Trainingsstage A-selectie op Gran Canaria 19 januari 2006 84e jaargang nr. A Schipper. Om uit te dragen hoe hij vindt dat je met voetbal en spelers om moet gaan. Niet om de wijze professor uit hangen, maar omdat hij er oprecht in gelooft dat het niet anders kan. En dat was mooi om te zien, te horen en mee te maken. Frank de Munnik door Ken Watanabe Een fotocollage van de trainingsstage is afgebeeld op pagina 14. Tussen 7 en 11 januari 2006 verbleef de A-selectie voor alweer de 17e keer op Gran Canaria om zich voor te bereiden op de tweede sei zoenshelft. De eerste helft van het seizoen was helaas niet geheel verlopen op de wijze die de meeste AFC-ers voor aanvang van het seizoen hadden verwacht. Het was daarom zaak dat gedurende deze vijf dagen in de eerste plaats hard zou worden gewerkt aan ons spel en de algehele conditie van de spelers, maar bovenal dat de eenheid in de ploeg zou worden versterkt, zodat we fris de tweede seizoenshelft zouden in gaan. Voor het eerst in de zeventien jaren dat de A-selectie het Spaanse eiland bezoekt, brak het een oude traditie door niet te reserveren bij het vertrouwde hotel BuenAventura, maar te verblijven in hotel Riu Clubhotel Gran Canaria. Degenen onder ons die al vaker zijn mee geweest waren bij het horen van dit bericht zichtbaar aangeslagen. Het valt dan ook niet mee om te beseffen niet meer die spanning te zullen ervaren bij het horen van de mededeling "in fünf Minute Was- serball!.1" en je te realiseren geen halve kip meer te zullen nuttigen op de hoek bij de broer van Said. Alsof dit nog niet erg genoeg was, bleek bij aankomst dat de 'Pacha' niet meer op loopafstand lag van het hotel! Hoe zou dit aflopen?! Dag 1 Elk jaar wordt een week vóór het vertrek een programmaboekje sa mengesteld en aan de spelers uitgereikt. Hierin wordt onder andere vermeld wie meegaan, wat er op het programma staat, wat we beslist mee moeten nemen (trainingskleding, paspoort, Gil zeepje, etc..) en tot slot nog enkele nuttige tips voor het verblijf in een exotisch land. Vooral de tip niet naakt te slapen bleek achteraf erg nuttig. Evenals vorig jaar moesten we ons rond 3.00 uur ('s nachts) melden op Schiphol, alwaar wij gezamenlijk incheckten. Aan de incheckbalie bleek echter dat Robert Gehring de instructies uit het programma boekje niet naar behoren had gevolgd door zonder paspoort op het vliegveld te verschijnen. Robert was daardoor genoodzaakt direct rechtsomkeert te maken, wilde hij nog op tijd het vliegtuig halen. In het vliegtuig kon een ieder die daartoe in staat was de gemiste uurtjes slaap nog even inhalen. Geen overbodige bezigheid aangezien de ervaring leert dat nachtrust een schaars goed is op Gran Canaria. Diende je in voorgaande jaren nog op je hoede te zijn als je tijdens de vlucht een oogje wilde dicht knijpen, tenminste als je niet als Pipo de Clown het vliegveld van Las Palmas wilde betreden, dit jaar kon een ieder met een gerust hart in slaap vallen. Kennelijk zijn Said en Mo ook een jaartje ouder geworden. Bij aankomst bij het hotel werd iedereen voorzien van een polsbandje waarmee je de mogelijkheid had om de hele dag door gratis te eten en te drinken. Zoals het een echte Hollander betaamt werd hier dankbaar gebruik van gemaakt. Na het inchecken en wegbrengen van de koffers stond de eerste training op het programma. De training werd afgewerkt op het terrein waar de voorgaande twee jaren ook werd getraind. Een prima kunstgrasveld; vergelijkbaar met dat van AFC. Het zou volgens de trainer een rustige training worden. De training werd ingeleid door Frank die het nodig vond de training met een rugbypartijtje te beginnen. De term rustig was blijkbaar niet helemaal tot hem doorgedrongen. Na de training werd de spelers een paar uurtjes rust gegund en kon een deel van de spelersgroep (de nieuwelingen) zich opmaken voor de eerste serieuze wedstrijd: de "Silver spoon"-contest. De silver spoon contest is een jaarlijks terugkerend evenement, waarbij de nieuwe spelers de gelegenheid krijgen om gedurende enkele minuten de spelersgroep, de begeleiding en overige aanwezigen toe te spreken. De Silver Spoon vindt elk jaar plaats op de eerste avond in het restau rant Casa Vieja. De speeches worden beoordeeld door een driekoppi ge vakjury die aan het einde van de avond een winnaar aanwijst. De winnaar krijgt vervolgens uit handen van de aanvoerder de Silver Spoon uitgereikt. De drie criteria bij de beoordeling van de speeches zijn: humor, originaliteit, historisch besef (mub.t. AFC) en motivatie voor de toekomst. De contest werd ingeleid met een korte speech van Robert die daarbij nog even de spelregels uitlegde en aangaf dat de deelnemende spelers mochten beginnen met speechen op het moment dat zij daar klaar voor waren. Voor de meesten lag dit moment zo ver mogelijk in de avond toen menig kannetje sangria al naar binnen was gegoten. Zoals elk jaar het geval bleek ook dit jaar maar weer dat het spreken in het openbaar niet voor iedereen is weggelegd. Sterker nog, aan de lijkbleke gezichtjes (ja, ook die van Guillermo en Quincy) was te zien dat alle jongens, stuk voor stuk, liever hun voeten laten spre ken dan dat zij iets tegen de spelersgroep en begeleiding moeten zeggen. Dave Osei, die het lef had om als eerste aan te treden, werd, niet geheel ten onrechte, uitgeroepen tot winnaar. Verder zijn nog noe menswaardig de toespraken van de assistent-trainer Juan Couto en Chris Schroder. Geen van beiden streed overigens mee om de Silver Spoon, omdat deze prijs slechts is voorbehouden aan de spelers. Juan sprak ons allen toe in een vreemde taal, waarvan ik en met mij nog enkelen zich afvroegen of hij zelf wel wist waar hij het over had. Chris liet een kant van zichzelf zien die waarschijnlijk niemand ooit heeft mogen aanschouwen. Chris liet namelijk alle spelers en begelei ders in een prachtige rijmvorm de revue passeren. Eén ding is zeker: Chris heeft zijn roeping gemist. Als te doen gebruikelijk werd de avond afgesloten met een drankje in de Pacha. Eén verschil met voorgaande jaren - het is hiervoor al gezegd - was dat Playa del Ingles niet op loopafstand lag van het hotel. We waren dus aangewezen op vervoer met de taxi. Wat vooraf bezwaarlijk leek, bleek achteraf enorm mee te vallen. Een taxiritje duurde hooguit tien minuten en kostte (slechts) zo'n vijf euro. Het bleef in ieder geval nog lang onrustig in de Kasbah. Dag 2 Deze dag stonden twee trainingen op het programma. De eerste trai ning in de ochtend werd afgewerkt op het trainingsveld. Het was een redelijk ontspannen training met een positiespelletje, wat afwerkvor- men en wat krachtoefeningetjes, 's Middags zou het echte werk be ginnen: een strand-/duinloop. Er was een parcours uitgezet met enkele verraderlijk steile hellingen die door het mulle zand lastig te beklim men waren. In groepjes van zes werden vier rondjes gelopen met een gemiddelde duur van tweeënhalf tot drie minuten. Na afloop was iedereen gesloopt maar tegelijkertijd opgelucht, wetende dat het zwaarste deel van het trainingskamp erop zat. 's Avonds werd er gedineerd in het hotel. Hier stond een uitgebreid buffet klaar, waarbij onder andere allerlei soorten vis en vlees werden geserveerd. Na het avondeten was iedereen vrij om te doen waar hij zin in had. Voor de meeste personen betekende dit nog één laatste drankje in de Pacha. Dag 3 De dag begon wat somber. Waar de twee voorgaande dagen nog volop de zon scheen, was het deze dag bewolkt en regenachtig. Dit was reden voor de trainer om de ochtendtraining over te slaan en in plaats daarvan nog wat uit te rusten. Een enkeling vergat daarbij zijn wekker te zetten en kwam daardoor te laat bij de volgende activiteit. 4 x 50 euro in de boetepot. De toon was gezet! De activiteit bleek een praatsessie te worden, te houden in het naast gelegen hotel. De praat sessie was ingelast, enerzijds om enkele tactische voetbalzaken door te spreken en anderzijds om de algemene gang van zaken in het eerste half jaar te bespreken, met als doel te komen tot een beter wederzijds begrip voor de tweede seizoenshelft. In de middag zou wel worden getraind, weer of geen weer. Op het programma stond een grote partij van veertig minuten. Ondanks de vermoeidheid werd er scherp getraind. 8

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 8