28 september 2005 84e jaargang nr. 3 ke acties aan de rechter kant. Brian keepte heel goed in de tweede helft. De wedstrijd was spannend. Steeds stond het gelijk of stonden we met een doelpunt voor. Gelukkig hebben we gewonnen. De ouders aan de kant waren blij en onze coach ook... Maar ook DCG dat maar liefst 4 thuiswedstrijden aan ons moest laten zal wel even ge noeg van ons hebben. Het zit 'm blijkbaar in de voorbereiding, hoe wel ook AFC F4 begon slaperig, en in je positie houden "...Het was een prachtige dag vandaag. Mooi weer en we konden lekker uitslapen, de wedstrijd tegen DCG begon pas om 13.00 uur. Toch nog een beetje te vroeg voor Yannick, maar hij was nog net op tijd. Jean was ook komen kijken. DCG had al twee wedstrijden gewonnen, dus we moes ten tegen de koploper. Zonder warming up begonnen zij aan de wed strijd, niet echt zoals een koploper dat zou doen... Jean riep ons bij zich en gaf ons een donderspeech. We moesten de bal niet zomaar ergens naar toe schieten en we liepen allemaal zomaar door het veld. We moesten onze plaats houden van Jean, niet zomaar staan te kijken en vooral de bal veroveren. Dat werkte goed in de tweede helft. Ru ben scoorde al snel na de rust 2-1. Daarna was het de beurt aan Yannick. Vorige week was hij al op dreef, en nu scoorde hij weer twee doelpunten. Maar Ruben was de grote doelpuntenmaker in de tweede helft. Hij maakte er vier. Sommige waren echt mooi in de kruising geschoten. Uiteindelijk werd het 3-6 voor ons. We waren erg tevreden over de wedstrijd en ook Jean had een erg goede bijdrage geleverd... Wordt in geheel eigen stijl beschreven bij de E4 hoe goed we bij de al ietsje ouderen kunnen combineren "...De trainer van AFC maakt het er niet beter op als hij Bijlsma inbrengt. Laffe driehoekjes, passeer bewegingen en stiekeme steekpaassies. (Maar wat wil je ook van een coach die PRAAT met z'n spelers! Ik hep zelf, met eige oge waarge- nomu dat ie ze een aai over de bol gaf! In mijn tijd deed ik het al mijn broek as de trainer naar me keek!). Gerechtigheid gloort as Wekker te kort terugspeelt (verdiende loon, de kool is de andere kant op jonge), Waller naast grijpt en Tempels onvoldoende ingrijpt. Die van Bijlsma hep echter zowaar een sprintje ingezet en werkt de bal via de tegenstander over de achterlijn... Zoeken we het iets hoger op zowel qua leeftijd als niveau bij de Dl en komen dan helaas ook een zij het eervol, verlies tegen inclusief het lijden van de leider "...Een uitstekende ontvangst, koffie met gebak voor de leiders, aangeboden door "onze" Derk Grot. Derk is de leider van AZ Dl met o.a "onze" oudspelertjes Fabian, Avital en Thomas. Toch een rare ervaring als je die bekende gezichten weer tegenkomt, ook van de ouders die nu opeens tot onze tegenstander behoren...Uit de corner nam één van onze spelers (het was zo vol in het strafschopgebied dat ik echt niet kon zien door wie) de bal volop zijn slof en knalhard via binnenkant paal ketste de bal toch weer de doelmond uit. De wederom ingeschoten bal verdween via de lat tegen de omheining aan. Het was doodstil op het sportpark. Oh, als die kans er toch eens was ingegaan Voor de wedstrijd vroeg de scheidsrechter nog om een apart onderhoud met onze grens. Hem werd op zijn hart gedrukt dat hij als assistent uiteraard op buitenspel moest letten maar tevens de lijnen en speciaal de achterlijn moest bewaken. 5 minuten voor tijd een ingooi voor AZ. Neen, gaf de scheidsrechter aan, vanaf 30 meter, het moest een corner worden ondanks de protesten van zijn assistent. Wel, u voelt het al aankomen, die corner deed ons de das om.Perfect ingeschoten en een dolblij AZ...Die leider moet er trouwens nog aan wennen dat hij gelijk met de coach de dugout uitkomt om zijn verontwaardiging of vreugde te laten blijken en er tevens voor zorgen dat hij z'n kop niet stoot. Na afloop nog een mooi gebaar van Derk in onze kleedkamer. Met een kort speechje vol complimenten aan onze spelers en grote doos met Marsen zorgde hij voor de broodnodige ontspanning... De C2 trok de provincie in en liet zich niet afschrikken door stevige boerenjongens: "...Nooit begrepen wat een landelijke competitie was. Maar alleen al de klank van "Koedijk", kan het nog landelijker. Wat in de dertiende eeuw nog een verbanningsoord was voor West- Friezen is nu een stuk lintbebouwing aan de noordzijde van Alkmaar. Maar goed, we kwamen niet voor geschiedenisles maar om te voet ballen. Een stevig team, dat Koedijk Cl, maar kijkend naar de voor bije resultaten van onze tegenstander was dat geen verrassing. Be nieuwd hoe de C2 daar mee om zou gaan. Nou, om alle spanning maar weg te nemen: ze gingen er heel goed mee om. In de eerste helft zette AFC genoeg druk om lekker veel op de "goede helft" te spe len...Uitblinkers noemen is altijd lastig in dit soort wedstrijden. Je vergeet zo maar iemand. En eigenlijk was het een teamprestatie. Nou eentje dan, omdat de aanvallers bij doelpunten altijd genoemd wor den zetten we een achterhoedespeler maar eens in het zonnetje. Koe dijk had een heel gevaarlijke spits met nummer 10. Ik denk dat hij gewend is in veel wedstrijden de show te stelen en de punten voor zijn team te pakken. Vandaag moest hij het opnemen tegen Iljaas. En de nummer 10 verdween in de spreekwoordelijke achterzak van de AFC- er. De hele achterhoede gaf overigens vrijwel niets weg... We hadden laatst al een officiële dopingcontrole bij het le, maar blijkbaar moeten we de B3 ook in de gaten houden, en zat er ook spraakwater bij "...Een erg rare tijd voor deze wedstrijd, zo door deweeks op een dinsdagavond om 18:30, maar toch waren onze jongens enorm blij dat zij weer lekker konden voetballen. Wegens de tijd [rond avondeten] en de lange rit naar Almere [1 uur] wegens file, moesten een aantal jongens nog wat eten om energie op te doen, hiervoor zorgden de ouders dan ook door middel van flesjes AA 's en Marsen/Milky Ways, dit bleek uiteindelijk erg goed te werken! Nog voordat wij het allemaal wisten stond het al 0-1, nadat de bal door maximaal 10 jongens was aangeraakt,...Overigens was de scheids rechter ook nog even het vermelden waard, bij elk woord dat er uit de mond van iemand kwam werd de man kwaad, waarbij trainer Magid dan ook een gele kaart van deze scheidsrechter kreeg, een praatje tussen de trainer en de scheidsrechter maakte een hoop goed tijdens de rust... En alles zit natuurlijk in een goede voorbereiding. De D's laten goede resultaten zien en we weten nu ook waarom een heus trainingskamp voorafgaand aan de competitie. Onder leiding van Dave Riebeek en Tom Verhagen streken D3, 4 en 5 neer in Vogelenzang. De kinderen werden er stil van: Zaterdag middag werden de twee grote legertenten, met hulp van de spelers en enkele ouders opgezet. De leiders hadden hun tentjes strategisch om en tussen de tenten geplaatst zodat de nachtelijke activiteiten van onze pupillen enigszins zou kunnen worden beperkt. De tenten waren opgezet, de tafels en banken waren klaargezet, kortom het kamp was opgebouwd. Het startschot voor 5 dagen trainen, je team klaarstomen voor de start van het nieuwe seizoen en een periode van schitterend weer... De eerste nacht kwamen er aan een stuk door allerlei enthou siaste geluiden uit de tent. Dat hield rond een uurtje of twee op en om half zes ging het weer vrolijk verder. Dit probleem hadden we voor zien en onze oplossing was een programma dat alle energie van de kinderen zou verbruiken. Iedere dag werd er om 9 uur ontbeten, want om tien uur begon het ochtend programma. Elk team trainde afzon derlijk om de puntjes op de "i" te zetten voor het begin van de com petitie. Daarna werd er middag gegeten, 's Middags hadden we andere sportieve activiteiten zoals zwemmen, flagfootball en een voetbalcircuit. De campingbeheerders hebben elke avond een heerlij ke maaltijd voor ons bereid, van pannenkoeken tot een volledige barbecue, het ging er allemaal even goed in. 's Avonds hadden we ook nog enkele activiteiten zoals levend strate- go. Een groot succes, dat we op verzoek van de jonge AFC-ers totdat het donker werd hebben doorgespeeld. Mede omdat er maar geen winnaar uit de strijd kwam, niet omdat het spel niet klopte maar er werd werkelijk eindeloos gefraudeerd met de kaartjes (vals gespeeld) Het drukke programma had duidelijk invloed op het slaapgedrag van de Pupillen want de rest van de dagen was het rond elf uur vrijwel helemaal stil... Het was moeilijk kiezen want inmiddels is de oogst aan verslagen wel heel groot. Laten we hopen dat de herfst ons nog geen parten gaat spelen en we ook de komende weken weer evenveel leuke wedstrijden spelen met evenzovele leuke verslagen Frank de Munnik 23

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 23