kjl Medische commissie y v met de partners een weekend door te brengen. Leden van dit vrien dengenootschap zijn AFC-ers, die in het verleden in het 12e elftal van onze club hebben gespeeld. Het aantal deelnemers was 16, waaronder leden van verdienste, AFC-Ridders en leden van de Zilveren Ploeg. Ons Lid van Verdienste Hans de Wijs, al vele jaren de organisator van deze feesten, werd in Maastricht tot Erebobo benoemd. Volgens de door mij ingewonnen informatie was dit jaarlijkse uitje zeer ge slaagd. Anneke, de echtgenote van Hans werd door de bovenge noemde AFC-vrienden in een rolstoel door Maastricht en omgeving gereden, daar zij onder doktersbehandeling is voor een beklemde zenuw in de rug. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig her stel. Onze trainer van het 2e elftal Wessel Colijn en onze nieuwe assistent trainer van het L elftal Hernandez Coutho zijn toegelaten tot de cursus Trainer/Coach 1. Namens de AFC onze felicitaties en beiden veel succes gewenst. In de Financiële bijlage van de Telegraaf van 14 mei jl. was een lijst opgenomen van deelnemers aan een Handelsdelegatie in San Fran cisco. Onder de deelnemers de naam van Wim Jansen, directeur bedrijven en instellingen van ons AFC-Vriendelijk Bedrijf de ING- Bank. Wim is al jaren een graag geziene gast op het herenjaardiner op 18 januari. De tweede naam is die van ons lid Duncan Stutterheim, directeur ID&T, welk bedrijf onder meer dansevenementen organi seert en een muziekzender bezit. U ziet het beste lezers, dat je AFC- ers overal in de maatschappij weer tegen komt. AFC-Ridder George Wijnand bereikt op 5 juli a.s. de leeftijd van 80 jaar. George is een zoon van ons overleden erelid Jo, dus kreeg hij het AFC-gevoel met de paplepel ingegeven. George heeft in het ver leden een aantal jaren de functie van Schakelredacteur vervuld en is voor ondergetekende een vraagbaak, als ik iets uit het verleden wil weten. George zijn zoon is actief bij onze vereniging en zo blijft George op de hoogte van het wel en wee van de AFC. George is een regelmatige bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal. Namens de club wensen wij hem samen met zijn echtgenote nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. In Metropool Sport van 17 mei 2005 is een uitgebreid interview opgenomen met Martin Wolfswinkel, die in de tweededivisieclub Santiago de Compostela speelt in Spanje. Martin speelde in het verleden een tweetal seizoenen in ons eerste elftal, toen een korte tijd in Spanje en kwam daarna met zijn Spaanse vriendin weer terug naar Nederland om weer bij de AFC te spelen. De liefde overwon bij Martin, want zijn vriendin kon niet wennen in Nederland. Toch weer terug naar Spanje, en thans definitief. In genoemd artikel roemt Mar tin zijn tijd bij onze club en dat wilde ik u toch even laten weten. Zaterdag Veteranen 2 hield woensdag 1 juni jl. haar slotavond van het seizoen 2004-2005. Tijdens deze avond werd er een wedstrijd gespeeld tegen een vriendenteam van VVGA. Na afloop van deze wedstrijd werd onder het genot van een drankje en een hapje afscheid genomen van de spelers, Cocky van Duyvenbode, Gerrie Smit en Ab Springer, die hun voetbalschoenen aan de wilgen hebben gehan gen. Cockey blijft beschikbaar als leider en Ab (geweldig voor een man van 70 jaar) blijft bereid op te treden als scheidsrechter. Namens de AFC onze dank voor de geleverde prestaties in de afgelopen jaren aan allen. Donderdag 23 juni a.s. vindt de jaarlijkse algemene ledenvergade ring plaats in ons clubgebouw. Elders in deze uitgave van de Schakel kunt u de agenda van deze ledenvergadering lezen en tevens kennis nemen van het voortreffelijke, door onze secretaris Kees Gehring vervaardigde, jaarverslag in welk verslag alle gebeurtenissen over het seizoen 2004-2005 zijn opgenomen. Ook kunt u kennis nemen van alle eindstanden van onze teams en andere statistische gegevens van de hand van ons Erelid Chris Schroder eveneens een fantastisch stuk werk. In de vorige Schakel werd de toespraak van onze voorzitter Machiel van der Woude bij de jaarlijkse 4 Mei-Herdenking in het geheel opgenomen. Naar aanleiding hiervan kreeg ik een telefoontje van AFC-Ridder George Wijnand, die mij de volgende informatie door gaf. Eén van de leden van de AFC, die stierf in de 2e wereldoorlog heet Gerard Nieuwkamp en niet Henk. Voorts vertelde George mij, dat Rob Cijfer, Ko van Eyck, Henny Immig en Ab Scheepstra zijn 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 begraven op de Erebegraafplaats in Bloemendaal. Ik meende er juist aan te doen u hiervan op de hoogte te stellen. Op 29 mei jl. werd op ons sportpark het jaarlijkse Jom Ha- voetbaltoernooi gehouden. Het Nieuw Israelietisch Weekblad besteedt daar in haar uitgave van 3 juni jl. uitgebreid aandacht aan met de kop: "Knakworstjes en falaffel"en schrijft verder dat het toernooi met ruim 2200 bezoekers bij de voetbalclub AFC een succes was. Ook dit keer moet mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 29 mei jl. overleed op de leeftijd van 81 jaar onze vroege re trainer van de selectie Gé van Dijk. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam van de hand van onze secretaris en oud-eersteelftalspeler Kees Gehring. Ook bereikte ons het bericht van het overlijden van Mevrouw Mole naar- de Winter, de echtgenote van AFC-Ridder Rob Molenaar. Rob is al een aantal jaren ziek en werd liefdevol begeleid door Ria. In het verleden was Ria samen met echtgenoot Rob een graag geziene gast op Goed Genoeg. De AFC herinnert haar vooral ook aan haar medewerking aan de exposities van l'Art Fou de la Créativité, welke in het verleden op Goed Genoeg werden gehouden. AFC-Ridder Willem van Oort en echtgenote Ria, bevriend met de familie Mole naar, vertegenwoordigden de AFC bij het afscheid. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg voor de komende weken. In de eerste plaats vergat ik in de vorige uitgave van de Schakel bij de verjaardagen te vermelden ons kersverse Zilveren Ploeglid Rob Reddering, vader van onze leden Patrick en Michiel. Namens de AFC alsnog onze welgemeende gelukwensen. Verder noem ik de volgende jarigen: Ron Susan (8/6) - Hans de Wijs Jr. (11/6) - Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6) - Jan van Broekhuizen (16/6) - Jean Paul Krak (20/6) - Benno Leeser (22/6 en ziet Abraham) - Hans Geusebroek (24/6 - 65 jaar dus AOW) - Dick Moesbergen (25/6) - Guus Graanboom (30/6 - 80 jaar jong) - Bob Neseker (5/7) - George Wijnand (5/7 - 80 jaar) - Arthur Redde ring (6/7) - Bob Wildeboer (7/7) - Donald Speelman (7/7 - 65 jaar dus AOW) -Hans Elias (8/7) - Gerrie Smit (12/7) - Peter Roosen- schoon (14/7) - Etienne Spee (15/7) - Bob v.d. Bergh (16/7) - Cees Bouwens (16/7) - Hans Woudstra (17/7 - 70 jaar) - Rob Molenaar (19/7) - Jan Hendriks (20/7) - Charles Wiggemansen (22/7) - Max de Bruin (23/7 - 70 jaar) - Ton Nooy (25/7 - 75 jaar) - Tjeerd Jung (29/7) - Henk van Teunenjbroek (1/8) - Hans Dukker (2/8) - Frans Haubrich (3/8 - 65 jaar dus AOW) - Henk Gamelkoorn (3/8) - Hugo Walker (3/8) - George Horn (7/8 - 80 jaar) - Frank Bouman (9/8) - Ruud Janssen (65 jaar, dus AOW) - Hans Loonstijn (13/8) - Fred Laarhoven 17/8) - Jan Meijer (29/8) - Henk Hölzel (30/8) en Jan van Dijk (31/8). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Deze column is mijn laatste bijdrage in mijn functie als bestuurslid van de AFC. Zoals u uit de in deze Schakel opgenomen agenda voor de komende algemene ledenvergadering kunt lezen zal ik op basis van verjonging van het bestuur terugtreden. Of deze column na de zomer vakantie zal terugkeren, zal ik in de komende maanden in overweging nemen. Tenslotte wens ik u allen een prettige vakantie, om in augustus weer te beginnen aan het nieuwe seizoen van onze prachtige club van ruim 110 jaar. Johan de Bie Voor meer informatie en inschrijving zie de website: www.av-startbaan.nl/tib Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 22