Jaardiner ter gelegenheid va Korte samenvatting de llle verjaardag van AFC Speech voorzitter AFC bij het jaar diner van AFC op 18 januari 2006 lM Op woensdagavond 18 januari 2006 vond in het sfeervolle Congres centrum Amstelveen de viering van de 11 le verjaardag van AFC plaats. Zo'n 160 in smoking geklede ereleden leden van verdienste, bestuursleden, commissieleden, AFC Vriendelijke Bedrijven en ge nodigden hadden zonder veel moeite de locatie naast het Cobra Mu seum weten te vinden voor het Herendiner. Bij binnenkomst werd een kleine wijnproeverij gehouden, maar zal de uitslag hiervan ons ooit ter ore komen? Karei van Osch, de tafelpraeses van deze avond. Na een geanimeerde borrel, verzocht tafelpraeses Karei van Osch iedereen zijn plek aan de fraai gedecoreerde tafels te vinden. Na een kort welkomstwoord en de onvermijdelijke huishoudelijke medede lingen kreeg voorzitter Machiel van der Woude de gelegenheid om de aanwezigen toe te spreken. Zijn openingszinnen deden de heren meteen verschrikt opkijken, maar zoals u hieronder kunt lezen, refe reerde hij aan de beginperiode van AFC in 1897. De voorzitter ein digde zijn toespraak met de onthulling van een poster met daarop foto's van alle teams die dit seizoen voor AFC uitkomen. Een gewel dig cadeau (collectors item) dat ter gelegenheid van het slot van het lustrumjaar aan alle leden en donateurs zal worden overhandigd. Het Herendiner is traditioneel ook het podium waar de leden worden gehuldigd die zich in het afgelopen seizoen, dan wel over de afgelo pen seizoenen, zich bijzonder hebben onderscheiden en verdienstelijk gemaakt voor de club. De mr. Henne Boskamp Nobelprijs werd uitgereikt aan Donald Speel man voor zijn jarenlange en grote inspanning voor de jeugd en de revival van de musical dit seizoen. Dit jaar viel aan twee bijzondere heren de eer te beurt zich van af nu Lid van Verdienste te mogen noemen, Hans Elias en Jaap Draaisma. De eerste doet al vele jaren zeer veel werk achter de computer als webmaster en redacteur van de Schakel en fluit daarnaast menig voetbalwedstrijd in het weekend. De ander verzorgt sinds 1998 zo'n beetje alles wat er op administratief gebied binnen AFC zich afspeelt. Beiden doen dit belangrijke en vele werk met groot plezier en onbe zoldigd, hetgeen in deze tijd al een bijzonderheid mag worden ge noemd. Als laatste spreker van de avond sprak traditiegetrouw de aanvoerder van Ons Eerst de zaal toe. Robert Gehring hield alweer voor de vierde keer en vlammend betoog, waar de toehoorders met veel enthousias me op reageerden. De tweede seizoenshelft kunnen we met veel ver trouwen tegemoet zien. Aan het eind van de avond verzocht Karei van Osch de muzikale begeleiding van de avond, Kees Koedood en band, het AFC-clublied in te zetten en werd door iedereen uit volle borst een eind aan de viering van de 11 le verjaardag gezongen. Nick van Ommeren 19 januari 2006 84e jaargang nr. 8 Beste AFC'ers, geachte genodigden, Het is feest! Vandaag vieren we de 11 le verjaardag van onze vereni ging en daar hebben we elkaar al uitbundig mee gefeliciteerd. AFC is een club waar wij allen anno 2006 trots op kunnen zijn, waarmee wij ons verbonden voelen, waar wij graag en zo veel mogelijk komen. 111 jaar, het is niet niets. Zeker als je je beseft dat het bestaan van AFC aan een zijden draad heeft gehangen. Wij spreken over het seizoen 1897-1898. Bij de eerste officiële competitiestand bungelde AFC aan het eind van het seizoen geheel onderaan met 3 punten uit 12 wedstrijden, 9 doelpunten voor en 69 tegen. De teleurstelling hierover was zo groot dat één der leden in de algemene vergadering voorstelde, en ik citeer uit het "Gouden Boek", de naam van AFC te veranderen, daar de AFC zich belachelijk had gemaakt. Het voorstel werd in stemming gebracht en nipt met 7 tegen 5 verworpen. Het is o.a. aan Hein Brass, Harsting, Bernard en Swaab te danken dat wij nu het 111 jarig bestaan van AFC kunnen vieren. Wij zijn deze leden derhalve zeer dankbaar. Wat de indiener van het gewraakte voorstel overigens niet kon weten is dat alle clubs, waaronder Quick Amsterdam en Volharding, die in het seizoen 1897-98 ruim boven AFC eindigden al lang geleden van het voetbaltapijt zijn verdwenen. Beste AFC'ers, Nog maar kort geleden, op de kop af 12 dagen, vond in ons clubhuis de nieuwjaarsreceptie plaats. Niet alleen was het druk, maar het was ook, daar was iedereen het over eens, bijzonder gezellig. De big band onder leiding van Kees Koedood speelde er op los en enkele jeugdige sterren uit de Sinterklaasmusical stalen de show. Tot in de kleine uurtjes werd er gedanst en gezongen: de conditie van lijf en stemban den bleek bij velen nog veel beter dan verwacht. Kortom een vrolijke start van het nieuwe jaar, mede mogelijk door de goede zorgen van onze gewaardeerde pachters Frans en Joris de Wijs, hier vanavond ook aanwezig. Zoals te doen gebruikelijk hield de voorzitter van AFC een nieuwjaarsspeech, waarin teruggeblikt werd op het afgelopen kalenderjaar en de prangende vraag werd opgeworpen: wat zal het jaar onze vereniging gaan brengen? Ik zal vandaag niet alles herhalen wat ik 6 januari jl. naar voren heb gebracht, want zij die de nieuw jaarsreceptie niet konden bezoeken hebben de speech ongetwijfeld gelezen op onze onvolprezen website. Dat moet haast wel met 400.000 hits per jaar. Maar de essentie van dat verhaal wil ik graag vanavond nog eens toelichten: AFC is op alle fronten in beweging en doet dat, door uw aller steun, in de goede richting. Beste AFC'ers, Vorig jaar vierden we in de wintertuin van Krasnapolsky de 110e verjaardag van onze mooie club. Aan het eind van mijn speech mocht ik toen het jubileumlogo AFC 1895-2005, door bemiddeling van Rolf Leeser tot stand gekomen, onthullen. Daarmee was de spreekwoorde lijke deur geopend naar een groot aantal jubileumactiviteiten, die onder eindregie van Amel Vroege op feestelijke wijze plaatsvonden. Eén van de hoogtepunten was ongetwijfeld de presentatie van de DVD "Drie letters slechts...", een coproductie van Marcella Kuiper en onze initiatiefrijke archiefcommissie, waarvan Pim Adriaansz vanavond door ziekte helaas niet aanwezig kan zijn. Wij wensen hem allemaal van harte beterschap. De DVD, ik heb het in mijn nieuw- jaarspech reeds gezegd, geeft op voortreffelijk wijze een sfeerbeeld van 110 jaar AFC. Van een echte, oeroude amateurclub, met een groot en sociaal-maatschappelijk zeer gevarieerd ledenbestand, jong en oud goed vertegenwoordigd en in goede harmonie elkaar, een club zeker niet bang voor veranderingen, maar altijd ingebed in een cultuur waarin onderling respect en langdurige vriendschap domineren. Een club, en dit tot slot, waarbij het individuele lid temidden van 1800 andere leden goed aan zijn trekken komt. 10

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 10