Medische commissie Uitslagen Standen per 1 januari 2006 iW 19 januari 2006 84e jaargang nr. 8 Na afloop van de training werd er onder de spelers druk gespeculeerd over de locatie voor het diner. In de wandelgangen was (via Henk Bijlsma) vernomen dat Oger Lusink ons een etentje had aangeboden in Rimini. Er waren ook geruchten dat Rinus een andere locatie op het oog had. Rimini bleek uiteindelijk iets te ver, zodat gekozen werd voor de optie van Rinus. Achteraf gezien geen verkeerde keuze, al hoewel Jarik, die de volgende dag vanwege acute diarree in zijn ho telkamer moest blijven, daar misschien anders over denkt. Dag 4 De wedstrijddag. Vandaag zouden we aantreden tegen Rijnsburgse Boys. De zaterdag hoofdklasser, voor wie dit seizoen de drie oud- AFC spelers Ascencion, Aboikoni en Blakborn uitkomen, staat in de competitie stijf bovenaan de ranglijst. Tijdens de wedstrijd bleek al snel waarom deze ploeg op die positie staat genoteerd. Een zeer dege lijke ploeg met enkele creatieve spelers op de flanken die in staat was AFC constant onder druk te zetten. De uitslag van 3 -1 was dan ook niet onterecht. In de middag stond niets meer op het programma en was een ieder vrij zelf zijn tijdsbesteding te bepalen. Het grootste deel van de groep wilde nog even genieten van de zon en koos voor het zwembad. Daar werd door sommigen nog even het in Granca populair geworden spel Who the Mangespeeld. Tevens werd lid van verdienste, Henk van der Jagt getrakteerd op een potje jonas, hetgeen voor hem ongetwij feld het hoogtepunt van de trip moet zijn geweest. Weer anderen gingen een potje tennissen en een enkeling vond het nodig om te gaan golfen. Het afsluitende diner vond plaats in het hotel, waar speciaal voor ons een Mexicaans buffet werd geserveerd. Na het nuttigen van het toetje richtte onze aanvoerder Robert nog een dankwoord aan het bestuur en de overige personen die deze trip hebben mogelijk gemaakt, waarna iedereen zich kon opmaken voor het laatste avondje in de Kasbah. Voor sommigen werd het nog een lange, onrustige avond. Anderen waren al vroeg aan het eind van hun Latijn en namen al snel weer een taxi terug naar het hotel. We zouden immers om 6.15 uur weer ge wekt worden om vervolgens te ontbijten en ons gereed te maken voor de terugreis. Op de terugreis kon iedereen in het vliegtuig lekker wegdommelen of rustig napraten over deze wederom zeer geslaagde trip. Tot slot wil ik namens de A-selectie en de begeleiding, het bestuur en de "Reds" hartelijk bedanken voor weer een fantastisch trainings kamp. Met name onze dank naar Rinus van Leijenhorst en Sudtours Vliegvakanties; het hotel was werkelijk fantastisch. Een ieder die is mee geweest, heeft genoten van deze vijf dagen. De selectie en bege leiding is ervan overtuigd dat een trainingskamp onder deze omstan digheden het beste middel is om een teamspirit te kweken die nodig zal zijn om de gewenste prestaties neer te zetten in de tweede sei zoenshelft. Ken Watanabe "De zin en onzin van spierstretching!" Het voetbalseizoen staat de tweede helft voor de aftrap. Veel gras op de velden, maar door te weinig neerslag een veel te harde ondergrond. Dus kans op blessureleed. Onze eigen Johan Cruyff gaf onlangs aan een voorstander te zijn van het afschaffen van de winterstop. En waarom? Op de door zon-overgoten-palmeilanden wordt getraind en gespeeld op kunstgras of nog sterker hardcourt. Spieren wennen daaraan en bij terugkomst op onze vertrouwde grasmat kun je wach ten op vorm verlies. Relatief nog kortgeleden, in de vorige eeuw, werd op school de gym nastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen. Echter diverse gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat. Maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. intrinsic doorbloe ding verbeterd, waardoor kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelingen meer duidelijkheid geeft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekkings oefeningen als belangrijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorbereiding op alle trainingen en wedstrijdstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat wat in het ver lengde een aanhechting vindt in de eindpezen en het been- vlies(periost). Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, de bloedcirculatie is op peil en het voelt prettig aan, laat nu de tegenstander maar komen! Echter er zijn spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelende dijbeenmuscula- tuur. Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spieropbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoedespeler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers; Eerst inlopen gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. Vervolgens oefeningen met de bal in alle spelfacetten ver deeld over de drie linies. Werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. Voorts is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bij voorbeeld inspelen en afronden op de goal. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Uitlopen en wat rustige rekking toepassen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op: de verzorger van ons eerste senioren elftal Co Groszenipper adviseert standaardje rekkingoefeningen onder de douche te doen. En daar valt veel voor te zeggen. De medische dienst van A.F.C. wenst u allen een gezond en blessure- vrij 2006. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244. Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970. Zaterdag 14 januari 2006 AFC 3 - IJFC 2 2-1 AFC 7 - A'veen/Heemraad 6 1-6 DVVA 9 - AFC 5 1-5 TABA 2 - AFC 6 4-2 Diemen Dl - AFC Dl (beker) 2-0 Purmerend D3 - AFC D4 (beker) 0-7 Zondag 15 januari 2006 AFC B4 - Abcoude B2 0-0 Pancratius C3 - AFC C7 3-2 Overige wedstrijden afgelast Achter in deze Schakel vindt u de (eind)standen van alle AFC teams per 1 januari 2006. Deze lijst is samengesteld door onze club statisticus Chris Schroder.

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 9