(<kjL AFC Superstars Amstelborgh/Borchland De AFC clubscheidsrechter Ons Eerste o-TV\ r P v pijn. 5. soms pijnuitstraling naar de onderbuik. 6. het gehele bo venbeen voelt fors gespannen aan. De behandeling zal duidelijk gericht zijn op versterking van om ringende spierstructuren, rekking van hypertone getroffen spieren en fysiotherapie ondersteund door massage van de aangedane musculatuur. Het is in dit geval beter één week langer te revalide ren, dan één dag te vroeg beginnen Nieuw bij AFC is, dat je met vragen over deze artikelen of anderszins kunt e-mailen met: wim.crouwel@xs4all.nl Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 29 januari, Gezoend Ja, hij heeft wel eens gezoend. Wie Daniël de Ridder die het spektakel afsloot door de prijsuitreiking te doen. Maar omdat er nog wat rekenwerk te doen was eerst vragen wilde beantwoorden. Zo weten we nu ook dat hij vroeger een cavia had die Mus heette, ivriet kan spreken en ooit als AFC'er in de Dl spelend werd ge- scout door Ajax bij een wedstrijd tegen hun D2. En hopelijk is hij nu niet geblesseerd want de bestorming na afloop om een handte kening te bemachtigen was fors. Maar voor het zover was werd er ontzettend leuk en gezellig ge sport. Na de inleidende woorden van Michael Tugendhaft en Jan Verhagen nam Ronith Moorthaemer het heft in handen en ging de gehele zaal voor in een warming-up. Die niet veel later meteen een kick-bokstraining bleek te zijn. Niet helemaal de kwaliteiten die je op een voetbalveld nodig hebt, maar warm waren we wel En daarna natuurlijk snel aan de slag. Bowlen, Shoot-outs, Voet balpartij, Muurbal en natuurlijk waardoor het allemaal ooit begon Midgetgolf en Golf afslaan. Hier en daar dook dan ook het lachen de gezicht van Donald Speelman op die het initiatief nam en nu zag dat het goed was. Natuurlijk was er even tijd om bij te komen met de lunch. Maar al snel was iedereen weer bezig want er was veel te doen. En dan vliegt zo'n leuke dag om. En zit je plots al weer in de grote zaal. Te wachten om te horen dat je gewonnen hebt natuurlijk. Gezien de tijd die nodig was om alle scores te verwerken werden er echter eerst door de brutaalsten moppen voorgedragen die met voetbal te maken hadden (en/of een tikje schuin waren...). Voordat het dan zover was dat we aan de Super stars toekwamen werden eerst nog de winterkampioenen geëerd met een medaille die door Tom Egbers werd uitgereikt. We noe men ze nog een keer F9, 6, 4, 2, en 1, E 11, 3 en 2, Dl 1. En toen mocht Daniël aan de bak met de volgende winnaars World Cup: 1. Carel Eiting, 2. Danny Gyasi, 3. Sander Nieuwen- huis Champions League: 1. Tommy v.d. Torre 2. Mauk Muller 3. Noah Benninga F-pupillen: 1. Sem Witteveen, 2. Daan Kottmann, 3. Tom Dek kers E-pupillen: 1. Gino Weijtboer 2. Floris Willaert 3. Misha Goudsmit Een prachtige beker mocht mee naar huis. Maar iedereen was een beetje winnaar vandaag. Jong en oud. Want het was een prachtige dag met veel plezier. En dat was het allerbelangrijkste. Mogelijk dankzij naast de eerder genoemden, Peggy van Wijnen en de Juni or Board met Benno Nihom als aanvoerder. Mochten we nog iemand vergeten het mooiste bedankje is al die koppies aan het einde van de dag toch. Daar deed je voor Frank de Munnik (reeds gepubliceerd op 30 januari op www.afc-amsterdam.nl) Een uitgebreide fotreportage van dit evenement 16 februari 2005 83e jaargang nr. 10 (belevenissen opgetekend door Leo de Nobeldie zijn eerste wed strijd van een AFC team floot) Gedreven door een onblusbare clubliefde en geholpen door recente pensionering, dus in de functie van jongbejaarde, besloot ik wel willend in te gaan op het verzoek om de interne scholing tot club- scheidsrechter te gaan volgen. De cursusonderdelen bestonden uit bestudering van theorie ("Handleiding voor Scheidsrechters Veld- voetbal', voorwaar geen luchtig werkje, vol formuleringen als 'onreglementair verblijf op het veld', 'buitensporige inzet'en 'ge oorloofde gezichtsbescherming', waar ik tijdens mijn actieve voet balleven gewend was aan simpeler bewoordingen als 'die gozer mag helemaal niet meedoen'resp. 'doe een beetje normaal ja, idioot' resp. 'hé! scheids!! dat is toch hands man!!' indringende gesprekken met de ook als arbiter onvolprezen Frans Jüch en urenlange observatie on the spot van de verrichtingen van aan staande collega's. Thuis oefende ik voor de spiegel een staalharde mij-krijg-je-echt-niet-gek blik, alsmede het met de fluit aan de mond innemen van strategische posities die het mogelijk maakten om gelijktijdig de gebeurtenissen in de huiskamer, de keuken, de achtertuin en het trappenhuis te kunnen waarnemen - en zo moge lijk direct te kunnen ingrijpen bij geconstateerde onregelmatighe den. Toen een solide fluitbewustzijn voldoende was ingedaald kon de eerste wedstrijd worden geleid. Het werd een leerzame ervaring. Er valt erg veel over te zeggen, maar omdat deze column niet teveel ruimte in beslag moet nemen zal ik één kwestie noemen: een bijzondere combinatie van sportie ve en actuele onderwerpen. Dat zit zo. Ik had me voorgenomen om niet kinderachtig te zijn bij vrij onschuldige missers als bijvoorbeeld fout ingooien en om, als het even kon, zonder kaarten en ook zonder strafschoppen te wed strijd te kunnen beëindigen. Maar dat laatste lukte niet. Na een evidente overtreding moest de bal beslist op de stip. Het vertrouw de ritueel volgde: het verdedigende team 'maakte ernstig bezwaar', laat ik het zo maar samenvatten. Onderdeel daarvan waren de vele teksten die me duidelijk moesten maken dat ik in alle opzichten niet deugde en al helemaal niet als scheidsrechter. Toen een bepaalde opmerking echt te gortig was en ik de betrok kene daarop wees was zijn verweer: 'ik heb toch zeker vrijheid van meningsuiting of niet soms?'. Daar had ik even niet van terug. De man had zeker een punt, dat stond meteen voor me vast. Maar net toen ik het gesprek met hem wilde voortzetten door het aanhalen van de worteling van het door hem genoemde grondrecht in de Verlichting, en de idealen van de Franse Revolutie, hoorde ik achter ons het doffe geluid van elkaar beschoppende spelers. Een interessante discussie in de kiem gesmoord. Erg jammer. Maar misschien komt er nog een nieuwe kans. Zodra enigszins mogelijk zal ik opnieuw een strafschop geven, dan volgt de rest vanzelf. Leo de Nobel 30 januari AFC - AFC'34 3 - 1 Als supporter van AFC, maar ook als bestuurslid trouwens, wordt er op het ogenblik wel veel van je verlangd. Hoogte - en diepte punten (7 -0 winst en 5 -1 verlies) wisselen elkaar met de week af. "Von Himmelhoch jauchzend bis zum Tode betruebt" schreef Goethe dan ook alweer 2 eeuwen geleden om maar even aan te tonen dat ik vroeger goed opgelet heb bij de Duitse literatuur les. Het spelletje genaamd voetbal was nog niet eens uitgevonden dus Goethe had wel een zeer vooruitziende blik. Maar goed terug naar de wedstrijd, die begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan het overlijden door een tragisch ongeval van de broer van de gewaardeerde middenvelder van AFC '34, Michel Bos. AFC bleek in de eerste minuten van de wedstrijd nog met zijn gedachten bij deze minuut te zijn, want al in de 4e minuut ver scheen de spits van AFC '34 helemaal alléén (zelfs met bal) voor onze keeper Edwin van Holten, maar gelukkig schoof hij het leder naast de goal. Vanaf dat moment was AFC wakker en had al snel de zwakke plek van de tegenstander gevonden 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6