(w) 1 maart 2006 84e jaargang nr. 10 de coach van Inter hierover Veel doelpunten en spektakel Porto- Inter 4-3 Gerome was helaas weer afwezig, maar gelukkig wilde Rowan meespelen waardoor we 5 tegen 5 konden spelen. Vanaf het begin liep het op rolletjes. Rowan maakte 0-1 en 0-2 en Jim maakte 0-3. Die situatie hadden we nog niet in gezeten, tot op heden stonden we steeds maar met één doelpunt voor. En prompt ging het verkeerd, niet iedereen deed meer even goed zijn best als daarvoor en na de eerste treffer van Porto liep het verkeerd. Onmiddellijk vanaf de aftrap stonden we collectief te slapen en Porto scoorde achter elkaar de 2-3 en 3-3. Vanaf dat moment ging het beter maar Porto scoorde een hele mooie 4-3 en kort daarna was het afgelopen. Wat een kater na een heel goed begin...Hard vak... En soms kun je best vrede hebben met een nederlaag als je tegen een, naar verwachting, veel sterkere ploeg moet, maar goed presteert, zoals onze E12 De wedstrijd tegen de koploper werd met angst en beven te gemoet gezien. RKAV1C kwam met een El en wij zijn El2, zij hadden hum eerste wedstrijd met 17-1 gewonnen, wij hadden twee keer verloren en vorige week zelfs met 8-0 toen we er niets van bak ten, dus zaterdag moest het wel heel erg meezitten wilden we enige kans maken. RKAVIC speelde de bal vanaf het begin heel goed rond en ze bleken een paar snelle spelers te hebben die begrepen hoe je slim een doelpunt zou kunnen maken. Maar El2 liet zien er niets voor te voelen zonder slag of stoot de wedstrijd op te geven. Er werd enorm gebikkeld en hoewel de Amstelveners 2x mooi scoorden (lx met een fraaie kopbal) was iedereen in de rust best tevreden. De inmaakpartij waar we bang voor waren zat er in het geheel niet in. Na rust was er van een verschil in niveau tussen de teams nauwelijks meer te spreken. Ondanks het leeftijdsverschil in het voordeel van RKAVIC en het daarbij horende krachtsvoordeel, speelde El2 beter en beter en dat resulteerde in de aansluitingstreffer van Willem uit een mooie hoekschop van Tom. Net toen we begonnen te hopen op een verrassing sloeg RKAVIC toe voor de 3-1. Terecht maar wat een uitstekende wedstrijd mannen! En de penalties waren dankzij Didier, die weer geheel in vorm was, voor ons... Nog een andere variant op het thema nederlagen, de man in het zwart natuurlijk, de Al Zo kan je de wedstrijd typeren. Een groot drama, of misschien kan ik beter de woorden van onze jeugdvoorzit- ter aanhalen die na afloop eigenlijk de spijker op de kop sloeg en die in een paar woorden het hele gebeuren het best heeft samengevat: "een wedstrijd die geen wedstrijd was". Ja,ja ze hebben verloren en dan gaat hij zoeken naar excuses, hoor ik al velen denken. Natuurlijk ik kan absoluut niet tegen mijn verlies, laat dat duidelijk zijn, maar kan me er op een gegeven moment bij neerleggen dat we verloren hebben, en ben de laatste die gaat roepen dat het aan wie dan ook ligt dat we verloren hebben behalve aan ons zelf. Nee dat zou te kort door de bocht zijn en van geen enkele realiteitzin getuigen. Maar laat ik het zo zeggen: als de KNVB het jeugdvoetbal op dit niveau serieus wil nemen, en dat roepen de BOBO\s allemaal in koor, dan moeten ze toch heel snel het niveau van de scheidrechters daarop aanpassen. Want wat we tegen Haarlem hebben gehad, kan echt niet meer. Het is zo frustrerend als je al snel in de gaten krijgt dat het niveau van de scheidrechter absoluut niet aansluit bij het niveau van de klasse waarin je speelt datje helaas moet constateren dat het een hele moei lijke en vervelende wedstrijd kan gaan worden. En toch was de wed strijd helemaal niet hard of gemeen en hadden beide ploegen gewoon respect voor elkaar. Daar lag het dus totaal niet aan. Maar een wedstrijd spelen zonder gezonde emotie bestaat niet. Dat de scheid- rechter daar anders over dacht moesten wij al na zo n 19 minuten spelen daadwerkelijk ervaren toen wij met 10 man verder moesten (2x geel) en een kleine drie minuten later zelfs met 9 man (direct rood). Ongeloof en frustratie alom, en dan ook nog bij een 1-0 achterstand. Maar Haarlem wist totaal geen gebruik te maken van deze situatie en de verdediging van AFC is totaal niet in de problemen gekomen tot de rust.... Dat deed de scheids wel, want hij keurde een goal goed van Haarlem waar toch echt een overtreding aan vooraf ging 2-0. Toen ik hem daar, als grensrechter, op attent maakte gaf hij mij wel gelijk maar introduceerde ook direct een nieuwe spelregel. Scoren via een bokkensprong en hangend in de nek van je tegenstander is geoorloofd. Zelfs Haarlem was verrast door dit cadeautje. Ja, toen was het verzet van AFC echt gebroken, en kregen we nog een extra knauw toen er ook nog een strafschop volgde en de derde rode kaart .stt (2x geel)...". Tsja, maar snel vergeten dan. En dat lukte tegen nota bene Ajax al een week later AFC hield stand en was een ieder opgelucht, dat na een vervelende periode nu toch weer bewezen is dat we wel degelijk goed kunnen voetballen, maar dat we daarvoor nu ook de waardering krijgen door middel van drie punten. Deze over winning geeft weer moraal, die we zeker nog hard nodig hebben in de komende wedstrijden omdat we nu ook de naweeen gaan ondervinden (schorsingen) van de wedstrijden tegen Haarlem. Nogmaals gezegt AFC speelde misschien wel zijn beste wedstrijd tot nu toe, en dat geeft een lekker gevoel. Als ploeg opgestaan ,de mouwen opgestroopt, karakter getoond, en de beloning gekregen. Klasse heren... De neef van die eerdere scheids floot waarschijnlijk onze F5, maar die wisten toch met een puntje weg te komen "...De tweede helft een iets rommeliger beeld, maar er werd nog steeds goed gespeeld en keihard gewerkt. Na een terechte 1-1 kregen wij een penalty toege kend die de scheidsrechter echter onder druk van het Buitenveldert- publiek omzette in een stuiterbal...Toen hij daarna ook nog een bal die door Ayrton vóór de lijn werd gestopt als doelpunt toekende (1-2) bereikte de spanning een hoogtepunt (ook langs de lijn) en leek de wedstrijd verloren te gaan. Niet echter met onze jongens. De tegen slag werd zonder mokken geslikt, een tandje erbij en met een keihard schot rondde Daniël een solo fraai af: een terechte en verdiende 2-2. Grote klasse jongens!!... De C4 wist het gelijk te houden bij de koploper, ondanks diens extra troef "...Sneeuwballengevecht. Nou da's overdreven, want het was meer natte sneeuw wat er viel, heel romantisch, maar een sportieve strijd was het wel. Gelukkig een heel ander publiek dan vorige week de knappe 2-2 tegen Ouderkerk, hoewel, knap omdat jullie van 0-2 terugkwamen, maar je had eigenlijk met 2-0 voor moeten staan maar a la). Dat zocht waarschijnlijk wegen om gister in Den Haag te ko men. Beetje rare tijd voor ons, blijkbaar ook voor de scheids want die kwam niet opdagen.. Stonden we daar toch eenzaam te koukleumen op het veld terwijl Roda binnen bleef. Tikje slordig, dus toen alles duidelijk was hebben we dat maar omgedraaid, de tegenstander en de eindelijke scheids maar even wachten totdat wij weer lekker warm waren. Het scorebord liep op het hoofdveld en nu maar hopen dat onze nul dat ook zou blijvenOnze belangrijkste tegenstander was eigenlijk de Roda keeper. Elke bal konden hun verdedigers blinde lings terugspelen want hij heerste echt over hun hele halve helft. Dit was echt een anti-lijn keeper, zijn standplaats was de 16 met een actieradius van zeker 20 meter rondom. Zo heeft Cruyff het bedoelt de keeper als laatste man. Gelukkig houdt dat wel tegen, maar scoren doe je er niet meeEn zo sprong de 72 op het scorebord te voor schijn, en wij een gat in de besneeuwde lucht want de nullen op het bord waren niet veranderd en zo'n uitslag tegen de koploper gaf een heel tevreden gevoel. Gelukkig wou de goede scheids ook lekker naar de warme douche dus meer blessuretijd was er niet meer... Sluiten we af met een onderling duel. De D5 krijgt eerst voetballes van onze E talenten uit de Dll, maar leert erg snel "...Deze week geen competitie. Uiteraard is er door de jeugdcoordinator een alter natief programma geinitieerd en zo speelt de D5 een oefenpot tegen de Dl 1. Wat betreft de beginfase kan ik eenvoudig constateren dat de jonge jongens van de Dll een verzorgd staaltje voetbal laten zien waar de D5 alleen maar naar kan kijken. Wanhopig probeert de ploeg van aanvoerder Jolink de grip op het spel te krijgen. Vergeefs. De jongste D-pupillen blijven strooien met prachtige diepte en breed te passjes. Het mag ook als volkomen terecht worden beschouwd dat de Dll op 2-0 voorsprong komt. Laurens valt geblesseerd uit, Mark zakt plekje terug en achteraf werd een nieuwe spits geboren, Sjoerd. Nu er met tien man gespeeld wordt ontstaat er meer ruimte, raakt de Dll een beetje van haar apropos en gaat de bui over. De D5 komt eindelijk in haar spelletje en de combinaties leiden tot uitstekende doelpunten van diezelfde spits, Sjoerd. 2-1 en kort daarop 2-2. Even wichtig, ja dat was het. Dan breekt de Dll wederom door in de 16 meter waar Yoram in al zijn onschuld de doorgebrokene onder de zoden weet te stoppen. Dit uiteraard spreekwoordelijk daar we niet op echt, gras speelden. Penatly. Terecht. 3-2. Rust...". De komende weekends kan iedereen weer spelen, als nu het weer niet tegenzit dan. Dus we zijn benieuwd naar wat de verslaggevers van "het (kou)front" zullen melden. Frank de Munnik 11

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 11