"Kappen en draaien" Jeugdjournaal 9 maart 2005 83e jaargang nr. 11 Portugal: Rick Egbers, Joop Stolle, Jonathan Oved, Jelle Top, Quin- ten van Jioogdalen, Max Knap leider: Tom Egbers 020-6799398 Brazilië: Nathan Bierman, Peter Vriens, Salomon Hogers, Davio Verlinde, Paul Stuyt leider: Steve Bierman tel.020-4044482 Engeland: Carel Eiting, Olivier den Hartog, Sam Jesse, Sacha Pardo- vitch, Brian Loman leider: Hendrik Eiting tel.020-4416288/06-42113917 Nigeria: Tim Goudswaard, Max Massaut, Yannick Creveuill, Hidd van Brekel, Danny Gyasi leider: Ewoud Goudswaard tel.020-6797022 Argentinië Thomas Lantman, Maxence Luneau, Robin Schatens, Lorenzo Mancinelli, Thymo Samson leider: Jos Lantman tel.020-6457743 Italië: Sam Verkerke, Kwakoe Etwi, M.Wagenaar, Noa Benninga, Max Cunningham, Stafke Spijkers leider: Dhr. Verkerke tel.020-6769202 FC Porto: Daniel Allick, Kevin Vos, Max Warrens, Nicolaas Noomen, Dylan Weytboer. Leider: Dave Warrens 06-51121811 Manchester United: Philip Plaisier, Roman Jelier, Bohdy Buit, Job Key, Floris Hofstra. Leider: Peter Plaisier tel.020-6236213 Wiel Coerver revisited, Thema-avond Techniek 7 maart. Pas als je de bal beheerst kom je aan het spel toe. Dat is eigenlijk de basisgedachte die ten grondslag ligt aan de gepresenteeerde trai ningsmethodiek die teruggrijpt op de wijze lessen van de inmiddels oude Wiel Coerver. Voeg daar de technische presentatie mogelijkhe den van vandaag aan toe en je hebt een prachtig hulpmiddel om als trainer, èn speler, te gaan werken aan die doelstelling van balbeheer- sing. Na de inleidende historische schets van Hennie Schipper (het project dat nu is afgerond heeft zo'n 5 jaar in beslag genomen) nam Michel Mommertz het woord om de inhoud en mogelijkheden van de cd-rom toe te lichten. Dat wil zeggen de versie zoals die nu is ontwik keld voor de Engelse markt, waar met behulp van de sponsor van de Premiership, Barclays, de cd-rom in een oplage van 100.000 zal worden verspreid op de Engelse scholen van waaruit traditioneel de Engelse jeugd zijn voetbalwedstrijden speelt. De cd kent een spelers- en een trainers module. De primaire doelgroep, jongeren van 5 tot 16 jaar zal zich onmiddellijk thuisvoelen. De uitstraling heeft een hoog FIFA 200x spelgehalte, en ook de camera-invalshoek mogelijkheden (24 posities) zijn ze gewend. Tevens is er, zoals bij de meeste spellen, een opbouw waarbij naarmate men vordert (ook in leeftijd) de moei lijkheidsgraad van de oefening stijgt. De Coerver-methodiek gaat uit van 3 fases waarbij ook leeftijd een rol speelt 1. de bal beheersen/ontwikkelen van balgevoel, 2. de tegen stander "beheersen", 3. over de tegenstander heen/passeerbewegingen. Dit alles vinden we terug via 11 categorieën (zoals passen, koppen, ingooien, kappen e.d.) met in totaal 97 verschillende oefeningen. De cd-rom maakt het mogelijk de beweging vanuit elke gewenste positie te bestuderen, daarnaast om zowel de persoon, de kleding of de om geving (stadspleintje in plaats van stadion) naar eigen believen aan te passen. En, hoewel het hele scale uitgaat van het individu om vervol gens tegenstanders passief en actief toe te voegen, of meerdere spe lers. Met name dit laatste maakt het voor de trainer makkelijk om in zijn module de oefenstof te integreren in een praktische trainings- vorm. Het programma bevat eveneens een "Streetwise" deel waarin op zich schitterende bewegingen, zoals we die uit de "Panna" toernooien kennen te zien zijn. Maar da's toch meer circus dan daadwerkelijk praktisch bruikbaar. Het lijkt een zeer toegankelijk product dat niet zou misstaan op de Nederlandse markt maar daar is men nog mee bezig. Het ideaal is om deze onder alle (jeugd)leden van de KNVB te verspreiden. Op die manier kunnen trainers ook "huiswerk" meegeven straks, want het kost natuurlijk wel tijd om oefeningen "in te slijten". Uit de zaal kwam terecht de vraag of het niet erg op de jeugd is ge richt terwijl menig volwassene hier ook nog heel veel uit kan leren. Dat werd ook bevestigd. Wellicht omdat van het ideaalbeeld wordt uitgegaan, ligt die focus nu zo. Als je tenslotte nu consequent ieder een vanaf 5 jaar dit bijbrengt hoef je over 20 jaar seniorenen niets meer te leren...Aan de andere kant, je bent nooit te oud, en je leert nog steeds, ook al ben je al 30. Bij beter weer gaan onze trainers een dag met Hennie en Michiel het veld op om de daadwerkelijk prakti sche kant te bekijken aan de hand van de cd-rom. En hoe we dat in een trainingsmethodiek volgend seizoen kunnen integreren. Een boeiende avond, die zo'n vervolg inderdaad verdient. Frank de Munnik Tsja, en toen sloeg de winter toch nog toe. Dus veel sneeuwbal, wei nig voetbal. Nou ja, het eerste weekend van deze Schakelperiode lukte er 's ochtends nog enkele wedstrijden, en ook uit werd er wel gespeeld. Daarna was het over. Sneeuwpret is natuurlijk ook wel even leuk, en de velden hebben er nog nooit zo mooi strak bijgelegen, maar we zien toch liever alleen de lijnen in het wit. Gelukkig zijn de eerste berichten van onze F-Oen weer opgedoken. En om dan maar in stijl te blijven kozen we voor Dynamo Kiev, die moeten toch wel wat gewend zijn qua temperatuur "...Na een zeer koude week (de ouders kregen zelfs namens Cees bij de training op woensdag jl. een handenverwarmer aangeboden) waren de weersgo den ons deze ochtend goed gezind. Want hoewel koud brak zo nu en dan zelfs het zonnetje door. Na een korte 'tactiek-bespreking' zijn we klaar voor onze eerste wedstrijd tegen Real Madrid. Beide tegenstan ders blijken zeer aan elkaar gewaagd en het duurt dan ook even voordat we een opening vinden door de sterke verdediging van Real. Deze kans weten we dan wel meteen om te zetten in een doelpunt. Geweldig! Real komt dan terug met een aantal goede acties op ons doel, wat weer mooie verdedigings-momenten van onze kant oplevert. Deze spannende wedstrijd eindigt in 0-1. ManchesterUnited staat ons inmiddels al op te wachten. Nog geen minuut na het fluitsignaal scoren we al ons eerste doelpunt. Jullie krijgen daarmee de smaak te pakken en zijn niet meer te stoppen. Het ene doelpunt na de andere gaat erin en de moed zakt Manchester in de voetbalschoenen. Vlak voor het einde weten ze dan toch nog te scoren en eindigt deze wed strijd in een 7-1 overwinning voor ons...". Die kunnen dus wel tegen een (koud) stootje. Meteen een sprong naar aanzienlijk oudere junioren, de BI. De titel ("(veel)te weinigzal niet op de sneeuwval slaan ...Dat is de juiste typering van de wedstrijd tegen koploper Haarlem. AFC heeft veel te weinig gekregen. Maar eerlijk is eerlijk, het heeft wel aan ons zelf gelegen want je moet natuurlijk wel de kansen benutten die je krijgt. Doe je dat niet, ja dan krijg je geen beloning voor je inzet, spel, en gedrevenheid. En dat was tegen Haarlem dus het grote manco, wel kansen krijgen, maar niet scorenDat was even slikken, maar zoals in vele andere wedstrijden beschikt AFC toch over een enorme veer kracht en bleef knokken voor een beter resultaat. Zeker toen Erixsson de beroemde aansluitingstreffer produceerde, begon iedereen er weer in te geloven dat we minimaal een punt zouden kunnen overhouden aan deze wedstrijd. En het zou, en ik zeg het nogmaals, meer dan verdiend zijn geweestMaar ja, je krijgt niet altijd wat je verdient, en zo ook AFC dus niet. Kansen genoeg maar toch met lege handen weer naar huis...". Lege handen Thuis kon er inmiddels toch flink met sneeuwballen worden gegooid (vervolg zie volgende pagina) 14

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 14