K&J AFC's "Bie"- zonderheden fi 1^A\ jr T.A.te Groen, jun, Weesperzijde 1066, 1091 EL Amsterdam, lidnr. 6924. R Groen, Sen, Tigris 20, 1186 JB Amstelveen, 06-24282414, lidnr. 6370. Opnieuw opvoeren: J Bakker, Sen, 10-0-9-1975, Rietvelt Schröderpad 57, 1064 WX Amsterdam, lidnr. 6884, KNVB nr FZZG88C. Vermissing van Arne van Teunenbroek. Na 2e Kerstdag 2004 (wij hadden nog nooit van een tsunami ge hoord) heeft zich een afschuwelijke verandering in ons leven vol trokken. Arne is nog steeds vermist en zijn, en dus ook onze, kansen zijn minimaal geworden. Een veelbelovend leven werd in enkele seconden afgebroken. Voor ons als familie is dit wegvallen van Arne uit ons leven vreselijk, maar voor die jonge kerel is het de tragiek ten top. Wat lagen er nog vele kansen en plannen voor hem klaar. Hij zal deze niet tot uitvoering mogen brengen en de wereld bewijzen welk een fantas tisch mens hij was! Ons verdriet is nog steeds groot, maar wij hebben heel veel steun, hulp en waardering vanuit allerlei kanten gekregen. Ook de publicaties in De Schakel van 12 januari 2005, de toespraken van onze voorzitter Machiel van der Woude tijdens de Nieuwjaars receptie op 7 januari jl. en het Heren Jaardiner op 18 januari 2005 hebben ons veel troost gegeven. AFC was ook Arne's kluppie. Dat hij en wij zoveel vrienden heb ben blijkt uit de hulp, bezoekjes, telefoontjes, brieven en kaarten. Wij zijn dankbaar voor alle steun. Het "Crisisteam Arne" heeft fantastisch gefunctioneerd onder de gedreven leiding van Ron van Doesburg, Hans Hulst en onze dochter Babette. Blijf Roos, Mark en Lara, en als 't kan ons steunen. In een variant op een regel uit ons clublied zouden wij willen zeggen: "Ik heb u lief, mijn AFC-ers". Roos, Mark en Lara en Kinnie en Henk van Teunenbroek. Vorige week zag ik op de vaderlandse televisie het programma Andere Tijden, welk programma dit keer gewijd was aan de ge schiedenis van de vereniging AZ uit Alkmaar, de broers Cees en Klaas Molenaar, evenals aan hun bedrijf Wastora. Uitvoerig werd teruggekeken naar de start van de vereniging en de successen uit het verleden. Bij de interviews was uiteraard ook betrokken ons jeugdcommissielid Klaas Molenaar Jr. zoon van de overleden Cees Molenaar. U ziet het weer beste lezers, dit bevestigt weer mijn verhaal over die AFC-ers, die je overal altijd tegenkomt. De oudste voetbalvereniging in Nederland, de ons bevriende Ko ninklijke HFC vierde recent haar 125e verjaardag. Er was een uitvoerig feestprogramma samengesteld, waaronder een receptie waar ons bestuur acte de presence gaf. Tevens werd er een jubile umboek uitgeven, in welk boek uitvoerig wordt ingegaan op de lange voetbalhistorie van deze vereniging. Voor liefhebbers van deze jubileumboeken een aanrader om aan te schaffen. Onze vroegere trainer en thans ondersteunend lid van onze AFC, Ton du Chatinier, die de laatste twee seizoen trainer was bij Elinkwijk, wordt in het nieuwe seizoen 2005-2006 de trainer van Zaterdag-Hoofdklasser Kozakken Boys uit Werkendam. Ton was in het verleden een roemruchte verdediger van FC. Utrecht en werd na het beëindigen van zijn voetballoopbaan trainer van Montfoort. Argon, AFC en Elinkwijk. Namens de AFC wensen wij hem bij zijn komende club veel succes. Zaterdag 29 januari jl. vond het Grote AFC 1895-2005 "Borch- land evenement plaats voor de circa 350 World Cup-, Champi ons Leaque-, F- en E-pupillen plaats. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel, evenals op onze website, vindt u een 16 februari 2005 83e jaargang nr. 10 verslag van deze bijeenkomst. In mijn column wil ik namens de AFC de organiserende jeugdcommissie van harte dankzeggen voor deze zeer geslaagde dag. Op vrijdag 4 februari jl. was de selectie van het 2e elftal samen met trainer Wessel Colijn en leider Theo Janssen de gast bij het sportinstituut All Sports in Amstelveen. Er werd een les in spin ning gegeven, gebruik gemaakt van de sauna en van het zwem bad. De opzet van deze avond was om gezien de fraaie successen van het 2e elftal een keer op een andere sportieve wijze bij elkaar te zijn. Volgens ontvangen informatie was deze avond zeer geslaagd. Namens de AFC onze welgemeende dank aan het adres van de directie van All Sports. De kunstredactie van het Noordhollands Dagblad schreef ter gelegenheid van de Nationale Gedichtendag op 27 januari jl. een wedstrijd uit voor gedichten over stad, plek of stek in Noord- Holland. Uit meer dan 350 inzendingen werden door de jury de vijf beste gedichten gekozen, die op de dag zelf geplaatst werden in de bijlage Cultuur. Het sonnet Spijkerboor van ons lid van verdienste Willem Adriaansz was daar één van, waardoor hij in de prijzen viel. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan onze dichter. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 1 fe bruari jl. werd aandacht besteed aan een bijeenkomst, die werd gehouden met betrekking tot een handelsmissie naar China. In genoemd artikel wordt onze vice-voorzitter Ad Westerhof uitge breid geciteerd. Ad vertelt dat hij op deze avond vijftig loten kocht, maar helaas de hoofdprijs, een verblijf bij Edith Brinkers in Tanzania niet won. Tevens stelt hij in zijn functie van directeur van het AFC-vriendelijke bedrijf, de Troostwijk Groep, dat zijn taxateurs genoeg te doen hebben in China. U ziet het beste lezers, datje AFC-ers toch overal blijft tegenkomen. Sem Verbeek, speler van de Junioren D 11, het team van de E- elftal selectie, onder leiding van trainer David Westerhof, was zo ongelukkig om bij de uitwedstrijd tegen de Kon.HFC zijn enkel zwaar te blesseren en kan voorlopig niet spelen. Namens de AFC wensen wij Sem een spoedige terugkeer op het voetbalveld. Ook Olivier Wijnen, speler van de Junioren BI, liep in de laatste competitiewedstrijd een forse blessure op aan zijn scheenbeen en kan voorlopig niet voetballen. Ook hem wensen wij beterschap en een snelle terugkeer in de Junioren B 1 Zondag 6 februari jl. speelde ons eerste elftal voor de beker tegen de koploper in de Hoofdklasse Argon in Mijdrecht. Zoals bekend worden voor de wedstrijden in de bekercompetitie geen assistent- scheidsrechters aangewezen. Bij de AFC was dit geen probleem want als vanouds was Barry van de Glas bereid deze taak op zich te nemen, waarvoor namens de AFC onze hartelijke dank. Selectiespeler Joes Blakburn is gekozen voor het Nederlands Amateur-elftal, dat op 16 februari a.s. onder leiding van bonds coach Paul Stijnen in het Engelse Woking (bij Londen) speelt tegen het amateur-elftal van Engeland. Namens de AFC wensen wij Joes veel succes. Inmiddels vernamen wij, dat ook onze keeper Yarick van Zeijst weer is toegevoegd aan de selectie van het Nederlands Amateur-elftal, dat op 16 februari a.s. tegen Engeland speelt. Ook hem wensen wij natuurlijk veel succes. Na de verloren bekerwedstrijd tegen Argon maakte ik tijdens een etentje met een aantal leden van de AFC kennis met Ruby de Morree, vriendin van onze keeper Yarick van Zeijst. Ruby is de oppas van ons jeugdlid Hidde Floberg en bracht een viertal maanden geleden Hidde naar de training op Goed Genoeg. Zij ontmoette daar Yarick, die daar aanwezig was in verband met zijn activiteiten bij de huiswerkbegeleidingsgroep. Zij kenden elkaar van de studentenvereniging en het was liefde op het eerste gezicht. U ziet beste lezers waar AFC goed voor is en dat wilde ik u even laten weten. De KNVB kwam via de media met de informatie, dat er gezocht werd naar een andere opzet van het bekertoernooi en weer te ko men tot het zogenoemde Knock-outtoernooi. Ik ben overigens van mening, dat de belangen van de amateurclubs door de KNVB in Zeist slecht worden behandeld. Welke systemen ook worden uit gedacht, het is altijd de wens van Zeist dat de amateurverenigin gen zo snel mogelijk uit het programma moeten verdwijnen. 4

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4