Ingezonden Zaterdag Gouden Ballen wedstrijd AFC 6 naar Tallinn in Estland 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 26 mei: AFC1 - 'AFC Gouden Ballen' "Nee, helemaal niets..." Dat was volgens Robert Gehring de bijdrage van Roy Tular, althans volgens zijn eigen zeggen als Stanley Menzo weer was teruggekeerd van het Nederlands elftal. Nee hoor, het tegendeel is het geval, beide namen afscheid en zullen worden gemist. Stanley bevestigde dat nog in warme woorden voor AFC. De titel slaat veel meer op wat je nog kunt toevoegen aan deze avond. Want zo leuk een voetbalwedstrijd spelen en met elkaar emoties delen en daarna feesten, tsja, wat kan daar nog bij... Er waren wat vrouwen die na twee wijn grappen maakten over de naam Gouden Ballen, maar daar hebben de mannen zich vanzelfspre kend niets van aangetrokken. Hadden we onze kampioenen van ooit ('61, '63, '67, 69 en 2001 en onze huidige selectie. De uitslag, ach de roden scoorden wat vaker dan dan de witten, dat lijkt voldoende info. En Bep Thomas, de scheidsrechter, die zijn diagonaal slofte zag dat het goed was...! Na de perfecte Indische maaltijd was er ruim gelegenheid elkaar het een en ander te vertellen. En tijd voor afscheid. Zowel onze voorzitter Machiel van der Woude als aanvoerder van het le Robert Gehring stonden daar bij stil. Het gaat veel te ver hier iedereen die er was te noemen dan wordt de webmaster nerveus. Laten we wel hen van wie wij "afscheid" nemen noemen. De aanhalingstekens zijn omdat je AFC toch echt nooit helemaal kwijt raakt. Geen afscheid maar wel een felicitatie was er voor de prestatie van het 2e onder leiding van Wessel Colijn en Theo Janssen met Cynthia Visser. Maar naast de trainers verlaten ook een aantal spelers en functionaris sen (hun functie dan) ons. Zoals Marcel Koster die onze voortreffelij ke gastheer was en Peter Brans, maar die laatste heeft lang genoeg bij zichzelf stil gestaan vanavond... Ze weten dat dat we ze zeer dank baar zijn en dat we ze zullen missen, maar niet echt natuurlijk, ze blijven langs de lijn verschijnen Gaan er om diverse redenen ook spelers weg. Eén wisten we natuur lijk al langer, Stefan Stam die in Engeland nu prof is. Maar ook Vincent de Groot, Ali Bentohami, Wessel Sennef, Joes Blakborn, Mohad Zaoudi. Er werden oprechte woorden gesproken, ook door de assistenten-aanvoerders. Was er ook nog de speler van het jaar. Altijd voorop in de strijd en dat al 107 wedstrijden voor het le Hans Geerlings. En was er nog een illuster figuur die formeel afscheid van de A- commissie nam en aan wie wij veel hebben te danken Kees Gehring. Beetje weemoed met zoveel afscheid, maar dat werd door de disco dreunen weer verdreven. En zo was het voor ieder uiteindelijk toch een heel leuke avond Frank de Munnik Zaterdag 21 en zondag 22 mei vond weer het AFC Goed Genoeg Toernooi plaats, voor de lagere A, B, C junioren en D-pupillen. Dit jaar waren er ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van AFC, verenigingen uitgenodigd die net zo lang of langer bestaan dan AFC. Het was een prima georganiseerd toernooi, met een mooi programma boekje en met mooi voetbal weer. Ik vind het echter uiterst teleurstellend dat er voor de gasten en de AFC-voetballers géén lunch beschikbaar werd gesteld. Toen ik hier naar vroeg, vond de vrouw van de Jeugdcommissie penningmeester het nodig mij te zeggen dat AFC-ers altijd commentaar hebben en dat er vorig weekend ook al twee toernooien waren, waar overigens wel voor een broodje en wat te drinken werd gezorgd. U begrijpt het al, dit was voor de hogere teams. AFC moet niet bezuinigen op deze groep jeugdteams. Deze jongens betalen allemaal hun contributie, kopen hun eigen kleding, sporttas en voetbalschoenen en rijden niet met een AFC-bus naar uitwedstrijden. Bovendien zijn dit geen passanten, zoals bij de selectie teams, waar dit jaar weer een groot aantal van vertrokken is. Komende Jaarvergadering zal er wel weer een voorstel komen tot contributieverhoging. Ik roep de leden op hier tegen te stemmen, daar het grote deel van de contributie naar een te kleine groep leden gaat. Meindert Huisman Tallinn, 23 mei 2005: FC Flora - AFC Amsterdam. Na Barcelona en Dublin is nu Tallinn (Estland) aan de beurt om AFC6 te verwelkomen. Zo wonnen we op gravel van een Spaanse talenschool, verloren we in een weiland van een stelletje losgeslagen Ieren en nu spelen we tegen de ex-profs van FC Flora in een volwaar dig stadion. Ex-profs? Ja, dat klopt. Stadion? Ook dat klopt. Thuisha ven van FC Flora en het nationale elftal van Estland. AFC is een vriendenclub, maar vooral het bolwerk van uitstekende netwerkers. En zo geschiedde het dat we in het A. le Coq Arena op vrijdagavond om 18.45 uur mogen aantreden tegen de voormalige sterren van FC Flora. De speler met rugnummer 10 had vorige week nog zijn afscheidsinterland gespeeld tegen Noorwegen. Ruim 60% van de selectie was ex-international. Dit ter illustratie van het niveau waartegen AFC 6, zaterdag 4e klasse KNVB en derde van onderen op de ranglijst, moet aantreden. 23

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 23