Kienen en "Only Friends" 8 februari 2006 84e jaargang nr. 9 Voorzitter Machiel van der Woude en captain Robert Gehring waren de sprekers en van de speeches van hen kunt u op de website kennis nemen. Ook de dames waren weer op hun vertrouwde locatie in het Amster dam Hilton Hotel met een record aantal deelnemers aanwezig om de 11 le verjaardag van de club te vieren. Tafelpreses Henny Somers- Blekemolen, Sylvia Gehring-Konings en Agnes Reddering- Postmaa waren hier de organisatoren. Namens de AFC onze welge meende dank aan de bovengenoemde dames voor de zeer geslaagde avond. In de nacht van 18 op 19 januari jl. heb ik, na mijn thuiskomst uit zeer betrouwbare bron mogen vernemen, dat het geweldig was geweest. Ook van deze happening zijn door Zilveren Ploeger Jan Otsen leuke foto's gemaakt, welke foto's u op de website van AFC kunt bewonderen. Op dinsdag 31 januari jl. vond onder auspiciën van de Sociëteit Olympisch Stadion (bestuursleden o.a. onze leden Jan van Galen, Chris Schroder, Hans de Bie en Frans Ris) weer de jaarlijkse uit reiking van de Nico Scheepmaker Beker plaats. Als Beste Sportboek van het jaar 2005 werd door een jury gekozen het door de oud Parool journalist Joop Holthausen geschreven boek over Het geheim van Raleigh, gedurende de periode dat Peter Post teamleider was. Het was wederom een zeer geslaagde avond met veel sportjournalisten en met vele leden van onze vereniging. Zilveren Ploeger Jean Bollen heeft in het ziekenhuis een heupopera tie ondergaan en is weer thuis. Inmiddels mocht ik hem al weer op Goed Genoeg, bij de jeugdtraining in zijn functie van trainer, afgelo pen woensdag ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig algeheel herstel. Het elftal van Zondag Senioren 4 heeft op 23 januari jl. door een 3-0 overwinning op het derde elftal van DCG het periodekampioenschap behaald. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan de spe lers van dit elftal, trainer Hesdy Sanches en leider Maarten Blok land. Voor een foto en de namen van de spelers ben ik zo vrij u te verwijzen naar de website van onze vereniging. Kyle van Til, speler van de Junioren C 2 en kleinzoon van onze vroegere aanvoerder van het eerste elftal en Zilveren Ploeger Nico van Til was zo ongelukkig om tijdens het snowborden zijn pols te breken. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en beterschap. Zilveren Ploeger Piet Leyenaar verblijft momenteel in het zieken huis. Bij mijn telefonisch contact met zijn echtgenote Christine vernam ik, dat in de loop van deze week nadere mededelingen zullen worden gedaan. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Zoals reeds in de vorige Schakel medegedeeld onder de rubriek "De Jonge AFC'ers heeft Bep Thomas in verband met de uitbreiding van zijn werkzaamheden voor de KNVB zijn activiteiten voor onze vereniging moeten beëindigen. Namens de AFC nogmaals onze dank gebracht aan het adres van Bep en veel succes gewenst in Zeist. Lid van Verdienste Pim Adriaansz is gelukkig weer ontslagen uit het ziekenhuis en wordt liefdevol verzorgd door echtgenote Olga. Bij mijn laatste telefoongesprek met hem vertelde hij mij, dat zijn ge zondheid weer de goede kant uitgaat, maar dat hij nog een aantal poliklinische behandelingen moet ondergaan. Inmiddels was hij afge lopen maandag in zijn functie van voorzitter van de Archiefcommis sie al weer actief op Goed Genoeg met zijn medecommissieleden Rik de Boer en Hans de Wijs. Ook hem wensen wij beterschap. Zilveren Ploeger Rob Dukker ondergaat deze week een operatie. Via broer Hans worden wij nauwkeurig op de hoogte gehouden. Ook hier gelden natuurlijk onze hartelijke groeten en onze wensen voor beterschap. Cees de Braven lid van de Zilveren Ploeg en een vaste deelnemer aan het jaarlijkse herendiner op 18 januari verbleef nu op deze dag in het ziekenhuis voor een heupoperatie. Ook hij is inmiddels weer thuis en ik mocht hem al weer aan de telefoon spreken. Namens de AFC wen sen wij ook Cees een spoedig herstel. Op een initiatief van AFC-Ridder George Wijnand zijn Ridders Max de Bruin, Hans Honsdrecht en ondergetekende bij elkaar geweest om naast de jaarlijkse bijeenkomst van de leden van de Zilveren Ploeg (lc vrijdag van november) te komen tot een jaarlijkse bijeen komst van alle AFC-Ridders. Deze eerste bijeenkomst is vastgesteld op dinsdag 5 april a.s. Inmiddels hebben alle Ridders schriftelijk een uitnodiging hiervoor ontvangen. Bij de laatste thuiswedstrijd van AFC tegen VVSB ontmoette ik Zilveren Ploeger, Dé Hurwits, zoon van ons een aantal jaren geleden overleden Lid van Verdienste en oud-penningmeester Jo. Dé is woonachtig in Italië en bezoekt, indien hij in Nederland is, trouw wedstrijden van ons eerste elftal. Tevens volgt hij vanuit Italië via internet nauwgezet alles van AFC. Het was leuk hem te ontmoeten, en snel weer tot ziens op Goed Genoeg. De sportbijlage van het Parool besteedde de laatste weken aandacht aan het geweld op het voetbalveld door vertegenwoordigers van diverse clubs in de regio Amsterdam aan het woord te laten. In de bijlage van 21 januari jl. schrijft men over het eventuele geweld bij eliteclubs. Namens onze AFC wordt André Wijnand in zijn functie van voorzit ter van de Veteranen-commissie aan het woord gelaten. Op zijn bekende correcte wijze verhaalt André zijn AFC-geschiedenis en zijn visie over het veteranenvoetbal en daarbij de betrokken vriendschap. Een zeer lezenswaardig interview met onze complimenten aan André. Helaas moet ik ook dit keer mijn column beëindigen met verdrietig nieuws. Op 19 januari jl. overleed op de leeftijd van 77 jaar AFC- Ridder Henk van Weelde. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam van de hand van AFC-Ridder en ACC- erevoorzitter Max de Bruin Sr. Ook bereikte mij het bericht van overlijden van Piet Stegman op 19 januari jl. op de leeftijd van 73 jaar. Piet was in het verleden een groot aantal jaren lid van de ABC (Amsterdamsche Baseball Club). Piet speelde in één van de softbalteams samen met o.a. de oud voorzitter van ABC, ons Zilveren Ploeglid Jan Meijer. Piet was een trouw bezoeker van vele wedstrijden van ons eerste elftal en de jeugdwedstrijden op de zaterdagmiddag. Namens de club betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn naaste familie. Tevens vernamen wij het overlijden van ons oud-lid Hans Lenz op 8 januari jl. op de leeftijd van 67 jaar. Hans woonde de laatste jaren met zijn familie in Frankrijk en bezocht één keer per jaar tijdens zijn verblijf in Nederland de AFC op Goed Genoeg. In de vijftiger en begin zestiger jaren was Hans een vaste keus in de hoogste jeugdelf- tallen en later in het eerste elftal. Vele oudere leden van onze club zullen hem kunnen herinneren. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Ook ontvingen wij het bericht van het overlijden van Robert Nieu- wenhuis, oud- trainer van o.a. de verenigingen de Beursbengels en de Meer, die de laatste jaren een trouw supporter was geworden van ons vlaggenschip. Daarnaast was hij gedurende een aantal jaren één van de vaste klaverjassers op Goed Genoeg. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: in de eerste plaats gaan onze felicitaties uit naar Guido Kie- meney, die op 11 februari a.s. de leeftijd van 92 jaar zal bereiken. Guido is daarmede wat betreft de leeftijd het oudste lid in jaren in onze club. In het verleden actief bij de toenmalige Toto/Lotto com missie speelt hij nu als lid van de VBC (Vrienden Biljart Club) iedere donderdag zijn spelletje biljart. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. De andere jarigen voor de komende weken zijn: Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2) - Joop Turfkruier (15/2) - Max Flam (16/2) - Reijer Oud (17/2) - Jaap Pluim (17/2 - 65 jaar) - Robert Domhof (22/2) - Bert Witteveen (23/2) - André Bonnet (24/2). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Afgelopen december waren op AFC meerdere activiteiten die de revue passeerden. Eén van deze activiteiten is het jaarlijks terugkomende Kienen. Dit jaar stond het Kienen in het teken van kerst. 5 Kerstmannen presen teerden de avond en het was wederom een succes dankzij vele, vele sponsors. De Kiencommissie had besloten om nieuwe kienkaarten te laten drukken. De oude kienkaarten werden uitgereikt aan enkele heren en 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4