Medische commissie Ons Eerste De jongste en de oudste trainer van AFC. Dat zijn David Westerhof (22) en Pim van der Meent (bijna 68). Het gesprek met de presentator van de PM-bij eenkomst ging met David over de huiswerkgroep en met Pim over het wegkapen van jeugdig voetbaltalent door profclubs. David: "We hebben nu in ons clubhuis elke weekse dag van 4 tot 8 uur bij elkaar zo'n 50 kinderen". Pim: Het wemelt op onze velden van scouts op zoek naar jonge AFC-ers die aanleg hebben". "Ja," vulde Van Galen aan, "clubs als AZ, Ajax, Utrecht en sinds kort ook Om- niworld". AFC's nieuwe trainer John Kila staat z'n mannetje in een voetbaldia- loog. Wat hem ook gevraagd werd, er volgde een rap en duidelijk antwoord. De zo succesvolle trainer destijds van Turkiyemspor pa reerde de vragen over het verlies van de eerste wedstrijd positief met een optimistische blik naar de toekomst. Met veel lof voor de, zoals hij noemde, de "professionele organisatie van AFC". Enthousiast bevestigd door assistent-trainer Juan Fernandez Coto. De beide man nen kennen elkaar langer. Coto toonde ook veel zin in zijn nieuwe taak. Beluisterd door, na de binnenkomst van de selectiegroep voor het eerste elftal, volle zaal, wandelde presentator Jan van Galen tot slot langs enkele spelers. Zoals Murat Böke, Peter Post, Robert Ge- hring en Mike van Dord. Mannen die goede antwoorden gaven. De Persmap die daarna uitgereikt werd, was opnieuw een juweeltje van vakmanschap. Nergens anders bij het amateurvoetbal geëvenaard. Het was ook een geweldig team dat hiervoor zorgde: Nick van Om meren, Hans Elias, Kees Gehring, André Wijnand, Edwin Geluk, Frank de Munnik, Chris Schroder, Valentijn Jorritsma en "last but not least" het vakbekwame Palteam Duivendrecht, die de druk van de PM verzorgde. De opkomst voor dit geweldige AFC-festijn? Niet geheel teleurstellend, hoewel bestuurslid Kees Gehring in zijn gehoopte euforie er wat anders over dacht. Dus op meer leden gerekend had Kop-Op Kees! De aanwezigen hadden er in ieder geval een prachtig bewaarexemplaar voor hun boekenkast bij. Hans de Bie Naschrift redactie: De Persmap 2005-2006 is in zijn geheel te down loaden op onze website. Warming-up, een verplichting aan jezelf. De zomer is voorbij, het mosselseizoen op volle toeren en de "R"weer in de maand. Dus worden vitaminesupplementen als aanvulling op onze voeding hij topsportbeoefening veelvuldig aangewend. Omdat ook de temperatuur daalt maar de vochtigheidspercentage stijgt, staat de warming-up weer centraal in de belangstelling. Zonder warming-up verlies je het altijd van jezelf Je bent geen "uitslover"als je een warming-up doet Of je nu in het eerste of dertiende elftal speelt, in de jeugd of senio ren, als je zonder warming-up aan een wedstrijd begint, dan kom je echt jezelf wel tegen en dat verlies je altijd. Vergeet niet dat alle profsporters vóór de training en wedstrijd de noodzakelijke warming-up uitvoeren, dan is dat zeker van belang in onze amateur status. Immers het is zeker niet prettig in die spaarzame vrije tijd ook nog langdurig geblesseerd te moeten zijn. Het resultaat zal je verbazen, je gaat er beter voorbereid en veiliger door spelen, zowel voor jezelf als voor de tegenstander. Je bent dus geen fanatieke "uitslover"als je een warming-up doet. Een elftal, dat tijdens de warming-up op die manier gezamenlijk naar de wedstrijd toe leeft, begint psychisch al met een voorsprong! Combinatie van conditie en concentratie. Het effect van een goede warming-up merk je aan alles: je hart gaat sneller kloppen, je ademhaling verdiept zich, je krijgt het warmer en 28 september 2005 84e jaargang nr. 3 begint te transpireren. Zuurstofrijk bloed wordt naar je spieren ge pompt, welke door dit hele procédé soepeler zullen functioneren. En dat is goed want je komt op de juiste temperatuur om te presteren. Je spieren, pezen en gewrichten kunnen dan veel meer verdragen) opti male bedrijfstemperatuur). Zo voorkom je niet alleen dat je een blessure oploopt, maar met warme en goed vóór gerekte spieren kom je ook tot meer ontwikkeling van kracht en betere prestatie. Boven dien kun je, wanneer je "op scherp" staat en optimaal bent geconcen treerd, sneller en beter gecoördineerd reageren. En dat kan nou net de doorslag geven om de wedstrijd te kunnen winnen. Binnen 20 minuten van 0 naar 100% Het doel van een warming-up is duidelijk; je begint met een koude motor op nul en je wilt honderd procent presteren, daar moet je met je team in alle rust 20 minuten de tijd voor nemen. Onze gehele medi sche dienst zal hier, zeker bij onze jeugd, op toezien. Oproep!!! De medische commissie vraagt leden, ouders van leden of goede vrienden van ons A.F.C. welke in het bezit zijn van een geldig EHBO diploma zich te melden bij de MC. Dit om het tekort aan te vullen van paramedische begeleiding van meerdere elftallen. De MC. zal op haar beurt kosteloos via een verkorte aanvullende, zeer interes sante, cursus deze enthousiastelingen klaar stomen tot sportverzor- ger bij onze top amateurvereniging A.F.C. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 11 september: WSB - AFC 3-1 Uithuilen en opnieuw beginnen Een droomstart is het zeker niet. Na twee wedstrijden nul punten, dat had menig AFC-er zich anders voorgesteld en niet in de laatste plaats de spelers en begeleiding. Wat duidelijk is, het loopt niet lekker. We hoeven ons daar geen zorgen om te maken, omdat we in de voorbe reiding genoeg goede en mooie wedstrijden hebben gezien die aanto nen dat deze groep het wel kan. Ik vertrouw er op dat daar niet aan getwijfeld wordt. De puzzelstukjes moeten nu alleen op hun plaats worden gelegd. Een taak die aan John Kila en zijn team is toever trouwd. Op zondag 11 september bezoekt AFC voor het eerst in haar bestaan sportpark De Boekhorst in Noordwijkerhout om aan te treden tegen Voetbal Vereniging Sint Bavo (WSB). Het veld ligt er mooi bij en de entourage doet denken aan een mini Champions League wedstrijd. Het spel van WSB is het best vergelijkbaar met dat van Westlandia in voorgaande seizoenen. Fysiek, kort op de man en veel lange halen naar voren. Een speltype dat AFC minder ligt en dat WSB goed beheerst, gezien hun overwinning op datzelfde Westlandia de week daar voor. De eerste helft kent weinig hoogtepunten. WSB krijgt een kansje en ook voor AFC kan niet meer dan een poging worden genoteerd. Wel 3 gele kaarten, waarvan 2 voor AFC-ers, in 2 minuten, van één in mijn ogen rommelig fluitende scheidsrechter en een blessure van aanvoerder Robert Gehring. De tweede helft lijkt AFC het spel naar zich toe te trekken en komt de voor Robert ingevallen Laurens Bianchi tot een schot, dat over gaat. Kort daarop krijgt WSB een vrije trap die vanaf de linkerkant door Jeffrey van As wordt gespeeld op de vrijstaande Niels Graafland die aan kan nemen en onberispelijk in schiet (1-0). In de 64e minuut moet AFC-middenvelder Quicy van Ommeren met een blessure het veld verlaten en maakt Gijs Roodbeen, afkomstig van AFC2, zijn debuut in Ons Eerste. Gijs zorgt door zijn bewegelijkheid voor enige onrust in de WSB verdediging. In de 70e minuut lijkt Bobby Gehring uit een corner fraai 1-1 in te koppen, maar scheidsrechter Klaverveld 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6