Zondag B De jonge AFC'ers Vooraf heerste er vooral ongeloof. In een stadion spelen, met pers en publiek en tegen ex-profs. We zouden vast in het ooitje genomen zijn door een 13-jarige internetpuber die ons met buikkrampen van het lachen naar Tallinn heeft weten te lokken. Want alle correspondentie was per mail. We werden dan weliswaar aangekondigd op de website, maar dat kan tegenwoordig iedere hacker voor zijn of haar rekening nemen. De wat minder sceptisch ingestelde teamspelers wilden er wel in geloven, maar voorzagen toch de grootste nederlaag in de FIFA geschiedenis. Zouden we met een uitslag van 100-0 de internationale kranten halen? De lokale pers was immers aanwezig. De zenuwen namen toe in de spelersbus die ons netjes bij het hotel kwam ophalen. Na aankomst was het even zoeken naar de ingang, maar onze gastvrouw en tevens mailcontact was snel gevonden. Het was dus toch waar! Onze namen prijkten niet alleen op de kleedka merdeur, maar ook op posters en folders. Ze hadden nota bene promotie gemaakt voor deze verkapte interland! Nu begon het bloed bij ieder nog sneller te stromen en van de toiletten werd nog meer gebruik gemaakt dan gebruikelijk. De AFC (speciale dank aan Pim van der Meent, Theo Jansen, Fred Tenijenhuis, Kees Gehring). Het eerste was zo vriendelijk om trainingspakken en volledige outfits te lenen, waardoor we met een verpletterende professionele indruk het veld betraden. Hiervoor onze eeuwige dank! Let wel, we stonden één uur voor aanvang al op het veld. Normaliter duurt onze warming up hooguit drie minuten, als dat het al is en als je het überhaupt een warming up mag noemen, nu waren we dus ruim op tijd de benen aan het strekken. Er druppelde zelfs al mensen bin nen. Zouden ze hier een beetje van Lotje getikt zijn? Wie komt er nou naar het 6e van AFC kijken? Dat doen zelfs onze vrouwen en vrien dinnen amper! Klokslag 18.45 gaat het eerste fluitsignaal. De eerste twintig minuten houden we braaf stand. Sterker nog, Erwin Schreuder slalomt in de allereerste minuut om het middenveld heen alsof ze niet bestaan. De adrenaline giert door de kelen, de spanning is hoog. Dan valt het eerste tegendoelpunt. Niks aan te doen. Afstandschotje van 600 kilo meter per uur. Gelukkig staat het doel er nog en Barry de keeper ook. Net voor we euforisch willen gaan rusten met 1-0 achterstand vliegt de tweede er in. Balen! Rust! In de kleedkamer, eentje met lockers en groter dan menig Amsterdams appartementje, is het een kakofonie aan geluiden. Alsof we net een UEFA finale hebben gewonnen. En we moeten nog drie kwartier. Net na rust vliegt de derde erin. Zouden we nu toch met 100-0 er af moeten? In de 71e minuut wordt de laatste binnengetikt. We krijgen zelfs nog een paar kansen om tegen te scoren. Er worden scharen uitgegooid, pirouettes gedaan, harde voorzetten gegeven, geschoffeld, getrokken, een enkele poort, het is bijna niet te bevatten. Zeker kans op twee doelpunten. Het mocht niet baten. Eindstand 4-0. Het dak kan eraf. Sommige kinderen komen zelfs na de wedstrijd om handte keningen vragen. Onze keeper heeft achter het doel nota bene een ware fanclub opgebouwd en wordt onder luid applaus van het veld begeleid. In de kleedkamer staat het bier koud. Ze hebben overal aan gedacht, die Tallinnezen. Wat een genot, wat een wedstrijd! De adre naline en testosteron spuit uit alle poriën. Na de wedstrijd mogen we nog wat drinken in de VIP ruimte. Een stuk beton met een tafel in het midden, maar goed. De hapjes die er op staan en de hier en daar mooi ogende vrouwelijke fans maken veel goed. Tijd om te gaan eten en stappen. Dat laatste hebben we zaterdag ook nog eens goed overgedaan. Een lapdance voor 3 euro cent laat 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 niemand zich ontzeggen. Als ze vermoeden dat we van AFC Ajax zijn, gaat de prijs naar 6 eurocent. Kan ons het schelen. Doe mij zestien bier, 12 lapdances en geen thee! Wat kost dat? Twee euro? Tot volgend jaar! Piet Jansen Naschrift redactie: bij uitzondering is dit verslag in de Schakel ge plaatst, Het komt niet vaak voor dat een AFC elftal zo'n verre wed strijd speelt. Zaterdagcommissie De zaterdagcommissie bestaat uit: Roy van Dijk - voorzitter (023-5248924/06-53288696) Sebo Woldringh - secretaris (023-5492900/06-14672961) Benno Honsdrecht- commissaris (020-6701850/06-21262621) Camiel Huisman - commissaris (020-4004305/06-22978733) Aktueel Voor ons Jaarverslag verwijzen wij naar de pagina elders in deze Schakel. Aanvoerderoverleg: Alle aanvoerders ontvangen z.s.m. het verslag van de bijeenkomst op 23 mei in het clubhuis van ACC waar we zeer gastvrij werden ont vangen. Seizoen 2005/2006 De voorbereidingen voor het volgende seizoen zijn volop gestart. Het ziet er naar uit dat Martin Verburg en Hesdy Sanches starten met een voorlopige selectiegroep van circa 40(!) spelers voor AFC 3 en AFC 4. De promotie van AFC 6 heeft tot gevolg dat dit team AFC 5 zal wor den. Het 'nieuwe' AFC 6 wordt een mix met nieuwe spelers. De teams AFC 7 t.m. 12 zullen in principe qua samenstelling weinig verande ren. Wel zal onze commissie zich inspannen daar waar nog spelers ontbreken om de groepen uit minimaal 16 spelers samen te stellen. AFC 3 en AFC 4 zijn voor het bekerprogramma in de maand augustus ingeschreven. De trainingen zullen starten vanaf 9 augustus. Alle voorlopige selectiespelers ontvangen binnenkort een mailing over de samenstelling van de groep en het programma tot de eerste competi tiewedstrijd (zondag 4 september). Voor alle andere teams wordt een vriendschappelijk wedstrijdpro gramma samengesteld, dat circa twee weken voor aanvang van de competitie wordt gespeeld. Jullie krijgen daarover tijdig informatie! Voor de geplande Jaarvergadering op donderdag 23 juni a.s^ nodi gen wij jullie allen uit. O.a. zal AFC 6 worden gehuldigd wegens hun behaalde kampioenschap. B-commissie contactpersonen; AFC 3, 4 en 5; Frans Jüch - voorzitter (020 6415902 06 23622214) Patrick Reddering - commissaris (06 47806481) AFC 6, 7, 8 Ted Maros - commissaris (06 43023655) AFC 9, 10, 11,12; Max Flam - secretaris (020 6466118/06 25425231) Trainers: Martin Verburg 06-52017206, Hesdy Sanches 06-12268777 Beste functionarissen en vrijwilligers Hierbij wil ik u namens de Jeugdcommissie bedanken voor de inzet en bereidwilligheid tijdens het afgelopen seizoen. Mede dankzij deze steun hebben onze jeugdleden, van de Champions league tot en met de Al junioren een fantastisch sportief en sociaal seizoen meegemaakt. 24

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 24