19 januari 2006 84e jaargang nr. 8 20-12 Thema avond Teambuilding door Louis van Gaal: Klein - Groot of "Wat ik zeg, maak ik trainbaar". Op uitnodiging van de Jeugdcommissie was op maandag 19 december Louis van Gaal gastspreker. De verwachting was dat hij een vlam mend betoog zou houden over teambuilding. Dat kwam niet uit... want vlammend is een te beperkte omschrijving voor de geestdrift, 'begeisterung' zouden onze oosterburen zeggen, die deze man weet uit te stralen. De meer dan 100 belangstellenden werden vanaf de eerst minuut gegrepen en hebben zo'n twee uur "ademloos geluisterd. Veel vrouwen ook aanwezig, waarvan ene Nel het populairste bleek te zijn in het clubhuis. In ieder geval was er voldoende reden om na te praten, over het spel, maar ook het jaar. Ook deze traditie blijkt een goede troef in het club leven! Blij, maar met wat? Alle foto's zijn te zien via de volgende link: http://scopi.zuza.nl/ Log in met als e-mailadres: scopi@planet.nl en als wachtwoord: 74097 Er zijn 4 albums, per album ca. 40 foto's, u opent deze door op de afbeelding te klikken. De foto's zijn desgewenst meteen te downloa den. Eventueel kan een versie met hogere resolutie en formaat worden gevraagd door een mailtje te sturen aan: frankdemunnik@wanadoo.nl Indien er problemen zijn met inloggen stuur dan eveneens een mailtje, u ontvangt dan een eigen inlogcode/wachtwoord. Klaverjasleider Frank Reddering. 25-12 Uitgekiend (inclusief circa 160 foto's) voorlopig dan weer voor een jaar. Maar wat een feest, waar de atmosfeer soms was als in een Bayerische Bierhalle en bij het opnoe men van het eerste cijfer weer deed denken aan groep 8 tijdens de CITO-toets. Vooraf heerlijk toepasselijke winterkost, 5 kerstmannen als kienmasters, prachtige en soms humoristische prijzen. Het lukte slechts enigen niet een prijsje in de wacht te slepen, en sommigen, tsja er moest ook flink worden gesjouwd... Er zijn zeer veel foto's te zien zodat iedereen nog eens kan terugkijken op een heerlijke avond! Louis van Gaal toont bezieling. In de ogen van Van Gaal is teambuilding niet meer dan een middel, onderdeel van de diverse componenten die samen de uitvoering van je visie bewerkstelligen. En met visie begint het. Wat is de ambitie en wat is je doelstelling en hoe wil je die bereiken. Om daar vervolgens meedogenloos aan vast te houden. Je proeft dat hij niet kan afwijken van de volgens hem juiste lijn. En iedereen daar in mee wil krijgen. Door te communiceren, uit te leggen. Steeds maar weer. En dat te vertalen in trainingsvormen. Gaat dat altijd goed? Nee, gaf hij eerlijk toe, in Spanje moest hij wel degelijk zich aanpassen aan de afwijkende cultuur. Helaas... hoor je tussen de regels door. Natuurlijk was er even het beroemde bord met "damstenen" om zijn spelopvatting duidelijk te maken. En vervolgens ging hij via de wed strijdbespreking van RKC (afgelopen zondag gespeeld) vele punten af die je als trainer kunt tegenkomen. Steeds terugkomend op het com municeren van de oplossing en hoe je dat kunt bewerkstelligen. Werkend aan het uiteindelijk ideale team dat de visie op het veld moet kunnen vertalen. Want zo werd ook weer iets meer duidelijk over het praten van hem over "de nummer tien" en andere posities. Hij gaat niet uit van het aanwezige spelersmateriaal maar van het spelerspro- fiel dat in zijn visie past. Dat je tijdelijk dan met spelers moet werken die daar niet volledig aan voldoen a la, maar geef hem tijd en ze staan er uiteindelijk wel. Of groeien daarin. Je kunt spelers geloof niet opleggen, maar ze wel in situaties brengen net zolang tot ze het zelf begrijpen is zijn filosofie. Dat was ook de boodschap aan onze trainers; communiceer, maak doelstellingen begrijpelijk en dat kan alleen als je de taal van het kind spreekt". Begin maar simpel, met één op dracht het spelveld klein bij balverlies en via omschakeling groot bij balbezit. En zo is in deze alinea de titel van dit verslag verklaard. Een onzinnig idee om in een verslag te proberen de bezieling van deze man over "het spelletje" over te brengen. Ieder die er was kreeg het mee, daar is geen twijfel over mogelijk. Hij bruist nog van spel- plezier zou je kunnen zeggen. Dat is ook waarom hij bereid was bij ons te komen spreken, mede vanwege de vriendschap met Henny 7

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 7