Persmap 2005 - 2006 a) Persmap 2005 - 2006 (2> 28 september 2005 84e jaargang nr. 3 Ook moest de AFC afscheid nemen van Nel van der Jagt - Verheus, echtgenote van ons lid van verdienste Henk van der Jagt, die na een kort ziekbed op 17 september jl. overleed. Toen haar zoon Bart Jan nog voetbalde was zij present bij zijn wed strijden en ook was zij gedurende de zomermaanden als moeder aan wezig bij de honkbalwedstrijden van Bart Jan en de softbalwedstrij- den van haar schoondochter Magdalien Waardenburg. Tevens steunde zij echtgenoot Henk bij zijn jarenlange activiteiten, eerst voor de toenmalige Jeugdcommissie en later voor de Elftalcommissie A. Ook de familie van der Jagt wensen wij namens onze vereniging alle sterkte bij het verwerken van het overlijden van Nel. Onlangs overleed het erelid van het roemruchte Blauw-Wit, de heer Bep Meyer, ook voor vele oudere leden van onze club geen onbe kende. Omdat hij ook al vele jaren een gerespecteerd lid was van de Sociëteit Olympisch Stadion, was een "In Memoriam" in het blad van deze sociëteit (SOS) over Bep Meyer zeer op zijn plaats. Maar wie van de sociëteit weet het een ander over de overledene te vertel len zonder zijn familie lastig te vallen? Daar kwam weer een AFC-er, namelijk Rein Minor op de proppen met prachtige herinneringen, die hij in een artikel beschreef. Want Rein was vroeger, zoals een groot aantal meerdere AFC-ers lid van Blauw-Wit en dat bevestigt de speci ale band tussen beide verenigingen. Recent overleed de heer Jan Maaks, de vader van Tineke Koomen - Maaks, echtgenote van ons lid Jan Koomen. Hoewel geen lid van de AFC, was hij samen met zijn echtgenote één van de trouwste supporters van het eerste elftal bij de thuis- en de uitwedstrijden. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Op 1 augustus jl. overleed op nog jonge leeftijd Mevrouw Eva Ren- sink, moeder van ons jeugdlid en huidig speler van de Junioren B 5 Thomas van Geuns, en echtgenote van Tony van Geuns, medecoach van dit jeugdelftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deel neming aan Thomas, Tony en verdere familie En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Rob de Jong (30/9) - Ben Slaap (30/9) - Herman Drenkelford (2/10) - Frank Reddering (3/10) - Maurice de Hond (8/10) - Jan Pelsma (11/10) - Bert de Rooy (11/10) - Rob Dukker (16/10) - Hans Coor- engel (16/10) - Jaap Draisma 16/10) - Rob Duis (18/10). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Verslag van donderdag 8 september Gisteravond, 8 september, verscheen de nieuwe Persmap, alweer de 23 e editie, met alle informatie over, niet alleen Het Eerste, maar de gehele club en dat maakt deze presentatie ook meteen uniek. Naast een praktisch naslagwerk waarin alle feiten zijn verwerkt is het met het historisch overzicht bovendien een zeer lezenswaardig product. Veel medewerkers hebben de laatste weken hier hard aan gewerkt, maar terecht werd Hans Elias extra in het zonnetje gezet vanwege zijn inzet hiervoor, evenals het voortreffelijke werk van drukkerij Pal team waardoor de map er prachtig uitziet. "Het zonnetje" vormt meteen het bekende bruggetje naar warm, een woord dat vaak zou vallen. Allereerst bij de ontvangst, want de tem peratuur was ernaar. Gelukkig kon er ook worden gevlucht naar het terras, waar koude versnaperingen al klaarstonden en onder meer de toestand van ons gras, als gevolg van het weer in de afgelopen maan den, onderwerp van gesprek was. Na een korte introductie van voorzitter Machiel van der Woude nam Jan van Galen de microfoon over om die voor lange tijd niet meer los te laten. Niemand minder dan Ruud Gullit bleek de eregast die later het eerste exemplaar van de Persmap in ontvangst mocht nemen. In het interview met hem werd onder andere gesproken over vader-zoon relaties in de sport, omdat zijn zoon Maxim (met ook nog genen uit de familie Cruyff in zijn bloed) als jongste speler samen met onze oudste speler Marcel Koster op de foto van de openingspagina van deze Persmap staat. Belangrijk item was dat Ruud, die AFC vroeger ook alleen maar als tegenstander kende, omschreef als warm toen hij eenmaal lid was geworden. Dat had hij vooraf niet verwacht. Een gevoel als thuiskomen na jarenlange omzwervingen op de internatio nale velden. Vervolgens werd overgestapt op iets wat AFC eveneens uniek maakt en waar we trots op mogen zijn de jeugdopleiding. Alweer een jong- oud samenspel met David Westerhof als jongste selectietrainer en I im van de Meent als senior. Zelf nog maar net uit de jeugd is David zeer begaan met de opleiding van onze talenten, in brede zin, want op zijn initiatief beschikt AFC nu ook over een huiswerkklas waar al circa 50 jongens gebruik van maken. Getracht werd het geheim van de succe- sen van Pim in de loop der jaren bij onze club te achterhalen. Een vergeefse taak, de meester hield het voor zich, wat met zijn laatste uitspraak op ontwapenende wijze duidelijk werd bij de vraag over dit seizoen "in voetbal kun je niks over de toekomst zeggen...". Maar natuurlijk was er ook aandacht voor Het Eerste. In de persoon van John Kila en zijn assistent Juan Fernandez Coto. Waarbij op nieuw het woord warm viel. Ook zij hadden een bepaald verwach tingspatroon waarbij ze positief zijn verrast door datgene dat AFC dan blijkbaar toch uitstraalt als je eenmaal binnen bent. Henk Bijlsma sloot aan voor een nadere toelichting op het technisch beleid. En ook de spelers van Het Eerste, inmiddels binnen, werden nog even aan de tand gevoeld. Mooi nieuws is dat Peter Post als jeugdspeler van het vorig seizoen in één keer is doorgebroken naar de selectie. Met nog een warm (ja, ja) woord voor onze AFC Vriendelijke Bedrij ven, zoals de vertegenwoordiger van onze Quick leverancier Duo Sports, werd de avond beëindigd door de voorzitter in een dankwoord aan de medewerkers van deze schitterende Persmap. En werd het tijd om te gaan bladeren en vooral natuurlijk om bij te praten want zoals altijd is dit een moment om echte AFC ers terug te zien. De temperatuur was inmiddels wat gedaald en werd niet omhoog gejaagd door een al te grote drukte zodat daar toe alle gelegenheid was. Het enthousiasme over de map was groot en dat gaf het bestuur en de medewerkers natuurlijk weer een, terecht, warm gevoel... Frank de Munnik Nieuwe Persmap weer een juweeltje AFC schitterde donderdagavond 8 september. De avond dat in het clubhuis de 23e Persmap van AFC gepresenteerd werd. Een gebeurte nis met een allure die voor veel aanwezige AFC-ers gesneden koek is, maar bij de nieuwelingen de ogen open deed van verwondering. Aangespoord en uitgedaagd door presentator Jan van Galen lieten zowel "mystery-guest" Ruud Gullit, als AFC's nieuwe trainer John Kila, als diens van Turkyiyemspor meegenomen assistent Juan Fer nandez Coto aan de nieuwsgierige toehoorders weten dat AFC niet zo'n kille, koele en zakelijke voetbalgemeenschap is als door een niet gering aantal buitenstaanders gedacht wordt. De glimlach op het gezicht van onze clubgenoot Van Galen werd breed toen Gullit verder zei dat AFC hem na zo'n zestien jaar buiten onze hoofdstad te zijn geweest, weer "het fijne Amsterdamse gevoel" gaf. Ruud, samen met Estelle Cruyff, de ouders van AFC's jongste spe lend lid Maxim Gullit, had recht van duidelijk spreken. Waarom na een imponerende carrière als wereldvoetballer naar AFC gekomen? "Ik vind warmte bij AFC. Toen ik vroeger voor DWS voetbalde en we tegen AFC speelde, nam ik dit al waar. Bovendien AFC doet heel veel voor de jeugd". Ook bij het voetbal op de zaterdagmiddag voelt Gullit zich in z'n element. Presentator Van Galen begon nog meer te stralen toen Gullit hem smakelijk vertelde over de vaak leuke reacties van de voetballende tegenstanders als zij tegen het sterrenteam van AFC speelden. Een team met BV-ers, langer gezegd: bekende voet ballers. "Ja, nu ons team in een hogere klasse ingedeeld is, wordt 't allemaal wat serieuzer" voorspelde Ruud. De foto van "smiling" zoon Maxim, samen met AFC's oudste actieve speler Marcel Koster en voorzitter Machiel van der Woude, in AFC s prachtige persmap bleek een blije verrassing voor vader Ruud.

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5