Volgende Schakel Afgelastingenlijn Medische commissie 16 februari 2005 83e jaargang nr. 10 Ik kwam in het bezit van een boekwerkje met een uitwerking van het Congres De Succesfactor; Amsterdamsche Bluf, dat Keizer Prestatie Consultancy samen met Topsport Amsterdam heeft georganiseerd op 19 november 2004 in de Amsterdamse Arena. Bij de organisatie van dit evenement was o.a. betrokken ons lid Ruben Dekker, die tevens tijdens het congres als één van de sprekers optrad. In de inleiding van dit boekwerkje aan de hand van Wim Keizer, vader van onze F-Pupil Navon Keizer en tevens ook spreker tijdens dit congres, wordt uitgebreid aandacht geschonken aan onze AFC. Schrijver noemt o.a. de aandacht voor normen en waarden en discipline. Met felicitaties namens onze vereniging aan het adres van Ruben Dekker en Wim Keizer vond ik het leuk, beste lezers, u van het bovenstaande op de hoogte te brengen. Al een groot aantal jaren heeft de oudste voetbalclub in Amster dam, onze eigen AFC een sterke band met het prachtige Amster damse koor: Het Zwanenkoor. Nita Bergisch, lid van onze club en al jaren actief in het koor en betrokken bij de propaganda voor de uitvoeringen, evenals onze ondersteunende leden Hans Men- sink en Bert Koster, (trouwe supporters van de wedstrijden van het eerste elftal) beiden erelid van het koor, hebben een sterke band met onze vereniging. Vrijdag 11 februari jl. begon het Zwanenkoor weer aan haar jaarlijkse reeks uitvoeringen in de Rode Hoed aan de Keizersgracht in Amsterdam, op welke avond en ook tijdens de uitvoering van afgelopen zondag veel leden van de AFC aanwezig waren. Namens de AFC wensen wij het bestuur en de koorleden veel succes bij hun komende jaarlijkse uitvoerin gen. Op verzoek van Erelid Rob Duis meld ik u nog een keer, dat er iedere 2C donderdagavond van de maand, dus in de komende maand 10 maart a.s., weer in Café het Silversant in Amstelveen- Bovenkerk een optreden zal plaatsvinden van de band "de Swing- planck". Jazzliefhebbers onder de AFC kunnen daar een geweldi ge avond meemaken. AFC- Ridder George Horn verstrekte mij de volgende informatie. Shlomo Sharf, de van Gaal van Israël, trainde 7 jaar lang het Israëlische nationale elftal, maar George kent hem al meer dan 30jaar, o.a. als trainer van Maccabi Tel-Aviv en Maccabi Haifa, met welke clubs hij meerdere keren het landskampioenschap be haalde. Vorig jaar kwam het idee bij deze trainer op om een voetbal trainingscentrum voor kansarme jongens uit Natanya en omgeving te realiseren. Met behulp van enige financieel krachtige vrienden kwam het project van de grond, waar hopelijk topvoetballers ge creëerd zullen worden. George kwam met het plan om ter nage dachtenis van zijn broer, ons overleden lid Leo Horn de verbou wing van de kleedkamer en het clubhuis te bekostigen. Ook onze leden Marcel en Paul Koster droegen bij om de naam van hun oom aan het clubhuis en kleedkamers te verbinden. Op 17 januari jl. werd onder grote belangstelling, o.a. van de voorzitter van de scheidsrechterscommissie van Israël dit clubhuis geopend. De naamplaat met een collage van foto's van Leo Horn tijdens zijn belangrijkste UEFA Cup wedstrijden werd onthuld door George, die in zijn toespraak memoreerde, dat Leo Horn niet alleen een topscheidsrechter was maar dat hij in de tweede wereldoorlog ook een verzetsheld is geweest, die velen heeft geholpen aan onder duikadressen. Zo heeft hij ook de levens van zijn broer George en zijn neven Marcel en Paul Koster gered. Ons lid van verdienste, tevens voormalig voorzitter van de Zilve ren Ploeg, Jan Steensma viert op 5 maart a.s. zijn 83c verjaardag. Zijn gezondheid laat de laatste tijd wat te wensen over, doch hij wordt door zijn vriend, ons lid van verdienste Henk van der Jagt op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze club. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van Jan, vergezeld van onze wens voor nog een aantal gelukkige en gezonde jaren samen met zijn echtgenote Herma. Zilveren Ploeger Guido Kiemeney vierde 11 februari jl. zijn 91e verjaardag. Guido was in het verleden een aantal jaren zeer actief in de Toto/Lottocommissie. Zo veel mogelijk is hij aanwezig bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal en daarnaast is hij bij de biljartbijeenkomsten van de VBC (Vrienden Biljart Club) op de donderdagavond aanwezig. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook dit keer moet ik eindigen met verdrietig nieuws. Op 10 fe bruari jl. overleed op de leeftijd van 88 jaar Mevrouw Mini Kleyn - Weiiers, weduwe van ons overleden lid Adee Kleyn, inl982 benoemd tot AFC-Ridder en in 1934 één van de oprichters van de ABC (Amsterdamsche Baseball Club). Na het overlijden van haar echtgenoot bleef Mini nog jaren lid van onze vereniging en was zij, zolang haar gezondheid dit toeliet, een vaste deelnemer aan het jaarlijkse Damesdiner. Vele oudere leden van de AFC bewaren een aangename herinnering aan haar. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Reyer Oud (17/12) - Jaap Pluim (17/2) - Robert Domhof (22/2) - Bert Witteveen (23/2) - André Bonnet (24/2) - Duco Ohm (1/3) - Frans Jtich (1/3) - Robert Didier (2/3) - Jean Bollen (4/3) - Jan Steensma (5/3 - 83 jaar) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3) - Dirk Jan Verhaal (9/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Ble De volgende Schakel zal op woensdag 9 maart verschijnen, dus over 3 weken.. Copy voor deze Schakel copy inleveren bij hanselias@wxs.nl Bel bij twijfel over het doorgaan van een wedstrijd of training bij AFC onze gratis afgelastingenlijn 0800-0235373. Ook is het mogelijk een automatisch SMS bericht te ontvangen. Voor aanvragen of opzeggen luister het afgelastingenbericht hele maal af. Kappen, draaien enau, mijn lies!? Liesblessures komen veel voor bij voetbal. Het maandagavond spreekuur geeft weer eens aan dat ook ouders daaronder lijden, dus maar even een overzicht. In de Schakel 1 van dit nieuwe jaar voor spelde ik reeds dat slechte weersinvloeden met afgelastingen van dien, het zinvol is de sportschool op te zoeken. Waarom? Gewoon om de belangrijkste spierstructuren te versterken. De meest voor komende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontste kingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aanhechtend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelas ting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil dit mede ook kan veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge ver stoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandighe den, koude en de kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het standbeen zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren van dit standbeen. Deze belangrijke spier groep reageert met een ontstekingsklacht in haar eindpees welke verweven is in het beenvlies(periost) van het schaambeen. Herkenbare klachten zijn: 1. pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzijde van het bovenbeen. 2.in de beginperiode pijn na intensief sporten en later ook tijdens. 3. in de mid-fase wordt de pijn minder maar treedt ook op tijdens rust. 4. het bijtrekken van het aangedane been met eenvoudig in-uitstapbeweging vertoont 5

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5