fyi AFCoryfee:Chris Schroder! Hffl® J. i mmUmïrof p*. Wi «4 Qjth. tm nig£**e$t r. t w. wb> tsawtbroefc tS®5 Ma» t. ipjgf jMtp* rxfcfc' te»i AS, h.o. rt)J 200s 6-« i*» ,4 ''-OCIS Y~ v AFCoryfee: Chris Schroder! "Ach, elk bestuur maakt wel eens een foutje". Zo hoor je toch hoogst zelden iemand zijn Erelidmaatschap ontvangen. Om eraan toe te voegen: "Heb ik dat?" Zie hier Chris Schroder ten voeten uit. Altijd wel een cynische humoristische opmerking in huis. Maar blijkt ook zeer gevoelig te zijn. "Waarom heeft Hennie dit nou niet meegemaakt?" Vraag: Chris, ik zie hier niet alleen een waslijst van activiteiten voor me, maar ook een hele lijst aan onderscheidingen. Waar moet ik in hemelsnaam beginnen? Het is toch echt de bedoeling, dat je maar één keer aan bod komt in deze rubriek! Antwoord: AFC is nu eenmaal heel belangrijk voor me, maar vergis je niet, zonder de steun van Hennie en mijn zoons Frank en Rob had ik dit allemaal nooit kunnen doen. Ik prijs me dan ook heel gelukkig dat AFC ook voor Hennie heel veel waarde heeft gehad. Toen Hennie ziek werd en voor behandelingen naar de VU moest, heb ik een halfjaar thuis gezeten om voor haar te zorgen. Mijn zoons hebben me weer naar AFC gestuurd. "Wij zorgen wel voor ma!" Of iemand van AFC geprobeerd heeft mij over te halen om weer een wedstrijd te bezoeken? Dat zou best kunnen, maar ik kan het me echt niet meer herinneren. Ik stond er absoluut niet voor open. Vraag: Afgezien van al je activiteiten voor de club, is het me opgevallen dat je jaar in jaar uit een goede band met de spelers hebt. Je bent er altijd en je zit gewoon mee te kletsen. Wat maakt jou zo speciaal, datje geaccepteerd wordt door de spelers? Antwoord: Ik ben misschien dan wel een oude vent van 70, maar je moet gewoon op voet van gelijkheid met ze mee kunnen kletsen. Ik ben laatst nog mee geweest met het trainingskamp van het twee de. Zitten een paar jongens in, die ik nog ken toen ze in de Al onder leiding van Ulli Landvreugd speelden. En wie denk je wie bij de Al toen de grensrechter was? Ik! Ik kon het gewoon bijhou den hoor. Ben zelfs niet eens voor oude "jeweetwel" uitgeschol den. Komt er een speler naar me toe: "Ik krijg 50 euro van je". "Hoezo?" "Nou, je gaat mee met het trainingskamp". Geen vraag, geen uitnodiging, je moet gewoon mee. Ach, daar geniet ik van. Ik ben heel lang actief gebleven als grensrechter, dan blijf je het contact met de jongeren houden, vind ik heel belangrijk. Ik zou niet zonder kunnen. Trouwens wist je dat ik in de succesvolle jaren van AFC meer dan 150 wedstrijden grensrechter ben geweest van het eerste? Ik heb dus ook twee Gouden Ballen. Donderdagavond, wat denk je, weer met de jongens even naar Café 1890. Ik achter de geraniums? Nog lang niet. Vraag: Chris, er is meer, je wordt uitgenodigd door de spelers, ze zoeken jou op. Je bent zelfs secretaris van de Stichting Suriname naar het WK. Je kunt me een hoop vertellen, maar niet dat er ook maar een spatje Surinaams bloed door jouw aderen gaat. Hoe heeft Dennis Purperhart, de oprichter van deze stichting, jou zover gekregen? Antwoord: Ik vertelde je net dat mijn zoons mij weer naar AFC gestuurd hebben. Komt Dennis op me af en zegt: "Je moet bij het scorebord gaan staan". Hij scoort, rent naar het scorebord en trekt zijn AFC shirt omhoog. Op zijn shirt eronder staat: Deze is voor 16 februari 2005 83e jaargang nr. 10 Hennie". Hadden de jongens onderling afgesproken. Assist was van Robert Gehring. Ik heb een heel speciale band met Dennis. Maar niemand weet, dat Edwin Holten altijd met zijn taxi mijn vrouw naar de VU bracht en daar op haar bleef wachten. Hij heeft nooit een vergoeding willen accepteren! De band met het eerste is er alleen maar sterker op geworden. Bovendien bepaal ik wie Man of the Match wordt. De beloning is één euro. Zijn we toch nog een betaalde club! Vraag: Je lijst van onderscheidingen liegt er niet om: in 1970 de Nobelprijs, de voorloper van de Henne Boskampprijs; in 1981 Lid van Verdienste en nu dan in 2005 Erelid. Hoe krijg je dat voor elkaar? Hobby of afwijking? Antwoord: Wist je trouwens dat in 1970 jouw grootvader Erelid werd? Daar vraagje me wat. Nee, het is hobby. Ik ben nu drie volle dagen per week voor AFC bezig. Het bijhouden van de statis tieken kost nu eenmaal veel tijd. Alles, zeker met betrekking tot het eerste, wordt door mij bijgehouden. Wie scoren er, van wie komen de assists, wie staan er in de basis? Bovendien hou ik ook de stan den van alle elftallen bij. Elke maandagavond moeten de standen op de borden in het clubhuis bijgewerkt worden. Roept u maar en u krijgt een overzicht van de afgelopen tien jaar. De promotie en degradatieregelingen voor het komende seizoen heb ik al. Ik moet nog naar de KNVB, volgens mij zit er ergens een foutje in! Verder het bijhouden van de AT5 teletekstpagina, gaat ook behoorlijk wat tijd inzitten. Alle uitslagen; alle doelpuntmakers; alle assists en ook de stand van elke competitie waar een AFC selectie-elftal in is vertegenwoordigd, wordt direct vermeld. Dat zijn heel wat tele foontjes in het weekend om alle uitslagen te krijgen. Ook alle wijzigingen in het programma, die Jaap Draisma van de KNVB krijgt, moet ik op de tekstpagina verwerken. Ik ben nu zo'n veertig jaar bezig met de statistieken van deze club. Uit handen geven? Ja hoor. Ik zal hem nog inwerken ook. Maar mijn trots is toch wel de eeuwige ranglijst van de Hoofdklassers. Hobby? Een leuke afwij king! Vraag: Volgens mij ben je een commissie op zich, klopt dat? Antwoord: Dat kan je wel stellen. Officieel zit ik in niet één commissie. Tenminste bij AFC. De Stichting Suriname naar de WK is al genoemd. Maar niet dat ik komend jaar wedstrijdleider ben van het Marathontoernooi en ook nog secretaris ben van Soci ëteit Olympisch Stadion. Ik ben altijd zeer actief geweest. Sport heeft altijd centraal in mijn leven gestaan. Ik had een full time baan bij de KNLTB. Ooit heb ik één wedstrijd in het eerste als linksback gespeeld, weliswaar tijdens een AROL toernooi, maar toch. Mis schien leuk om te vermelden. In 1963 deed ik mee aan de Elfste dentocht, het jaar dat Reinier Paping won. Werd ik mooi in Har- lingen al van het ijs gehaald. Niet omdat ik niet meer kon, maar door een Noordoosterstorm stroomde het water onder het ijs weg. Lucht tussen ijs en water is levensgevaarlijk, je zakt er zo door heen. Vraag: Zuidelijke Wandelweg of Boelelaan? Antwoord: Moeilijke vraag. Zuidelijke Wandelweg is nostalgie, was meer een club. Boelelaan is de huidige tijd, AFC is meer een bedrijf geworden, maar toch nog steeds ook een club. Ik kan geen duidelijk antwoord geven waar mijn voorkeur naar uitgaat. Laatste vraag: Je staat er bekend om, je mening niet onder stoelen en banken te steken. Botst dat wel eens binnen de club? Antwoord: (noot samensteller: deze vraag wordt toevallig door Peter Brans gehoord, die tegelijk Chris onder vuur neemt:Weet je wat er met jou is, diplomatie is nou niet je sterkste kant!") Nee, echt tactisch ben ik niet, ik zeg wat ik vind. Maar je moet toch kunnen zeggen, datje een ander mening hebt, zonder tegelijk negatief te zijn. Opbouwende kritiek moet kunnen. Of dat botst, maakt me niets uit. Ik blijf zeggen, wat ik vind! Allerlaatste vraag: Toen we eind jaren zeventig met het Eerste in Londen waren, heb ik je een kammetje geleend. Mag ik dat nu terug? Antwoord: Nee. Chris Schroder: een instituut binnen AFC! Samensteller: André Wijnand. 20

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 20