Gehouden evenementen 19 januari 2006 84e jaargang nr. The Caledonians onder leiding van jeugdtrainer Kees Koedood. Daarnaast de Nieuwjaarstoespraak van onze voorzitter Machiel van der Woude (zie elders in deze Schakel voor deze toespraak) en het optreden van een aantal jeugdspelers in de leeftijd van 5-7 jaar onder leiding van ons Zilveren Ploeglid Donald Speelman. Naar mijn mening een zeer geslaagde avond. Vervolgens op 8 januari het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in de Emergohal in Amstelveen. In de ochtend werd de winnaar Zaterdag 3 en in de middag de Veteranen 1. Bij dit toernooi tekenden Frans jüch, Max Flam, Patrick Reddering, Ted Maros, Lars Boering, Frank de Munnik en Ab Springer voor de organisatie en deed voor zitter Machiel van der Woude de prijsuitreiking. Voor meer bijzon derheden verwijs ik u naar de website van AFC. Als u deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest is onze A- selectie al weer terug van haar jaarlijkse trip naar Cran Canaria. Ondergetekende was in de gelegenheid deze trip mee te maken en spreekt het vertrouwen uit, dat dit jaarlijkse evenement de basis zal vormen voor een goede start van het tweede deel van de competitie van ons eerste elftal. De sfeer is goed om met optimisme de 2 helft van het seizoen 2005-2006 tegemoet te kunnen zien. Het waren warme dagen, zowel het weer als de vriendschap. Elders in deze Schakel leest u een verslag van deze trainingsstage van de hand van Ken Watenabe. Ook het tweede elftal onder de leiding van trainer Wessel Colijn en elftalleider Barry v.d. Glas is op trainingskamp geweest. Vrijdag 6 tot en met zondag 8 januari was deze selectie in een hotel in Veldho ven, waar de nodige sportfaciliteiten aanwezig waren. Na een moei zame start staat dit elftal in het linkerrijtje. Namens de AFC veel succes gewenst in het tweede deel van de competitie. Zilveren Ploeger Cees den Braven verblijft deze week in het zieken huis voor een heupoperatie en kon dus niet aanwezig zijn op het herenjaardiner van 18 januari. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem een spoedig herstel Ook ons Lid van Verdienste, Pickelaar Pim Adriaansz, verblijft in het ziekenhuis. Ook hij kon dus helaas niet aanwezig zijn op de avond van onze 11 le verjaardag. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. De trainer van het E-elftal Wesley Wolschrijn heeft onlangs een operatie ondergaan aan zijn rug. De operatie is helaas niet helemaal succesvol verlopen, waardoor Wesley aanstaande donderdag opnieuw geopereerd moet worden. Wij wensen Wesley heel veel sterkte. Onze cricketdochter, de Amsterdamsche Cricket Club, kwam in december uit met een Slot Pitch, waarin opgenomen alle eindversla gen, eindstanden en wetenswaardigheden over het seizoen 2005. Een fraai boekwerkje van de hand van redacteur Jan Willem Lodder. Inmiddels heeft afgelopen zondag de Nieuwjaarsborrel plaatsgevon den. Namens de AFC wensen wij de cricketers een sportief seizoen 2006 met vele successen. Onze voorzitter Machiel van der Woude ontving recent een brief van Mark de Gorter al 55 jaar woonachtig in California (USA). Mark stelt in zijn brief "AFC is a virus, you always have it.!." Hij was in de jaren 1939, 1940 en 1941 jeugdspeler bij onze vereniging en volgt van uit de USA de prestaties van onze vereniging. Tevens deelt hij mede, dat hij gaarne enige T-shirts en AFC-Caps met de 1895-2005 logo's voor hemzelf, zijn zoons en zijn kleinkinderen wil bestellen. Hij eindigt zijn brief met "eenmaal AFC, altijd AFC Deze leuke reactie vanuit de USA wilde ik u niet onthouden. Harry Hessels, jarenlang bestuurslid en erelid van de KNVB Afd. Amsterdam, is een graag geziene gast bij AFC en veel aanwezig bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Tijdens de recent gehou den Nieuwjaarsreceptie van de KNVB West 1 werd hem tot zijn verrassing door loco-burgemeester Hester May medegedeeld, dat hij in verband met zijn langdurige activiteiten op het gebied van de voet balsport in Amsterdam, was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op een foto in de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 16 januari is een fraaie foto opgenomen van Harry temidden van jeugdspelers van onze AFC. Namens de AFC onze hartelijke geluk wensen aan het adres van Harry en echtgenote Bep. Zaterdag 14 januari vond op Amstelborgh/Borchland het "AFC Superstars" spektakel plaats. Liefst 370 E- en F-pupillen, Champi on League- en World Cup spelers waren aanwezig. Meer over deze geweldige happening elders in deze uitgave van de Schakel en ook op onze website. Namens de AFC dank aan de organisatoren. De rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf van 28 december 2005 had weer een zeer hoog AFC-gehalte. Uitvoerig werd er aan dacht geschonken aan ons erelid Marcel Koster, die als Breitling- importeur horloges uitreikte aan de turner Yuri van Gelder, pols stokhoogspringer Rens Blom, zwemster Edith van Dijk en de judo kampioenen Edith Bos, Giullaume Elmont en Dennis van der Geest. In dezelfde rubriek een artikel over Gassan Diamonds van Zilveren Ploeger Benno Leeser met een foto van ons lid David Bijlsma en echtgenote Gytha. U weet beste lezers mijn verhaal over de AFC'ers... En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Henk Bijlsma (19/1) - Jan Sandberg (21/1) - Nico Cohen (24/1) - Roger Ritz (24/1) - Jan Willem Bronwasser (25/1) - Ton van Leeu wen (26/1) - Rokus Hoogendoom (30/1) - Piet Leyenaar (30/1) - Lou van Kranendonk (4/2). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Op onze website zijn onderstaande korte verslagen direct na het plaatsvinden gepubliceerd. Tevens vindt men daar veel foto s van de diverse evenementen. 14-01 AFC Superstars 2006 Vandaag vond wederom in Amstelborch/Borchland dit grote evene ment plaats. Liefst 370 spelertjes van de E-, F- pupillen, World Cup en Champions League namen deel aan 7 verschillende sportactiviteiten. Deze activi teiten bestonden uit: bowlen, shoot-out, partijspel 8:8, muurbal, mid get golf, voetbalkunst en afslaan. Iedere speler kreeg een deelnemerskaart waarop de punten van de behaalde resultaten van de verschillende onderdelen werden geno teerd. De spelers met de meeste punten werden de AFC Superstars van 2006. Nadat eerst Jan Verhagen de kampioensteams Fll, F10, F9, F7, F4, F3, E9, E8, E4 en E3 op het podium had laten komen en in het zonne tje had gezet, vond de prijsuitreiking plaats. Dit geschiedde door Ton Egbers op voortreffelijke wijze. De prijswinnaars werden in de Champions League: 1. Joep Bijholt, 2. Jim Dukker, 3. Niels Frese De prijswinnaars werden in de World Cup: 1Berend Ramuz, 2. Yanick Pel, 3. Meine Tempels De prijswinnaars werden bij de F-pupillen: 1. Stijn de Haan, 2. Camiel Hekster, 3. Olivier den Hartog De prijswinnaars werden bij de E-pupillen: 1. Gino Weijtboer, 2. Floris Willaert, 3. Jarmo van Kampen

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5