Medische commissie Ons Eerste De hielblessure! 1 februari 2006 84e jaargang nr. 9 dames van het eerste uur en 7 kienkaarten waren ingelijst en per opbod verkocht. Maar liefst 1000,- euro hebben wij opgehaald. De kiencommissie heeft tijdens de avond medegedeeld dat het opgehaalde geld naar een goed doel zal gaan en heeft het bedrag met 500,- euro aangevuld. In dit geval het goede doel "Only Friends", een organisatie van op richter en oud eerste elftalspeler Dennis Gebbink, die ten doel stelt gehandicapte kinderen op een zodanig natuurlijke manier kennis te laten maken met het voetbalspel. Inmiddels zijn 130 kinderen lid van deze vereniging. Afgelopen woensdag waren Roy van Dijk en Ronald Koster de afgevaardigden van de Kiencommissie en reikten 1500,- euro uit aan "Only Friends". Dennis meldde in zijn speech dat hij AFC en de kiencommissie dank baar is en groet iedereen die zijn vereniging een warm hart toedraagt. Op de foto van links naar rechts: Dennis Gebbink, Roy van Dijk en Ronald Koster samen met enkele kinderen van Only Friends. Flielklachten, overgehouden van trainen en spelen op harde velden, kunstgras en zaaltrainingen waren na deze start van de tweede sei zoenshelft aan de orde van de dag. Veelal is dit een overbelastings- blessure ter hoogte van de aanhechting van de peesplaat van de voet (fascia plantaris) aan de binnen-onderzijde van de voet. Een peesblad welke de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Soms laat een röntgenfoto een degeneratieve afwijking zien of zelfs een verkalking op die pijnplek, wat we een hielspoor noemen. De kenmerkende klachten zijn, een scherpe lokale pijn aan de hiel diep onder het vet- kussen, pijn bij belasten welke 's nachts nog kan nazeuren, ochtend stijfheid en startklachten. Wat te doen? Als vuistregel geldt: gedo ceerde rust, onbelast oefenen, koelen, rekken en dragen van het juiste en stevig schoeisel. Doe ijsmassage met een ijsklontje of een plastic bekertje met ijs uit de vriezer en masseer de pijnplek gedurende 10 minuten. Flerhaal dit enkele malen per dag of rol ter ontspanning met de blote voet over een gekoeld blikje frisdrank. Een meesterlijke oplossing is vaak het aanbrengen van een hakinleg van gelmateriaal waarin een zg. soft spot is verwerkt en de spanning van de peesplaat verdwijnt als sneeuw voor de zon. Begeleid met rekking van de kuit en voetzoolspieren, zal al snel met de juiste opbouw van de sportbe- lasting kunnen worden gestart. Een snelle en adequate eerste hulp is hierbij dus van groot belang voor een vlotte genezing. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 5 februari: Westlandia - AFC 0 - 0 Was een vervelende week. AFC in het nieuws. Niet vanwege waar wij het allemaal voor doen, voetballen, maar de trainer is niet meer onze trainer. Besturen is beslissingen nemen en uitvoeren. De club moet door, de club gaat door en de belangen van de club staan in alles altijd voorop. Spelers zijn solidair aan de trainer, terecht? Niet terecht? Wel een feit en daar moeten wij het mee doen! Ik moest zelf zaterdag thuis spelen en wist dat de Dl tegen Ajax Dl moest spelen. Laat ik maar wat eerder naar de club gaan om ontspan nen naar deze wedstrijd te kijken. Heerlijke wedstrijd, strijd, beleving en de eerste nederlaag van Ajax dit seizoen, 2-1. Jongens van 10, 11, 12 jaar die willen voetballen en over zo'n resultaat praat je nog jaren, klasse! Dit bruggetje wil ik maken omdat dit de jongens zijn die over een aantal jaren onze toekomst zijn, spelertjes die bij AFC moeten blijven voetballen en door moeten naar het eerste elftal en over 40 jaar bij de veteranen hun sportieve carrière moeten afsluiten. Mooi streven, niet? Westlandia uit, volgens mijn gegevens altijd lastig en nog nooit 3 punten meegenomen, moet dan vandaag maar gebeuren. Ik was vroeg in Naaldwijk met mijn kids. Vooraf veel pers natuurlijk, voorwed strijd van onze talenten van de Dll. Daar kwam de bekende bus, strakke gezichten en een aantal nieuwe jonge koppies. Pim van de Meent heeft het stokje overgenomen, man kent de club, de jongens en de belangen. Hij oogt ontspannen en groet bekenden. Mijn jongste zoon, 6 jaar, ziet de spelers langs lopen en staart naar de "vedetten". Zijn oog valt op de grote tas met kleding en vraagt: "Pap, gaan ze op vakantie"? Ik wilde wel iets zeggen, maar bedacht me en gaf serieus antwoord. Het vriendelijke bestuur van Westlandia verwelkomde ons en interim trainer André Wetzel hoorde ik nog zeggen dat hij liever niet deze perikelen bij AFC had gezien. "Pim zijn jongens staan op scherp, ik ken Pim, wacht, daar is die, ga hem even dollen". Twee interim trainers met hun maniertjes, bekenden, je zag dat dat goed zat. Veel AFC'ers om het veld, goed om te zien, positieve steun voor de mannen. Na 25 seconden was het bijna raak, Enrique Zschuschen wist een lange bal met een tackle mee te nemen, door te lopen en vanaf 25 meter hard op de lat te schieten, waarna Guillermo Graaven net naast wist te koppen. Was een leuke eerste helft waar AFC de eerste 30 minuten het beste van het spel had, maar Westlandia had zeker voor rust een aantal goede acties en een bal op de paal. Een aantal prima van Holten- reddingen stonden garant voor een 0-0 ruststand. De 2e helft was spannend en AFC had weer de meeste druk, maar een tevens voetballend Westlandia hield stand. Enkele spelers debuteerden: Wouter Kloes en Murat Önal, beide A junioren, de toekomst. Goed schot van Roodbeen, leek een doelpunt. Een aantal goede reddingen van de keeper. Van Holten in de laatste minuut prima, 0-0. Jammer? Nee, terechte eindstand. Een hard wer kend AFC gezien met een aantal prima acties. Achterin zat het goed, Peter Post wilde ik er even uithalen. Hij speelde een prima wedstrijd en was het slot op de deur, komt uit onze jeugd. Het team leek voor elkaar te gaan en na afloop zag je de spelers richting trainer lopen, was een mooi gezicht. Wij hebben samen met Blauw Wit 17 punten, Westlandia 16, Tonigi- do 13 en Nieuwenhoorn 6. Zondag a.s. AFC-Tonegido en Nieuwenhoorn-Westlandia. Do I need to say more? Mannen, met elkaar voor elkaar, we staan achter jullie!! Opstelling: van Holten, Esiony, Moumane, Geerlings, Watanabe (Kloes), Zschuschen (Osey), Graaven (Önal), Oosterling, Roodbeen, Post, Bianchi. Ronald Koster 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5