Routebeschrijving naar EDO 8 februari 2006 84e jaargang nr. 9 22 januari: AFC - VVSB 1 -1 Vandaag zal nieuwkomer in de hoofdklasse A, VVSB uit Noordwij- kerhout, een bezoek komen brengen aan Goed Genoeg. VVSB, Voetbal Vereniging Sint Bavo, is opgericht in 1931 en opge richt door de personeelsleden van gesticht Sint Bavo. In 1989 speelde ze nog in de 4e klasse, maar sinds dit seizoen speelt men in de hoofd klasse en dat betekent dat men een behoorlijk ambitieus plan heeft afgerond. Geschiedenis van zomaar een voetbalvereniging. De selectie van the Reds hadden zich gedurende een aantal dagen laten verwennen tijdens het prettige trainingskamp op Gran Canaria. Een door de selectie en trainersstaf met beide handen aangepakte tijd om samen de eerste seizoenshelft door te nemen en de neuzen dezelf de kant op te zetten. Voeg daarbij toe de krachtige en zelfkritische speech van aanvoerder Robert Gehring tijdens het Jaardiner en je zou moeten concluderen dat wij naar een succesvolle tweede seizoenshelft kunnen uitzien. Toch moet je altijd weer in ogenschouw nemen dat niets zo onvoor spelbaar is als voetbal en het op het groene laken moet gebeuren. Koud was het voor de toeschouwers, maar toch ook weer niet onpret tig voetbalweer, alhoewel een aantal leden wel aan enkele bestuurs leden heeft gevraagd of er in het komende Zuidas-project misschien plaats is voor dijkverwarming. De parkeerplaats was behoorlijk ge vuld, maar bij opkomst der beide teams viel de publieke belangstel ling wat tegen. Het mooie rood/zwarte shirt vloekte enorm bij het geel/blauwe tenue van de VVSB'ers. Dat moet een goede verkoper zijn geweest die die combinatie bij elkaar heeft weten te scharrelen, en dat in 1931.... AFC begon vanaf het begin met pressing en dat was een goede tactiek die daardoor in de eerste 15 minuten enkele kansen voort wist te brengen. Het geblokte VVSB speelde hier en daar op het randje en wist vrij gemakkelijk de eerste helft door te komen en kon zich via het middenveld met enkele steekpassen behoorlijk voor de goal van Edwin van Holten laten zien. Onze kansen waren er voor Enrique Zschuschen, na prachtig voorwerk van Guillermo Graaven en een voorzet van Hans Geerlings. Over voorzetten gesproken, daar ligt het manco van de aanval, maar dat weet men zelf ook wel. Voetballend weten we goed tot de zestien en de achterlijn door te dringen, maar er zijn teveel niet aankomende voorzetten en met spitsen van het kaliber Zschuschen en Graaven moet daar meer inzitten. Rust was een teleur stellende 0-0, zeker omdat Graaven zijn schot recht op de uitstekende keeper van VVSB wist te schieten en niet de passeerbeweging of de gedurfde stift in huis had. In de 48e minuut was het raak voor VVSB. De meeste doelpunten vallen in de eerste minuten na rust en dat bleek feitelijk dan ook te kloppen, 0-1. AFC moest de mouwen opstropen en wist weer een enkele keer de achterlijn te halen, maar het rendement was niet vol doende. De bewegelijke Graaven en de niet even gelukkige, maar hard werkende Zschuschen probeerde het wel, maar de 1-1 kwam op naam van Murat Böke, die de corner van Hans Geerlings in wist te koppen, na een slippertje met de linkervoet van de VVSB keeper. De wedstrijd ging op en neer en VVSB was toch de ploeg die met veel lange breedte ballen elkaar redelijk wisten te vinden en het was aan de achterhoede onder aanvoering van Edwin van Holten te dan ken dat wij niet tegen een tweede tegentreffer aanliepen. De eindstand was terecht en gezien de stand een noodzakelijk punt. Volgende week is het Heemskerkse ADO '20 die ons komt bezoeken en ondanks dat wij vandaag de drie punten niet op Goed Genoeg wisten te houden hebben we een gretig en hardwerkend AFC gezien dat absoluut de wil heeft om te winnen. Volgende week weten we meer! Ronald Koster Opstelling: van Holten, Moumane, Akün, Geerlings, Watanabe, van Ommeren, Zschuschen, Turpijn (R. Gehring), Graaven (Osey), Bianchi, Böke. Op 26 februari om 14.00 uur speelt 'ons Eerste' de bekerwedstrijd tegen het aloude EDO in Haarlem. Terrein: Mr. Jan Gerritszlaan 2024 KG Haarlem 023-5255675 Auto: Vanuit Amsterdam A205, bordjes 'Haarlem Stadion' volgen. Vanaf het Haarlem Stadion de Planetenlaan op voorbij zwembad de eerste weg rechts, na ongeveer 100 meter is ingang van het EDO veld. Meer foto's te zien op onze website bij 'zondag 4' Staand v.l.n.r. Maarten Blokland (leider), Lex Woldringh, Elja Rengers (aanvoerder), Peter Kwee, Floris Kloes, Mathijs Blokland, Manus Polling, Olaf den Hartigh, Kasper van Beek, Hesdy Sanches (trainer), Frans Jüch (grensrechter). Knielend v.l.n.r. Tobias Hendriksen, David Caeiro, Willem Frankenhuis, Martijn Stronks, Martin van Wattingen, Winsten Polling; liggend Tommy van Kampen 6

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6