Ons Eerste Route naar FC Hilversum I maart 2006 84e jaargang nr. 10 Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244. Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 19 februari: AFC - Nieuwenhoorn 2 - 0 Ruim een uur voor de wedstrijd liep ie nog altijd met een sigaretje in zijn mondhoek, door het clubhuis, in die oude zwarte jas, die je, zo te zien, makkelijker in een hoek kon neerzetten dan ophangen. Hij genoot van de aandacht, want zijn A 1 had de dag ervoor van Ajax gewonnen met 1-0 en dat is toch ook maar weer even een proeve van bekwaamheid. Van Nieuwenhoorn, met 6 punten, lag tie in ieder geval niet wakker en dat wilde hij ook wel even laten merken. Voor iedereen een vriendelijk woordje (nou ja voor zijn doen dan en met een houding van "wie doet mij wat Ik heb bij AFC toch alles al gezien, gehad en meegemaakt: het club huis, de velden, het materiaal, (bijna) alle elftallen van de pupillen tot de A selectie, spelers die willen en soms niet willen, spelers die willen maar niet kunnen (mooiste quote van de afgelopen week tegen een speler uit de A Selectie: Heb jij OOIT wel eens eerder gevoetbald trainerswisselingen, de dijk, kampioenschappen, maar volgens eigen zeggen geen degradatie en vooral een heleboel bestuursleden. Enfin de oude meester voelde zich als een vis in het water. Naast mijn adoratie voor deze trainer gebiedt de eerlijkheid mij te zeggen dat er ondanks de winst van 2-0 op Nieuwenhoorn, nog véél werk aan de winkel is bij het le elftal van AFC. AFC kreeg vooral over links, via de actieve Rody Turpijn enkele goede mogelijkheden en in de 19e minuut was het raak. Enrique Zschuschen werd aangespeeld, legde goed terug op Rody en Gijs Roodbeen kon via een verdediger inschieten. Bij een identieke, maar veel fraaiere, aanval enkele minuten later werd een mooie voorzet van Rody helaas net naast gekopt door Gijs. In de 28e minuut bereikte Rody op aangeven van Lex Oosterling de achterlijn en de als voorzet bedoelde bal verdween via de keeper van Nieuwenhoorn in het doel. Aan het einde van de eerste helft zakte AFC behoorlijk weg, zozeer zelfs dat Nieuwenhoorn zowaar nog een paar kansen kreeg. De aanvallers lieten echter duidelijk zien waarom zij pas 16 keer gescoord hadden in deze competitie. Ruststand 2-0, een weelde die AFC sinds lange tijd niet meer mee gemaakt had. Na de rust viel alleen te genieten van de stand en de broodnodige punten, die AFC met de overwinning zou behalen. Dat lukte, want onze verdediging behield voor de 3e keer op rij de nul en is daarmee het minst gepasseerd in de Hoofdklasse A en zo be haalde AFC 7 punten uit de laatste 3 wedstrijden. En daar gaat het om, hoorde en zag je Van de Meent na de wedstrijd denken en over de restdaar moeten we (voorlopig) maar niet over zei... pardon zeuren. Amel Vroege Opstelling: Van Holten, Esionye (Böke), Post, Moumane, Geerlings, R. Gehring, Watanabe, Oosterling, Roodbeen, Zschuschen (Osei), Turpijn 12 februari: AFC - Tonegido 1-0 Best belangrijke wedstrijd vandaag, Tonegido thuis. Zij staan op 13 en wij op 17 punten, een 7 punten wedstrijd. Sven Kramer had ons het eerste zilver gebracht en hopelijk smaakt dat naar meer. Olympisch weer was het, koud, slagregens en natte sneeuw, maar je moet de club steunen. Hagenezen of Hagenaars, volgens de Dikke van Dalen mag beiden, waren niet welkom in Am sterdam, maar toen wij het Tonegido bestuur daar als grapje mee confronteerden reageerde zij fel: "Wij komen uit Voorburg en niet uit Den Haag, dat is een groot verschil". Jammer dat het voetbal en de KNVB deze stap moet nemen, maar het is de laatste tijd meer regel dan uitzondering, treurig! Ondanks het zeer matige weer was er toch nog een redelijke publieke belangstelling en wisten de trouwe supporters de weg richting Goed Genoeg te vinden. Lekker plekje weten te vinden op de tribune met de kids, maar er waren toch heren en dames die zoals altijd achter de goal van de tegenstander plaats wisten te nemen met paraplu en dikke winterjas, klasse! De eerste helft was niet echt om over naar huis te schrijven, maar toch moet ik wel iets melden. Aantal aardige kansen voor T(ot) O(ns) N(ut) E(n) G(enoegen) I(s) D(eze) O(pgericht). Kopbal voorlangs en schot wat via de voet van Edwin van Holten tegen de kruising kaatste, oeps... Wat stelden wij er tegen over? Niet veel, matige passing en weinig spelers werden met de wind in de rug bereikt. Het schot van Robert Gehring was dan ook het hoogtepunt van de eerste helft. Wat kan soep in de rust lekker smaken met dit weer. De tweede helft was vanaf het begin duidelijk dat Pim van de Meent zijn mannen meer opportunistisch liet spelen en niet steeds het mooie moesten zoeken. De belangrijke zijkanten werden meer gezocht en het spel was duidelijk voor onze mannen. Het was dan ook in de 56e minuut Enrique Zschuschen die een schot van Rody Turpijn met zijn enkel aan wist te raken en keeper de Groot van Tonegido koud aan de grond liet staan 1-0. Exponent van hoe er op dit moment gevoetbald dient te worden was Enrique Zschuschen. Niet dat hij de beste wed strijd van het seizoen heeft gespeeld, maar zijn inzet en kracht waren nodig om de Voorburgers van de goal te houden. Sleuren, ballen wegkoppen bij corners, en toch proberen je medespelers in stelling te brengen was zijn verdienste en hij werd daarom gewisseld, hij had zich leeg geknokt, klasse! Al met al konden we op de counter spelen en werden zeker de laatste 10 minuten enkele grote opgelegde kansen om zeep geholpen. De uitslag had hoger moeten zijn, maar 1-0 is ook een overwinning en je hoorde dan ook niemand klagen, het was terecht. Over humor gesproken, een Hagenees hoorde ik vragen of Guilermo Graaven van het vrouwelijk geslacht was!? Ik snapte zijn opmerking niet maar later refereerde hij naar de Amstel reclame op tv. "Stel, hier staat de keeper en hier staat de laatste verdediger en jij staat hier, wat is dat dan?" "Ehhh, buitenspel?" Pim zal zich de komende week even bezig moeten houden om Guillermo uit te leggen wat buitenspel is, want als je de 100 meter in 11.80 sec. loopt en toch in 20 minuten 12x buitenspel staat gaat er iets niet goed. Volgende week Nieuwenhoorn thuis en Tonegido speelt tegen Blauw/Wit. Slaan wij een gat? Ronald Koster Opstelling: van Holten, Esionye, Geerlings, R. Gehring, Zschuschen (Watanabe), Turpijn (Böke), Oosterling, Roodbeen, van Dord, Post, Bianchi (Graaven). Sportpark Crailoo, Nieuwe Crailooseweg 28, Hilversum, tel. 035- 6913766 Vanuit Amsterdam richting Amersfoort (Al), afslag Laren/Hilversum, richting Hilversum, richting Mediapark, op rotonde richting Media park, richting Sportpark Crailoo. 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5