bege leiding? Nee!! Het menselijk lichaam kent ruim zeshonderd spieren. Onze A.F.C. leden hoeven maar met één vinger aan te wijzen waar de pijn zit en van clubarts tot fysio weet ieder welke spier deze ongein bezorgt. Zij weten alles, van welke oorsprong naar welke aanhech ting, de werking, de zenuwinnervatie en vooral de samenwerking van ons spierstelsel. De werking van een aantal is echter onwillekeurig.

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5