kjl jT~ v M nu te vermelden dat foto's en verslag ook op de kampioenenpagina van het Algemeen Dagblad kwam en nog steeds op hun site te zien is (http://www.ad.nl/nieuws/fotothema/kampioenen/ index.html). Ook de Dl moest in mei flink aan de bak, o.a. op ons eigen Bückert- toernooi: .Deden we een dagje achter de feiten aanhollen. Antwerp konden we hebben dat was al snel duidelijk, maar als je er dan niet inschiet... gelukkig lukte dat op het einde wel via een attente Flo ris die weer helemaal terug is. Lieten we Cambuur op 1-2 komen voordat we met voetballen begonnen. Toen speelden we even de beste 10 minuten van het toernooi, en met succes want de gelijkmaker kwam. Maar tegen Volendam alweer hetzelfde verhaal als in de competitie, jagen op de gelijkmaker. Met Camiel dan maar in de spits. Een gou den greep zo bleek. De Franse ploeg was natuurlijk een onbekende, maar vond ik erg sterk. En beleefd. Hier eindigde het helemaal mooi met jullie jacht. Hoewel het tijdsein al was gegeven liet de scheids rechter nog een corner nemen. En wie was daar om in te koppen, jawel alweer Camiel Tegen Go Ahead ging het dan wat positiever, met een fraaie bekroning van Oussama. Wat betekende dat een oude bekende in de halve finale troffen Ajax. Nou ja 4 keer op rij winnen is niet leuk voor ze, dus...de uitslag vergeten we maar, da*s makkelij ker dan er over liegen Kon ik de laatste wedstrijd niet volgen, maar deden jullie toch weer een wondertje door van 0-2 terug te komen en zo op penalties te eindigen. En toen was Michael die na zo*n prachtig seizoen vandaag niet in zF beste doen was er weer helemaal. Dus die winst was binnen. En dan is 3e in zoF mooi veld van tegenstanders bepaald een prima prestatie eigenlijk. Maar het lijkt erop dat jullie aan vakantie toe zijn...". En in Soest "...Het werd een Vlaams Dag je. Eerst Gent, de latere nummer 7, die eigenlijk heel goed speelde. Een 2-1 winst met o.a. een "inglijdertje" van Wessel na goed door gaan van Soufian. En dankzij winst op Soest stonden daar de Belgen van Beerschot weer voor ons klaar. Vriendelijke zuiderburen, althans aan één kant van het veld. De zittende supporters aan de andere kant konden het maar slecht verkroppen dat hun team voor de tweede keer in het toernooi van AFC verloor(3-l). Wij hadden te doen met onze grens die dapper doorvlagde. De Dl werd dus 5e achter Ajax, PSV, Feijenoord en Lokeren...". Om vermoeid te eindigen in Rotterdam "...Ik wist wel dat er afwijkende regels in Klaverjas zijn tussen Am sterdams en Rotterdams. Ik wist niet dat de UEFA het goed vindt dat er ook ten aanzien van buitenspel regionale regels worden gehan teerd. Vandaag wel dan in het Rotterdamse. En zo word je afgetroefd. Of eigenlijk werd er een nieuwe kaart in het spel geïntroduceerd: de joker. Heel herkenbaar, geel shirt, korte zwarte broek, en het maakt piepgeluiden op het verkeerde moment of juist niet op het goede moment...Nou ja, we hadden een gezellige dag. De laatste keer dat we dit seizoen voetbalden. Het weer viel reuze mee, dus veel moeders. We konden er allemaal om blijven lachen... En het is wel veel D dit keer, maar ja, ze waren dan ook erg actief. De D4 was in het buitenland, maar het bleef bij voetbal...: "...Ons zeer zwaar toernooi in Belgie. Eindelijk was het zo ver het toernooi in Mons waar we zo lang op hadden gewacht. De reis was nogal lang maar toen we er eindelijk waren was er een openingsfeest. Daarna gingen we naar de jeugdherberg. De volgende dag moesten we er al om 9 uur zijn en we begonnen goed, de eerste wedstrijd hadden we gewonnen met 2-1. Maar de tweede wedstrijd speelden we slecht en verloren we met 4-0. Als we de volgende wedstrijd wonnen mochten we naar de disco maar toen wonnen we zelfs niet, 1-0 verloren...". Maar lol hebben ze vast toch wel gemaakt hoor. Kwam er helaas op wat bittere manier een einde aan een schitterende reeks wedstrijden sinds de winterstop van onze Al: ...Na 90 minu ten 18 minuten blessuretijd! Scheidsrechter schakelt AFC uit! Onmacht, verslagenheid en onrecht zijn de woorden die passen bij de bovengenoemde wedstrijd, die recht gaf op een positie bij de laatste drie voor promotie naar de Nike Eredivisie. Want wat er tot aan de 108e minuut zo mooi uitzag, werd uiteindelijk toch verstoord door de Zwollenaren en arbiter Jansen, die er werkelijk alles aan gedaan heeft om FC Zwolle te laten winnen. Een prachtig veld, een grote schare supporters en fantastisch weer, kortom alle ingrediënten waren vandaag aanwezig om er een heerlijke pot van te maken. AFC kwam wat nerveus uit de startblokken en keek al vroeg in de wedstrijd aan tegen een 1-0 achterstand....De tweede helft, waarin AFC al snel op gelijke hoogte kwam door een goal van de zojuist ingevallen Ben 8juni2005 83ej aargang nr. Ebu-Mordi, een totaal ander beeld. AFC dat veel kansen creëerde en ook goede mogelijkheden kreeg op een voorsprong, maar keer op keer faalde in de afwerking....Deze man had na de 90e minuut nog aardig wat extra minuten in petto, waarin hij er van alles aandeed om de thuisploeg te laten winnen en uiteindelijk maar liefst 18 minu ten blessuretijd bij telde. Aan het einde van deze minuten hield de druk op het Amsterdamse doel aan, maar werd het op een aantal corners en vrije trappen na, niet erg gevaarlijk. In deze blessuretijd gebeurde er behalve het voetbal zelf nog van alles, vier gele kaarten en één rode voor AFC tegenover één gele kaart en één rode voor de Zwolse opponent. De twee rode kaarten hadden ook nog een afkoe lingsperiode van 10 minuten ten gevolge, waarna er vervolgens nog ANDERHALVE MINUUT gespeeld zou moeten worden. Wat volgde was een vrije trap in de allerlaatste seconden van de wedstrijd, vol gens de scheidsrechter, die eigenlijk allang verstreken was. Degenen die AZ en PSV gezien hebben, raden het al. Een doelpunt van FC Zwolle; spelers vielen verslagen neer op het veld. En wat restte was een aftrap, die nog niet genomen was of de scheidsrechter floot al af...". Spijtig, maar trots op de totale prestatie van dit seizoen lijkt wel op z'n plaats Hadden we nog meer eigen toernooien "...Leiderstoernooi 27 mei Warm Zowel de temperatuur als de gevoelens. En in zo'n ambiance is het goed toeven als leider, coach of op een andere manier betrok kene bij het jeugdgebeuren. Al die oudere jongeren gingen bewijzen dat zij eigenlijk nog steeds in Ajax 1 behoren. En dat was vermakelijk om te zien. Uitslag, ach...nou ja de uiteindelijke kampioen was Swa ziland. Maar dat was niet zo belangrijk. Wel het napraten, over de avond, de vermeende penalties of wat dan ook, maar vooral over het seizoen. En daar is het ook voor bedoeld. En met zo'n hitte (om 23.30 was het maar liefst afgekoeld tot 28 graden is dat natuurlijk een genoegen op het terras. Eten en drankjes bij de hand, wie kan zich beter wensen. Was er slechts het feit dat al deze mensen ook weer op zaterdagochtend vroeg weer paraat moesten staan voor het Mini-WK, wat maakte dat ze naar huis waren te krijgen!... En om met dat laatste meteen door te gaan voor een echte indruk moet u toch zelf even naar de site surfen "...Mini-WK 2005 Een Wereldkampioenschap is natuurlijk het summum van wat je als voet baller kunt bereiken. Onze pupillen deden dat. Is zo'n top te beschrij ven Nee, soms zeggen beelden meer dan 1000 woorden, dus dit keer een sfeerfotoreportage van het Mini-WK. Het spreekt voor zich En, stop de persen, kunnen we op het laatste moment nog een mooi succes doorgeven "...F3 wint Johnny Heitinga Cup tegen Leg- meervogels in Olympisch Stadion!!!! (2-0) Vanaf de le minuut liet AFC zien dat het maar voor voor 1 ding kwam; De Cup verrrrrove- renü Jullie lieten zien goed te hebben geluisterd naar alle adviezen want alles werd perfekt uitgevoerd! Vanaf de le minuut geconcen treerd, fel, hard werken voor elkaar en prachtig voetbal. Het was een genot om naar te kijken en jullie speelden allemaal! een prachtige wedstrijd. Legmeervogels was sterk in de duels maar op voetbal technisch gebied waren jullie superieur! Het was dan ook meer dan terecht dat Jesse de 1-0 wist te maken na zeer goed doorgaan!...De 2e helft was van bijzonder hoog niveau. Ik heb genoten, de remmen gingen los en er werden staaltjes techniek vertoond die heel veel mensen zeer blij maakte. AFC denderde erover heen en het was een wonder dat de stand niet snel werd uitgebreid. Legmeervogels kwam sporadisch bij de goal en als het kwam stond daar onze Jorre als een geweldenaar te keepen. Even leek Nathan uit een solo voor de bevrij dende 2-0 te gaan zorgen maar zijn inzet raakte de lat...Toch kwam ie, uit een prachtige corner kopte Jesse heel knap de bal hard achter de keeper (ja u leest het goed, kopte!)en was het gedaan; met nog 2 minuten te spelen kon de beker ons niet meer uit handen worden genomen! De perfekt leidende scheidsrechter hield ermee op en wat restte was één grote blijdschap! De giga beker werd zeer sportief uitgereikt door collega Guido met de afspraak volgend jaar weer een Best of Five te spelen. Helaas kon John Heitinga wegens interland verplichtingen er niet zelfbij zijn maar hij heeft vanuit Noordwijk de felicitaties overgebracht!...". Een enkel team komt nog aan spelen toe. Maar voor de meesten van ons zit het er op. Even bijtanken om zo in augustus weer gretig achter de bal aan te gaan hollen. Maar houdt de site in de gaten, want die blijft immer actueel! Frank de Munnik

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 28