19 januari 2006 84e jaargang nr. 8 De geschiedenis is ook opgetekend in het in het al even genoemde "Gouden Boek" over de periode 1895 - 1945 bij het 50 jarig jubile um, in het boek "'t Was Goed Genoeg" over de periode 1895 - 1970 bij het 75 jarig jubileum en het "Honderdjarenboek" in 1995. De laatste 10 jaar zijn door onze onvolprezen secretaris Kees Gehring geportretteerd in de schitterende, met het jubileumlogo gesierde Persmap, voor het seizoen 2005-2006. De foto's bij het verhaal tonen ons een paar belangrijke en vrolijke momenten: Jan van Dijk en Dick van der Klaauw bij de wisseling van de voorzittershamer in 1995, de cast van de nieuwjaarsshow met op 1 januari 1998 met o.a. Bettty van den Heuvel, Ron van Doesburg, Nick Hekster en Jack van Gelder, de wedstrijd tegen Barcelona op 29 juli 1999, de grote vreugde na de terugkeer van ons Eerste in de Hoofdklasse op 8 april 2001 en de feestelijke opening van het fraaie kunstgrasveld, mét de milieuvrien delijke witte korrel, op 27 augustus 2004 door wethouder Hes- ter.Maij. Gebeurtenissen om nooit te vergeten. AFC heeft niet alleen een rijk verleden, de toekomst ziet er ook goed uit. Dat heeft vooral te maken met onze bloeiende jeugdafdeling. Verdeeld over 80 teams zijn meer dan 800 jonge AFC'ers actief, van soms piepklein bij de Champignons League en World Cup tot boom lang bij de A en B junioren. In sportief opzicht timmeren we behoor lijk aan de weg. De junioren van A 1, A 2, B 1, B 2, C 1 en C 2 spe len op landelijk niveau, A 3, B 3 en C 3 in de hoofdklasse en de pupillen D 1 in de Topklasse: een unieke situatie in het Nederlandse amateurvoetbal. Onder regie van de volijverige jeugdcommissie worden hiervoor de randvoorwaarden geschapen via de inzet van een legertje trainers, coördinatoren, teamleiders en medische staf. In de opleiding van onze jeugd wordt dus op deze wijze flink geïnvesteerd. Maar ook via de activiteiten van Werkgroep Interne Scouting, het dit seizoen door Wiebe Westerhof geïntroduceerde Speler Volg Systeem én de huiswerkbegeleiding, die als 'The School is opgezet door David Westerhof. Het is alles bij elkaar indrukwekkend. De jeugdcommissie, daarbij geweldig ondersteund door o.a. Jan Verhagen, Casimir Westerveld, Henny Schipper, Peggy van Wijnen en Thea Verhoeven, Frank de Munnik, John Parsser, Donald Speel man en vele anderen, onderscheidt zich ook door de organisatie van een groot aantal evenementen, zoals de traditionele Herfst2daagse, de Mini WK, de AFC Super Stars in Amstelborch/Borchland, maar ook het kerstdiner voort de C-junioren en de Sinterklaasviering met een heuse musical: we zouden hier allen willen dat we nog jeugdlid wa ren. Heren van de jeugdcommissie - Rinus van Leijenhorst, Michael Tugendhaft een Klaas Molenaar- grote klasse en ga vooral zo door! Over de toekomst gesproken: wat gaat er gebeuren met ons mooie sportpark? In mijn nieuwjaarsspeech sprak ik namens het bestuur mijn grote zorg uit over de laatste plannen van de Gemeente, die voorzien in de verschuiving van vier velden op korte termijn én het kappen van een groot aantal bomen. De hiermee gepaard gaande kaalslag, overlast en implosie van het park, gekoppeld aan de grote onzekerheid over de toekomstige situatie, was en is voor het bestuur onacceptabel. Dit hebben wij de verantwoordelijk wethouders, Duco Stadig en Hester Maij. dat zal u begrijpen, duidelijk laten weten. Een noodkreet richting Gemeente. Een noodkreet, die naar wij vurig hoop ten, zou doorklinken op het stadhuis, die zou kunnen leiden tot een doorbreking van een dreigende patstelling en een voor alle partijen bevredigende oplossing. Welnu, zeer onlangs zijn op initiatief van wethouder Stadig drie wijze, onafhankelijke mannen aangezocht, om uit deze impasse te geraken. Het bestuur, deskundig en met verve geruggensteund door Quintus Abeln en Arnold Diemer, is blij met deze ontwikkeling, omdat het onze club de kans biedt om te komen tot een complex dat past bij onze sportieve, recreatieve en maatschap pelijke functie in de Amsterdamse sportwereld. Beste AFC'ers, De toekomst van onze club begint al morgen en zeker aanstaand weekend als, ijs en weder dienende de eerste competitieronde na de winterstop op het programma staat. De resultaten van onze teams waren in de eerste helft van de competitie, zowel bij de jeugd als bij de senioren, in het algemeen goed te noemen. Ons eerste, net terug van een geslaagde trainingsstage op de Canarische Eilanden, presteerde mogelijk iets onder de verwachtingen, hoewel het verschil met bijvoorbeeld het op de derde plaats staande Elinkwijk, dat door AFC met 3-0 werd verslagen, maar enkele punten bedraagt. Maar wat tot nog toe niet helemaal gelukt is kan en zal, daar is het bestuur van overtuigd, in de komende 13 wedstrijden komen: wij hopen op veel doelpunten en een groot aantal punten. Captain Robert Gehring gaat ons straks uitleggen hoe die verwachtingen waar gemaakt zullen worden, te beginnen thuis tegen VVSB. Vandaag is AFC jarig, 111 jaar oud, mede dankzij oprichter Schaf Scheepens én de 7 AFC'ers die in 1898 verder keken dan hun neus lang was. Dat vieren wij hier én in het Hilton naar hartelust, maar ook in nagedachtenis van alle AFC'ers, die de club hebben doen leven en bloeien, en die we ver vanavond zo graag bij hadden gehad. Dat vieren wij met de ereleden, die gelukkig bijna allemaal vanavond aanwezig kunnen zijn. met alle commissieleden en andere functiona rissen, zonder wie AFC niet zou kunnen bestaan. En tenslotte, last but not least', met de vertegenwoordigers van de AFC Vriendelijke Bedrijven, die door hun financiële bijdrage veel mogelijk maken wat anders onbereikbaar zou blijven. Het AFC-bestuur is u daar zeer dankbaar voor. Tot slot, Tijdens de herfst2daagse 1992 werd op initiatief van Jacques Parson, hier vanavond aanwezig, een schitterende overzichtsfoto van alle deelnemers gemaakt. De foto prijkt nog in volle glorie in ons clubhuis bij de biljarts én bij vele AFCérs thuis. Een beetje in het verlengde hiervan zijn, zoals u wellicht reeds in de Schakel hebt gelezen, al onze teams op de gevoelige plaat vastgelegd ten behoeve van een poster. Maar liefst 1175 AFC ers zijn in totaal afgedrukt op één poster. Een monnikenkarwei, waaraan Hans Elias, Kees Gehring, Amel Vroege en met name Frank de Munnik zich met succes aan gewaagd hebben. Bravo! Alle 1800 leden en donateurs krijgen ter afsluiting van alle festiviteiten rond ons 110-jarig bestaan zo'n poster aangeboden. Ik heb 2 verrassingen voor u. De eerste is dat in deze ruimte 165 kokers klaar staan, één voor iedere aanwezige met daarin deze poster, die u allen aan het einde van deze bijzondere avond zal worden uitge reikt. En de tweede verrassing is dat ik nu de eer heb deze poster aan u te mogen presenteren. Ik dank u wel. Naschrift redactie: De poster is op pagina 13 in zeer verkleinde vorm afgebeeld. De afmeting is in werkelijkheid 84 x 59 cm. Op pagina 12 treft u een collage van enkele foto's aan. Er zijn meer dan 150 foto's gemaakt, die via onze website te zien zijn. Het bestuur begroet bij de ingang alle gasten en heet hen welkom. 11

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 11