•JéÉm Medische commissie Ons Eerste Onze AFC-jeugd en Trust. 11 mei 2005 83e jaargang nr. 14 Er staat in Amstelveen een grootse sportdag te wachten. Een uniek evenement op het atletiekcentrum van Startbaan op zondag 29 mei a.s. Gericht op de bestrijding van bewegingsarmoede met als verdere kernpunten, dat er een aantal clinics voor jongeren in diverse sporten gegeven zal worden en dat de gehele opbrengst ten goede komt van het ecologische kinderproject TRUST in Zuid-India. Bewegen is belangrijk voor je gezondheid en wat is er nu leuker en beter dan dit door sport te doen? Geef je met een compleet elftal op voor bij voorbeeld de trimloop en profdeer je in het AFC-tenue. Dus nog een goede training ook! Een geweldig fijn sportfeest op zondag 29 mei vanaf 10 uur bij a.v. Sartbaan in Amstelveen. De sportdag telt een trimloop met diverse afstanden, enkele fietstochten, een wan del/speurtocht en tevens een aantal sportclinics. Deze clinics worden door sporthelden gegeven, zoals Co Stompé (darts), John Bosman (penalty-schieten) en de bekende Taiji- meester Amien Ho, die een les geeft in Chinese bewegingsleer. Ver der clinics met ondermeer honkbal, cricket, judo/karate en hockey. De doelstelling van de TRUST wordt van harte ondersteund door de aanwezigheid van tv-mensen als Frist Barend, Sacha de Boer, Rick Nieman, Tom Egbers en Barbara Barend. De Jeugd Brandweer verzorgt demonstraties en de Politie geeft gratis naamscripties in je fiets. De Medische Commissie daagt alle jeugd elftallen van A.F.C. van harte voor deze unieke sportdag uit. De co-sponsors voor deze sportdag zijn For Fellows, het bedrijf van onze leden Kees Gehring, Nol Kuikens en Jack van Gelder, en CTI banden van Jack en Bob Duis. Voor meer informatie en inschrijving zie de website: www.av-startbaan.nl/tib Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 24 april AFC - Turkiyemspor 2-3 De laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen een aansprekende tegenstander, met prachtig weer en een schitterend en natgespoten hoofdveld. Alle wedstrijden van de laatste twee competitieronden beginnen om 14.00 uur, om eventuele competitie vervalsing te kunnen voorkomen. Omdat de vaste AFC-aanhang gewend is aan het gebrui kelijke aanvangstijdstip van half drie is het nog erg stil als de wedstrijd tegen Turkiyemspor begint. Meteen al in de eerste minuut breekt AFC via Robert Gerhing gevaar lijk uit over de linker kant. De harde lage voorzet wordt echter door iedereen gemist een gaat voorlangs. In de 5e minuut komt Hans Geer- lings oog in oog met de uitgelopen keeper van Turkiyemspor. Het bedachte "stiffie" mislukt en een meegelopen verdediger kan de bal wegwerken. In de begin fase raakt Robert Gehring geblesseerd aan zijn knie en moet na 10 minuten het veld al verlaten voor de uitstekend invallende Tahir Akhamrane. Halverwege de eerste helft krijgt Enrique Zschuschen nog een grote kans. Na een min of meer mislukte één twee neemt Zschuschen de bal mooi mee maar het schot wordt door een uitstekende actie van de Turkiyem keeper gekeerd. Tot dan toe hebben de toeschouwers een boeiende wedstrijd gezien van twee gelijkwaardige teams die lekker willen voetballen. De wedstrijd wordt vlak voor rust opengebroken. Net over de midden lijn speelt Bobby Gehring Tahir Akhamrane aan die een rush naar de goal maakt en voortreffelijk afrond (1-0). AFC heeft wel vaker tegen Turkiyemspor voor gestaan en meestal alsnog verloren, gaat er door mijn hoofd. Maar ja, het is wel lekker theedrinken met een voor sprong. In de tweede helft hoef ik niet lang te wachten om mijn angst werke lijkheid te zien worden. Vanaf de rechter kant wordt de geheel vrij staande Jimmy Simons aangespeeld die de bal simpel achter keeper van Holten kan tikken (1-1). In de 4e minuut komt AFC alweer op voorsprong. Uit een voorzet van Said Moumane vanaf de achterlijn kopt Zschuschen onhoudbaar in (2- 1). Turkiyemspor zal nu nog meer op de aanval gaan spelen en AFC achterin onder druk zetten. Hierdoor kan AFC af en toe gevaarlijk uitbreken en krijgt Joes Blakborn na en lange sprint een mooie kans op 3-1, maar zijn poging mislukt. Ook Turkiyem krijgt kansen. In de 65e minuut scoort weer Jimmy Simons uit een rommelige situatie vlak voor keeper Van Holten. De AFC verdediging kan de bal niet weg werken en Simons kan uiteindelijk de bal in het doel schieten (2-2). AFC creëert hierna veel en hele goede kansen, maar weet niet te sco ren. Een fraaie poging van de ingevallen Ken Watanabe gaat net over en Zschuschen weet de bal meerdere keren van dichtbij over de lat te werken. Het zit de spits al langere tijd niet mee in de afwerking. In de 84e minuut geeft de scheidrechter een penalty aan Turkiyemspor vanwege het neerhalen van een speler. Een enigszins omstreden strafschop, maar Simons heeft geen moeite zijn derde doelpunt van de middag te maken (2-3). AFC krijgt tot in blessuretijd nog een paar uitgelezen kansen, maar de stand blijft 2-3 in het voordeel van Turkiyemspor. AFC heeft in deze wedstrijd goed voetbal laten zien en strijd, maar als de opgelegde kansen worden gemist dan vallen de doelpunten aan de andere kant. Zo eindigt het seizoen, met nog een laatste uitwedstrijd volgende week tegen Elinkwijk, met twee gezichten. Een fantastische seizoensope ning, met goed voetbal, veel doelpunten en een hoge klassering. De tweede helt van het seizoen is qua punten aantal dramatisch (5), maar het getoonde spel geeft hoop voor het nieuwe seizoen. Nick van Ommeren Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Moumane, Joes Blakborn, Hans Geerlings, Robert Gehring (10e Tahir Akhamra ne), Mohad Zaoudi, Enrique Zschuschen, Dennis Purperhart, Lex Oosterling (61e Ken Watanabe), Bob Gehring (83e Ulli Landvreugd). PS: De pupil van de week, David de Jong, kwam na afloop van de wedstrijd naar me toe en vertelde dat met zijn doelpunt er bij we toch nog 3-3 hadden gespeeld. Kon ik toch nog met een enigszins tevreden gevoel naar huis. 1 mei: Elinkwijk - AFC 2-3 Leve de koningin....hoera....hoera....hoera.... Amsterdam had er weer een Koninginnenacht en -dag opzitten. Was gezellig in de stad, met Johan zijn woorden te spreken: "AFC'ers, je komt ze overal tegen"; in het Vondelpark, op het Leidseplein, Apollo- laan en natuurlijk voor een sateetje en afsluiter voor velen bij Sebo op de PC waar je Ali B., Lange Frans en Veldhuis en Kemper kon horen vanaf het Museumplein. Ik keek 's morgens uit het raam en zag de voorjaarszon opkomen, lekker strandweer, dacht ik nog, maar nee, ik wilde vandaag gewoon een lekkere pot voetbal zien. Afgelopen week genoten van het bijna boven haar kunnen spelende PSV en het hardwerkende AZ. Komende dagen de beslissingen, ik hoop op een verrassing. Maar vandaag eerst een andere wedstrijd. Elinkwijk uit. Lastig. Van de 23 ontmoetingen hebben wij daar 4x gewonnen, llx gelijk gespeeld en 8x verloren. Stond er nog wat op het spel vandaag in de Hoofdklasse A van de zondagamateurs? Jaze ker, wie zal er degraderen, dat werd onderling uitgevochten door Blauw-Wit en AFC '34 en behoudt AFC haar 4e plaats in de eindrang schikking die eventueel recht geeft op deelname aan de grote Amstel Cup. Maar dan moeten Argon of Elinkwijk zich wel bij de laatste vier plaatsen voor de op 21 mei te spelen Amstel Amateur Cup. "Via de Amsterdamsestraatweg ziet u aan uw linkerhand de ingang van het Elinkwijk complex", aldus de Schakel. Als je zo het park van Elinkwijk opkomt ruik je voetbal, mooie club, Elinkwijk, kampioen hoofdklasse 74, 82, 84, 88, 90, 91 en staan 2e, net voor AFC in de ranglijst aller tijden waar De Treffers bovenaan staat. Heren, res pect...! De grasmat lag er prima bij en het was drukkend warm. De 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6