AFC's "Bie"- zonderheden geringe verschillen in de hoofdklasse A en de evidente pech in een aantal duels, in de tweede helft van de competitie helemaal goed komt. De tweede plaats in de Metropool-cup aan het begin van het seizoen en de fraaie Gatorade Cup winst in het Olympisch Stadion tegen de profs van Omniworld sterken ons in deze visie. Ons eerste vertrekt morgenochtend in alle vroegte voor de 17e keer in successie voor een trainingsstage en gaat op Gran Canaria het fundament leggen voor een succesvol competitievervolg. Jongens, heel veel plezier! Beste AFC'ers, en dan de toekomst! Wat zal het jaar 2006 onze vereniging verder gaan brengen? Enkele ontwikkelingen vergen in de nu komende tijd meer dan gewone aan dacht. Zo is er het onzalige idee van de KNVB-leiding om te komen tot een TOP-klasse in het seizoen 2008-2009, die de competities van betaald - en amateurvoetbal aan elkaar verbindt. Het standpunt van het AFC-bestuur is inmiddels alom bekend. De komst van een of meerdere topklassen is zeer onverstandig, ja zelfs risicovol. De uit eenlopende doelstellingen van de BVO's en de amateurverenigingen, en de onvergelijkbare financiële belangen, laten een andere conclusie niet toe. Ook hier geldt: schoenmaker houd je bij je leest en spring niet verder dan je financiële polsstok lang is. Een ander punt betreft de bijzonder grote uitstroom van onze topjeugd naar de BVO's. In het afgelopen jaar betrof het maar liefst 25 spelers, die zonder enige vergoeding voor de opleidingskosten vertrokken naar o.a. Ajax, AZ, Groningen Utrecht en RKC. Het is de bevestiging, maar tegelijkertijd ook de keerzijde van het succes van onze mooie jeugdafdeling. Het opleiden van de jeugd voor het eerste en tweede elftal, speerpunt van ons technisch beleid, wordt op deze wijze gefrustreerd. Ook andere amateurverenigingen met een grote jeugdafdeling worden met deze problematiek geconfronteerd. Uw bestuur zal zich in de komen de tijd serieus inzetten om met hen op collectieve wijze deze scheve situatie onder de aandacht van de KNVB te brengen. Het aller-, allerbelangrijkste onderwerp betreft echter de planvor ming met betrekking ons nieuwe sportcomplex in de Zuidas. Hierover bestaat bij het bestuur grote zorg, wat zeg ik: hele grote zorg. Een jaar geleden kon ik u vanaf deze plaats melden dat de zaken minder voorspoedig liepen dan gewenst. Het AFC-bestuur werd geconfron teerd met voorlopige plannen van de Gemeente die heel veel minder aantrekkelijk waren dan de oorspronkelijke plannen waarvoor Ron Voskamp namens onze vereniging het basisontwerp ontwikkelde. Als "Cadeau voor de Zuidas" werd dit plan door mijn voorganger Dick van der Klaauw in 2000 aangeboden aan wethouder Duco Stadig en Directeur-Generaal Kees Vriesman van VROM. Het plan sprak over het in de nabije toekomst te realiseren mooiste sportpark van Nederland, terrasvormig van opzet in een parkachtige omgeving, met aansluiting op het Beatrixpark via het zgn. Dokmodel. Inmiddels weten we echter dat dit Dokmodel, als het al ooit gereali seerd wordt, nog zeker 15 jaar of nog langer op zich zal laten wach ten. Nu is het plan, op basis waarvan de samenwerking tussen Gemeente en de Stichting Goed Genoeg/AFC ooit is begonnen, door de Gemeente zodanig gewijzigd dat het in feite niet meer be staat. Het thans door de Gemeente voorgestelde deelplan, dat omwil le van de bouw van het parkgebouw, op heel korte termijn voorziet in de verschuiving van enkele velden én het kappen van een groot aantal bomen op ons schitterende, door het Stadsdeel Zuideramstel met veel zorg onderhouden sportpark, is dan ook voor het bestuur volstrekt onacceptabel. De minimale maten van het tijdelijke park, de geweldi ge kaalslag, de enorme overlast en de grote onzekerheid over de toekomstige situatie stroken op geen enkele wijze met de sportieve, recreatieve en maatschappelijke functie van AFC. Zij zijn een regel rechte bedreiging voor de continuïteit van onze vereniging en zijn ronduit Zuidas onwaardig. Een en ander hebben wij kortgeleden, op 30 december jl., de Gemeente schriftelijk laten weten. Wij gaan er vanuit dat deze noodkreet van de oudste voetbalvereniging van Amsterdam zal doorklinken en leiden tot vruchtbaar overleg. Onze vurige wens daarbij is dat wij in de komende weken met de verantwoordelijke wethouders tot een voor alle partijen bevredigende oplossing kunnen komen. 19 januari 2006 84e jaargang nr. 8 Beste AFC'ers, Zo vroeg in het nieuwe jaar breken dus al spannende tijden aan. Ook in sportief opzicht is dit het geval. Na de traditionele Sixes op nieuw jaarsdag en het grote zaalvoetbaltoernooi van aanstaande zondag speelt ons eerste op zondag 22 januari ijs en weder dienende een thuiswedstrijd tegen VVSB. Wij hopen u natuurlijk allen te zien bij dit belangrijke duel. Maar voor deze wedstrijd maken we ons op voor de 11 le verjaardag van onze club. Op 18 januari zal tijdens het Jaardiner in het Congres centrum te Amstelveen en het Damesjaardiner in het Hilton ongetwij feld worden stilgestaan bij wat AFC allemaal voor ons betekent. Maar er zal ook zeker worden stil gestaan bij alle kanjers die AFC in het verleden hebben voortgestuwd in de vaart der volkeren en die niet meer in ons midden zijn. Tot slot wil ik hier de enorme groep enthousiaste vrijwilligers van dit moment roemen. Zonder al deze mensen zou AFC in zijn huidige vorm niet kunnen bestaan. Met elkaar, voor elkaar, dat is ook wat ons in 2006 bindt. Ik dank u wel Het is nog medio januari in het Nieuwe Jaar 2006, zodat ik u in de eerste uitgave van ons clubblad de Schakel alsnog een in alle opzich ten gelukkig, gezond en sportief jaar mag wensen en tevens een fan tastisch jaar voor onze 111-jarige AFC. Deze 11 le verjaardag werd afgelopen woensdag gevierd met het herendiner in het Amstelveens Congresgebouw in het Stadshart van Amstelveen. De dames kwamen, zoals al een lange reeks van jaren bijeen in het Amsterdam Hilton Hotel. In deze uitgave van ons clubblad de Schakel zult u over deze evenementen worden geïnfor meerd. Sinds het verschijnen van de vorige uitgave van ons clubblad de Schakel hebben in onze vereniging weer een aantal jaarlijkse traditio nele evenementen plaatsgevonden. Als van ouds stond de avond van 23 december jl. weer in het teken van het jaarlijkse kienen. Met een opkomst van circa 200 aanwezi gen werd de hoofdprijs van de avond te weten een reis naar Barcelo na, welke reis beschikbaar was gesteld door het AFC Vriendelijk Bedrijf Sudtours, gewonnen door onze jeugdcoördinator Jan Verha gen. Daarnaast een groot aantal fraaie prijzen, waarvoor wij de gulle gevers hartelijk dankzeggen. Onze dank gaat ook uit naar onze Kien- commissie bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster. Namens de AFC: cha- peau!!!!. Zoals reeds eerder door mij verteld, dateert deze jaarlijkse Kienavond uit het begin van de twintiger jaren van de vorige eeuw. Begin van de zestiger jaren werd door ons overleden lid van verdien ste Karei Nesenberend een nieuwe verzameling kienkaarten aange boden. De laatste jaren bleken deze kaarten aan vervanging toe. Tij dens de avond in december jl. werden de nieuwe kaarten gebruikt, vervaardigd door Herman de Rooij van onze huisdrukker Pal Team, waarvoor dank. Op woensdag 28 december jl. vond weer de jaarlijkse klaverjasavond op Goed Genoeg plaats, ook een evenement dat niet meer weg te denken is bij de evenementen in onze AFC. In het verre verleden opgezet door de basketbalclub The Reds in de persoon van Frank Reddering, later overgenomen door het bestuur van de Amsterdamse Tennis Club en thans al jaren georganiseerd door onze AFC, en nog steeds als organisator Frank (en dat al sinds 1970) bijgestaan door onze pachters Frans Ris en Joris de Wijs. Op Nieuwjaarsdag waren een twintigtal leden al weer vroeg actief met de Sixes, waaronder Zilveren Ploeger Ab Springer (70 jaar) als oudste en Senna Bottse (9 jaar) als jongste. De leden van de Elftal commissie B en Rogier de Boer tekenden voor de organisatie. Op 6 januari jl. een geweldige Nieuwjaarsreceptie op AFC. Ruim 200 leden met partners gaven acte de présence om elkaar geluk te wensen met het nieuwe jaar en te luisteren naar de muziek van 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4