MIXED PICKLES 1 maart 2006 84e jaargang nr. 10 ingelegd door Willem Adriaansz w.adriaansz zonnet.nl OUD NIEUWS Tien weken geleden kwam Pickelaar voor het laatst tot u in de AFC-Schakel (van 21 december 2005, de kortste dag van het jaar). Sindsdien is er het een en ander gebeurd. AFC heeft inmiddels de aanvallige leeftijd van 111 jaar bereikt, nam onlangs afscheid van trainer/coach John Kila en uw Pickelaar kwam andermaal in het ziekenhuis terecht, waarin hij de verjaardag van AFC op 18 januari 2006 vierde met een boterham en een glaasje melk. Maar hij heeft wél aan u gedacht. Wat hem betreft is er dus enigszins sprake van een inhaalmanoeuvre in zijn kleine nieuws voorziening; zeg maar achterstallig onderhoud. Niet onvermeld wil hij laten 127 kaarten en e-mails ontvangen te hebben ter gelegenheid van de jaarwisseling. Daarvan kwamen er 57 uit de AFC-hoek; waarvan er 44 teksten bevatten over zijn Mixed Pickles-ambt. Met de aansporing daarmee toch vooral door te gaan. Van die 44 goede wensen kwamen er 8 van AFC-ers, die hij niet of nauwelijks kende. In korte tijd heeft Pickelaar alle berichten persoonlijk beantwoord, wat nog een heel gedoe was. De respons deed hem uiteraard deugd. CITAAT "Laet het kostelijkst van al/ U niet roekeloos ontslippen/ Dat 's de tijd, die snel gaet glippen,/ Zonder dat hij keeren zal". (Joost van den Vondel, Nederlands dichter, 1587-1679). ONDERHOUD Tot achterstallig onderhoud mag Pickelaar rekenen het "Bericht voor Pickelaar" dat Henk Steinvoorte in de Schakel van 21 december j.l. liet opnemen. Daarin uitte hij naast waardering voor ook kritiek op de Mixed Pickles. Dat mag en daar heeft Pickelaar geen moeite mee. Hij zegt het Henk S. na: "Nobody is perfect". Wat de gesignaleerde spellingsfouten betreft merkt Pickelaar op, dat hij in principe de spelling van 'het groene boekje' volgt, maar daar onbe kommerd van afwijkt als hij daar goesting in heeft. Een voorbeeld. Hij schrijft 'AFC-ers' (met een koppelteken) en niet 'AFC'ers' (met die rare zwevende komma). Pickelaar wil met Henk S, wel eens in gesprek komen. Dat is er eigenlijk nooit van gekomen. EERSTE Het gaat goed komen met AFC o.l.v. Pim van de Meent. Pickelaar heeft daar alle vertrouwen in. Ondanks enige vreemde capriolen achterin bleef de nul driemaal achtereen gehandhaafd en de slechts 3 gescoorde eigen doelpunten leverden toch lekker 7 punten op in 3 wedstrijden. Met nog negen wedstrijden te gaan zullen er niettemin nog heel wat punten gepakt moeten worden. De - vele - concurrenten zullen dat uiteraard ook van plan zijn. PERSTAFELPRAAT Ondanks het goede voetbalweer bleek de belangstelling voor AFC - Nieuwenhoorn (2-0) bedroevend gering. Pickelaar liet zich door perstafel kompaan Jan van Galen vertellen, dat het voorjaarsvakantietijd was en dat iedereen die een paar centen te verteren had op wintersport was. Pickelaar dacht er even over na waarop hij toonlos lispelde: "dan zit hier een schlemiel". Jan van G. sprak dat niet tegen maar rondde af met: "hier zit er nog een". Ondanks het AFC-belang bleven ook de media massaal weg. Aan de perstafel verscheen slechts een radioverslaggever van FM-Amsterdam en daarvan had Pickelaar er eerder al veel van aan tafel gehad. Als gebruikelijk was ook deze man niet journalistiek opgeleid, maar hij had enige jaren geleden zijn studie archeologie aan de U.v.A. afgerond. Hij bleek in zijn onderhoud te voorzien met horecawerkzaamheden en met toeris tenrondleidingen. De oudheidkunde (in het buitenland) kwam later nog wel eens aan bod. Er was ruim tijd voor een babbel. Vanwege die U.v.A. en de toeristenbegeleiding in de binnenstad vroeg Pickelaar hem of hij in de buurt van de Oudemanhuispoort wel eens over de Grim- burgwal kwam. Dat bleek het geval: "Ik eet daar vaak in 't Gasthuis en een vriendin van mijn vriendin woont erboven". Pickelaar was geschokt; het ging hier wel even over zijn geboortehuis! Hij hield hem een van zijn versjes voor: "In 't oude hart van Amsterdam/ schonk moeder mij het leven./ 't Is daar, waar ik ter wereld kwam:/ Grimburgwal, nummer zeven./ Voor wie onwetend daar passeert/ herhaal ik nog maar even,/ opdat u daar uw schreden keert:/ Grimburgwal, nummer zeven". De verslaggever verzekerde Pickelaar dat diens geboortehuis keurig werd bewoond; wat een hele geruststelling was. PROBLEEM OPGELOST Er moet Pickelaar nog wat van het hart: in zijn vorige inleg - die van 10 weken geleden bleek redactioneel te zijn ingegrepen. De 'leader' was geschrapt en een middenstukje was de inleiding geworden boven het citaat, dat normaal altijd in relatie staat tot die inleiding. Minder tekst was opgevuld met meer wit. Pickelaar was, om het voorzichtig te zeggen 'not amused' en liet weten dat hij een ingreep zonder voorkennis niet accep tabel vond. Er is inmiddels een gesprek geweest tussen Pickelaar en de Schakelredacteur (in de totstandkoming waarvan Ron Prins een rolletje heeft ge speeld). Pickelaar en Schakelredacteur Nicolaas van Ommeren zijn er naar verwachting zonder problemen uitgekomen. Pickelaar behoudt zijn persvrijheid en zal (in uitzonderlijke gevallen) vooraf worden ingelicht over een redactionele correctie). De redactie erkende dat de gevolgde procedure niet de schoonheidsprijs had verdiend, maar het gevolg was geweest van hectische problemen in een korte spanne tijds. Na de hand druk gingen P. en van O. als goede vrienden - zoals dat behoort - weer uit elkaar. Inderdaad: probleem opgelost. GOCHME Jack van Gelder blijft verbazen. Nog voor de winterspelen sprak hij op TV over het hardrijden op de schaats van een 5000 kilometerrit. Een tafelgenoot van Jack corrigeerde met een opgetrokken wenkbrauw. Jacks reactie was flitsend: "de uitslag van die rit volgt over 4 weken". Zondag j.l. sprak Pickelaar hem aan over zijn TV-optreden in "Toppers van toen" bij Jos Brink, waarin Jack van Gelder het over zijn gochme had gehad. (Vreemd: het woord gochme vond Pickelaar slechts terug in een oud woordenboek, te weten Kramers groot woordenboek Neder lands van 1984). "Ik dacht dat ik dat alleen had", meende Pickelaar in een vlaag van jeugdige overmoed. Jack, respondeerde, wederom flitsend, met: "Ik heb veel van je geleerd, Pim"... 6

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6