V Medische commissie Neem het ter harte! Tevens bezocht ik de vorige week Herma Steensma-van Hal, de weduwe van ons het vorig jaar ontvallen lid van verdienste Jan Steensma. Herma woont thans in het Verpleeghuis Vreugdehof aan de De Boeleaan (9e etage) en stelt bezoek van AFC-vrienden zeer op prijs. Ook zij laat alle bekenden hartelijk groeten. Henny Somers-Blekemolen, preses van het Damesjaardiner, verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis. Zij is inmiddels weer thuis en ondergaat poliklinisch een aantal medische behandelingen. Wij zen den haar onze AFC-groeten en wensen haar sterkte. Mevrouw Mirjam van Kranendonk-Luza. echtgenote van AFC- Ridder Lou is opgenomen in het VU-Ziekenhuis. Namens de AFC zenden wij ook haar onze AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor beterschap. Sinds de hervatting van de competitie van Zondag 2 onder leiding van trainer Wessel Colijn en leider Barry v.d. Glas is dit elftal fan tastisch in het linkerrijtje terechtgekomen. Als vaste grensrechter werd Ernst Pieter Knupfer bereid gevonden het bovengenoemd tweetal te assisteren. EP, zoals Ernst genoemd wordt door zijn vrien den, is een speler van de selectie van ACC 1 en al vele jaren een trouw bezoeker van de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Aan EP namens de AFC onze dank voor de bereidheid om als grensrechter op te treden. Met een trainer als Wessel Colijn, een leider als Barry van de Glas, een fysiotherapeute als Cynthia Visser en een grensrechter als Ernst Pieter Knupfer moet het toch mogelijk zijn om samen met de selectie van het tweede elftal nog een periodekampioenschap te behalen. Vrijdag 25 februari jl. bezochten Marjoleine en ik, vergezeld van een aantal AFC-vrienden één van de jaarlijkse uitvoeringen van het Zwa nenkoor in de Rode Hoed in Amsterdam. Er bestaat een speciale band tussen dit koor en onze AFC, mede door het feit dat onze leden Nita Bergisch, Bert Koster en Hans Mensink al een lange reeks van jaren lid zijn van dit Amsterdamse koor. Als presentator van deze avond trad op Hadassah de Boer in het verleden presentatrice en nieuwslezer bij AT5 en thans werkzaam voor de publieke omroepen de VARA en de TROS. Na afloop van de voorstelling vertelde zij mij, dat zij vroeger veel op Goed Genoeg is geweest, toen haar broer Hajo de Boer in de jeugdteams speelde. Het was zoals altijd weer een ouderwetse Amsterdamse happening. Op deze avond was ook burge meester Job Cohen met zijn echtgenote aanwezig, hij is inmiddels tot beschermheer van dit koor benoemd. Zoals altijd bij de uitvoeringen van dit koor was er een hoog AFC-gehalte aanwezig. Ons lid Bert Koster, trouw bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal, kon niet meezingen, daar hij door een ongeval met zijn arm in het gips zit. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Zaterdag 18 februari jl. was ons lid van verdienste Jack van Gelder hoofdpersoon in het televisieprogramma TV-Toppers van de NCRV, dat door Jos Brink werd gepresenteerd. Vele hoogtepunten uit het leven van Jack passeerden de revue en dat onze AFC daarbij betrok ken werd was natuurlijk te verwachten bij Jack. Het was een leuke uitzending. Tijdens de opname van dit programma werd Jack verrast met het verzoek het podium op te gaan tijdens het Musicals in Ahoy Gala. Jack zal dan vanaf half mei tien dagen lang als musicalster optreden. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. C-junior Alain Léons was bij de recente wedstrijd tussen Nederland en Rusland voor de Davis Cup aangewezen als ballenjongen. Tijdens de televisie-uitzendingen was hij duidelijk in beeld en het leek mij leuk u hierover te informeren. Ons lid van verdienste Peter Roosenschoon verbleef weer in het ziekenhuis. Daarvoor mocht ik hem ontmoeten op het herenjaardiner op 18 januari jl. bij de llle verjaardag van onze club en konden wij weer eens met hem bijpraten. Namens de AFC wensen zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Voorafgaande aan de week, dat ons eerste elftal een thuiswedstrijd speelt zie je ze weer overal in Buitenveldert en in Amstelveen hangen. Ik bedoel daar mee de aanplakbiljetten, waarin de komende thuis wedstrijd wordt aangekondigd. Ik wil toch nog eens vertellen, dat onze ondersteunende leden Herman Houtman en Wen v.d. Muij- senberg deze biljetten bij de diverse adressen bezorgen. Namens de vereniging aan beiden onze hartelijke dank. Recent was ik met Marjoleine op bezoek bij de Tafeltennisser van de 20® eeuw, ons ondersteunend lid Cor du Buy. Gesproken werd over 1 maart 2006 84e jaargang nr. 10 de dertiger jaren van de vorige eeuw, toen Cor en zijn vorig jaar overleden broer Jaap als jeugdspeler bij AFC actief waren. Cor volgt de verrichtingen van onze club nauwgezet. Namens de AFC wensen wij Cor (inmiddels 85 jaar) samen met zijn echtgenote nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Een tweetal weken was de training van de selectie van ons 2e zondag elftal op vrijdagavond afgelast en werd er gezocht naar alternatieven. Een telefoontje naar All Sports in Amstelveen was voldoende om die avond de gast te zijn bij deze voor vele leden van onze club bekende sportschool. Namens de AFC onze hartelijke dank voor deze geste. Johan Cruyff wil onze kids meer op straat zien voetballen, maar Daan van den Hove, speler van de Junioren C 4, brak daarbij wel afgelopen week zijn been. AFC wenst Daan beterschap en een snelle terugkeer op de velden van Goed Genoeg. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 20 februari jl. overleed na een kort ziekbed op de leeftijd van 76 jaar ons lid en Lid van de Zilveren Ploeg Piet Leijenaar. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden van Jan Jan broers, de bekende Nederlandse Basketball-coach. Jan speelde in het verre verleden in de toenmalige hogere jeugdelftallen van onze vereniging om daarna de basketballsport te gaan beoefenen. Inciden teel kwam hij nog wel eens naar Goed Genoeg om daar vrienden van vroeger te ontmoeten. Namens de club betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Duco Ohm (1/3) - Frans Jüch (1/3) - Robert Didier (2/3) - Jean Bollen (4/3) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3) - Dirk Jan Verhaal (9/3) - Michiel Roedema (14/3) - Piet Ouderland (17/3) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boijenk (19/3) - Edward Janus (20/3 - 60 jaar) - Willem Vos (20/3) - Herman Houtman (21/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Is ons hart trainbaar? Het antwoord is: ja! Want training van de hart spier draagt niet alleen bij tot een betere gezondheid en een langer leven, maar ook tot een beter leven. Sporten in de vorm van duurtrai- ning kan ons helpen "de allerlaatste blessure" te vermijden: dood door een hartkwaal. Onze clubarts Lex Swaan geeft uitleg. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gaat samen met de FIFA en de Internationale Wielerunie(UCI) actie ondernemen tegen het grote aantal sterfgevallen onder jonge sporters. Elk jaar gaan twee op elke 100.000 sportmensen in de leeftijd van 12 tot 35 jaar plot seling dood. In meer dan 90% wordt het plotseling overlijden veroor zaakt dor een hartprobleem. Een greep uit het aantal plotselinge sterf gevallen van vorig jaar 2005: Miklós Féher (24 jaar), de Portugese voetballer van Benfica viel bewusteloos neer op het veld en overleed in het ziekenhuis als gevolg van een hartstilstand. Datzelfde over kwam de Braziliaanse voetballer Johan Serginho (30 jaar) en, nog vers in het geheugen, David Di Tommasso (26 jaar) van FC Utrecht. Vorig jaar januari overleed het Belgische wielertalent Johan Sermon, 21 jaar oud en in juni van dat jaar zijn 28 jarige landgenoot Stive Vermaut, na een acute hartstilstand. Geen vrolijke opsomming, maar nogmaals gelukkig jaarlijks "slechts" 2 op 100.000. Misschien een reden om jouw sportend hart na te laten kijken? Sinds kort bestaat die mogelijkheid in het Sport Medisch Centrum Amsterdam (SMCA) waar sportarts en cardioloog dr. J.P.van Mant- gem van de Rabo wielerploeg) spreekuur houdt. Afspraken uitslui tend telefonisch: 020 6627244. De kosten zijn veelal via de verzeke ring te verhalen en zo niet, dan ligt de prijs slechts rond die van een paar nieuwe goede voetbalschoenen heb ik mij laten vertellen). Lex Swaan, clubarts 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4