Jeugdjournaal - K (f 30 november 2005 84e jaargang nr. 6 Pupillenscheidrechterscursus Wat doe je als een F-je huilt Deze en vele andere boeiende vragen kwamen over tafel tijdens de Pupillenscheidrechterscursus waar AFC gastheer van was. Twaalf jongens en een dame kregen op vrijdagavond het theorie gedeelte van de spelregels te horen van de ervaren KNVB docent Jan Laarman. En brachten dat op zaterdagochtend in de praktijk bij wedstrijden van onze F's en E's. Alle 5 AFC'rs hebben nu hun diploma. Daarnaast kregen ze van de KNVB de badge en het bekende blauwe tasje met fluit en scoreboekje, een officiële KNVB speld (dank Bep Thomas) en een compleet tenue van AFC. Daarmee hadden ze meteen een primeur want vanaf nu zult u de AFC scheidsrechters, voor jong èn oud, in uniforme outfit gaan zien verschijnen. Met de investering in opleiding èn uitstraling naar zowel onze bezoekers als eigen teams geven bestuur en jeugdcommissie aan dat AFC ook op dat punt hecht aan het hoogst haalbare Frank de Munnik vlnr: Aviv Shoshan (C6), Tim v. Hasselt (C3), Steffan Obermann (D10) Mickey v.d. Hart <D3), Wessel Westerhof (C2) Witte reserve shirts Nog steeds beschikken niet alle jeugdspelers en teams over een wit reserveshirt. Bij voldoende belangstelling is de jeugdcommissie be reid om te informeren wat de kosten bedragen om per team collectief een wit reserve T-shirt met AFC logo aan te schaffen. Indien een team hiervoor geïnteresseerd is, laat het via de leider ons dan even weten en stuur een e-mail naar rinusl@xs4all.nl Bij voldoende belangstelling zal de aanschaf niet zo duur zijn. Ik hoop op veel reacties!! Winterstop De laatste trainingsdag is voor alle categorieën woensdag 21 decem ber 2005. De trainingen beginnen weer op maandag 9 januari 2006. Invoeren spelerskaart vanaf geboortejaar 1988 tot en met 1995 Beste functionarissen, Met ingang van het nieuwe seizoen wordt door de KNVB de spelers- kaart ingevoerd. Op deze spelerskaart moet o.a. een pasfoto van de speler. De contactpersonen hebben een aantal weken geleden u hier over al geïnformeerd en verzocht om deze pasfoto's van de spelers voor 15 november jl. in te leveren. Helaas hebben wij tot op heden nog lang niet van alle leiders deze pasfoto's ontvangen. De AFC heeft 850 jeugdleden, waarvan er voor ongeveer 500 leden een spelerskaart moet worden aangemaakt. U kunt zich voorstellen dat hier veel werk voor moet worden verzet, zodat al die jeugdleden OP TIJD hun spelerskaart ontvangen. Wij verzoeken hierbij vriendelijk doch drin gend aan die leiders waar wij de pasfoto's van de spelers nog niet hebben ontvangen om UITERLIJK 15 DECEMBER alsnog deze pasfoto's in te leveren bij de leden van de jeugdcommissie. Indien wij geen pasfoto van een lid ontvangen kan dit tot gevolg hebben dat de spelerskaart niet op tijd in orde is, waardoor een jeugd lid voorlopig ook niet deel mag nemen aan officiële wedstrijden. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Rinus van Leijenhorst, jeugdvoorzitter Zeer ernstige waarschuwing Wij hebben van een jeugdscheidsrechter bericht ontvangen dat hij met onmiddellijke ingang stopt met fluiten, omdat hij "doodziek werd van de op- en aanmerkingen van de toeschouwers langs de kant. Niet alleen van de tegenpartij, maar ook van AFC-ers. Wij vinden alleen dat je dan niet meer van AFC-ers mag spreken, want het is bij AFC ongepast dat er langs de lijn "kritiek" wordt geleverd op scheidsrech ters en dan ook nog op kinderen die zich op een fantastische wijze en waardevolle manier voor onze vereniging inzetten. Indien wij consta teren dat ouders/begeleiders van AFC spelers zich langs de kant misdragen door het maken van op/aanmerkingen aan het adres van de scheidsrechter zullen wij harde maatregelen treffen, waarbij het niet uitgesloten is dat daardoor een lid/speler de dupe wordt van het ge drag van zijn ouder(s)/begeleider(s). Contactpersoon A en B junioren: Thea Verhoeven, 020-4961106, theaverhoe ven hetnet.nl Contactpersoon C-junioren: Frans Ris, 06-55746749 fransris zonnet.nl Contactpersoon D-pupillen: Frank de Munnik, 06 - 12806978 frankdemunnik@planet.nl Contactpersoon E-pupillen: Dennis Bijlsma 06-22245977 d.h.j.bijlsma@gassanschiphol.nl Contactpersoon F pupillen: Jean Bollen 0653878379 jbollenOl @freeler.nl Eindelijk dan een echt afgelast weekend. En dan is dat kunstgras toch wel heerlijk. Maar in de weekends daarvoor werd er ook al genoeg beleefd Zo speelde eten een rol. Allereerst bij de Al, in Emmen ging het nog mis, een week later thuis werd dat rechtgezet "...Er zat weinig of geen voetbal in de wedstrijd en werd de lange bal te vaak gehanteerd waardoor er van enige opbouw geen sprake kon zijn. Tel daarbij op, de soms wat matte instelling en het missen van de broodnodige scherpte, en u kunt zich voorstellen dat de meegereisde trouwe sup porters niet echt vrolijk konden worden van het vertoonde spel.... Het "broodje ARGON" heeft AFC met veel pijn en moeite kunnen doorslikken met als resultaat dat we drie punten aan het totaal moch ten bijschrijven. En dat is toch het enige wat telt. Je moet altijd maar afwachten hoe de groep de onnodige nederlaag van vorige week zou verwerken, mede ook gezien het feit dat maar liefst 4 spelers vanwege een schorsing niet verder kwamen dan de functie van toeschouwer. Kortom een overvolle dug-out en enkele aanpassingen in het elftal. Maar er is een stelling in de voetballerij die zegt dat de bank de sterkte van het elftal aangeeft, en deze stelling kon dus tegen ARGON... Maar we komen meer voedsel tegen, helaas met minder succes zoals bij de Dl "Geen deuk in een pakkie boter" was na afloop de reactie van het ruim aanwezige publiek. Op alle gebieden waren wij 17

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 17