JEUGDJOURNAAL 16 februari 2005 83e jaargang nr. 10 Het leek zo goed te gaan, maar afgelopen weekend viel dan toch in het water. Maar de twee weekends daarvoor is er gelukkig wel volop gevoetbald en geschreven, dus kopij genoeg voorhanden. Vanzelfsprekend kunnen we niet anders dan eerst even stilstaan bij de Superstars van Amstelborgh/Borchland Gezoend Ja, hij heeft wel eens gezoend. Wie Daniël de Ridder die het spektakel afsloot door de prijsuitreiking te doen. Maar omdat er nog wat rekenwerk te doen was eerst vragen wilde beantwoorden. Zo weten we nu ook dat hij vroeger een cavia had die Mus heette, hivriet kan spreken en ooit als AFC'r in de Dl spelend werd gescout door Ajax bij een wedstrijd tegen hun D2. En hopelijk is hij nu niet geblesseerd want de bestorming na af loop om een handtekening te bemachtigen was fors. Maar voor het zover was werd er ontzettend leuk en gezellig gesport. Na de inlei dende woorden van Michael Tugendhaft en Jan Verhagen nam Ronith Moorthaemer het heft in handen en ging de gehele zaal voor in een warming-up. Die niet veel later meteen een kick- bokstraining bleek te zijn. Niet helemaal de kwaliteiten die je op een voetbalveld nodig hebt, maar warm waren we welEn daarna natuurlijk snel aan de slag. Bowlen, Shoot-outs, Voetbalpartij, Muurbal en natuurlijk waardoor het allemaal ooit begon Midget golf en Golf afslaan. Hier en daar dook dan ook het lachende gezicht van Donald Speelman op die het initiatief nam en nu zag dat het goed was. Natuurlijk was er even tijd om bij te komen met de lunch. Maar al snel was iedereen weer bezig want er was veel te doen. En dan vliegt zo'n leuke dag om. En zit je plots alweer in de grote zaal. Te wachten om te horen dat je gewonnen hebt na tuurlijk. Gezien de tijd die nodig was om alle scores te verwerken werden er echter eerst door de brutaalsten moppen voorgedragen die met voetbal te maken hadden (en/of een tikje schuin waren...). Nou twee dan om dit stukje op te vrolijken Man komt thuis. Zijn vrouw vraagt heb je goed gespeeld Best wel zegt hij, twee keer gescoord Hoeveel is het dan geworden 1-1... En, hij werd hier verteld over FC Zwolle, maar Fortuna zou nu passender naam zijn Komt een man bij de kassa en legt 50 euro neer. Zegt de vrouw achter de kassa, wilt u een seizoenskaart of een speler Dat voor wat betreft Het Spektakel, het loopt automatisch door in het echte voetbal.Een prachtig sport weekend van de F8 Afgelo pen zaterdag hadden we weer veel plezier bij de Superstars in Borchland. Er werd door iedereen vol inzet gestreden voor de punten...Op zondag verzamelden we om 12.30 uur bij AFC voor de warming-up. Om 13.00 uur begon de voorwedstrijd tegen de F2 van AFC*34 op het hoofdveld van AFC. De F8 werd bemoedigend toegesproken door Jean Bollen en Stanley Menzo, en toen begon de wedstrijd onder het toeziend oog van de vele toeschouwers langs de kant. Er werd sneller en feller gespeeld dan afgelopen week en dat was goed te zien. Ondanks de 0-1 achterstand die we opliepen bleef iedereen geconcentreerd spelen en scoorde Ruben vlak voor rust de 1-1. Direct na de rust werd het mooiste doelpunt gescoord. Een snelle aanval via 5 spelers werd door Hidde be kwaam afgerond. Vlak voor tijd wist Hidde nog 3-1 te scoren !....De toon was gezet, dus zat er voor ons Eerste Elftal niets an ders op dan ook met 3-1 te gaan winnen van AFC*34, wat ze ook braaf hebben gedaan. Het was een fantastische sportweekend voor de F8,Tijd voor weer een nieuwe tactische vondst die past in onze opleiding,"...We hebben het concept van Jean Bollen uit geprobeerd, met de verdedigers als aanvallers, en de aanvallers als verdedigers, zodat iedereen op een andere positie leert spelen. Simon hield zich prima aan zijn positie, niemand kwam er langs! Een groot compliment voor iedereen, zoals er op de bal gejaagd werd bij balverlies was prima. Ook het snel naar elkaar overspe len gaat steeds beter, waardoor er makkelijker gescoord kan wor den..." En bij de E10 deden ze al niet anders, zij het vanuit een andere motivatie, maar ook al met succes (7-0)...Een lekker zonnetje maar een striemende wind zorgde ervoor dat de gevoels waarde onder nul kwam te zitten. Als je tegen een team voetbalt die in alles minder is dan kan je heel mooi gezegd experimenteren met spelers, door deze op andere posities te laten spelen. Op deze manier krijgt de speler feeling met de voor hem beminde of onbe minde positie. Als leider krijg je vaak te horen mag ik eens daar of daar voetballen. Met de kennis die je dan in huis denkt te hebben probeer je met argumenten uit te leggen waarom de speler niet de geschikte speler voor een door hem beminde positie is. Maar het mooist is als de speler dit zelf erkent en ook aangeeft dat de door hem beminde positie, iets te veel aan improvisatie vraagt dan hem wel lief is. Heel simpel gezegd aan de overkant is het gras echt niet groener.Nee inderdaad, maar dat is dan ook het Wetra.Stap pen we over op wat AFC symboliek "keep smiling" Dat is de spreuk die je leest als men het hoofdveld afloopt. Voor de een iets dat je met plezier zal doen als je wint, voor de ander zal het als het de spreekwoordelijke "als een boer met kiespijn" zijn. Maar zater dag had niemand die iets te maken had met AFC kiespijn, in te gendeel er waren alleen maar vrolijke gezichten. Zelfs carnavals symtomen met echte limburgse dialect liederen heb ik mogen bespeuren na afloop in de kantine. Maar er was ook wel een heel klein feestje te vieren. Ten eerste wonnen we de belangrijke wed strijd tegen Cambuur, ten tweede zijn we daardoor "veilig" en ten derde weet AFC hierdoor nu al dat het volgend seizoen haar BI weer mag en kan inschrijven in de een naar hoogste divisie van de B-junioren. En dat is natuurlijk een heel mooi uitgangspunt. Zowel voor de opleiding voor de jeugd, als voor de uitstraling van de club. Maar we willen nog meer. We staan nu weer stevig in het beroemde linkerrijtje maar nog niet op de plaats die we willen. En dat wordt de nieuwe uitdaging van de BI. Welke plaats dan Tsja dat is juist de uitdaging, maar ik hoop dat we nog voor een mooie verrassing kunnen gaan zorgen..." Ja, dat bord is typerend voor AFC, maar zo vinden we meer terug, zoals een stukje histo risch besef bij de Dl ...Wandelweg. Even geschiedenisles AFC heeft voordat we op Goed Genoeg neerstreken meer dan 60 jaar gevoetbald aan de Zuidelijke Wandelweg. Nou, het eenjarige Nieuw-Sloten is blijkbaar van plan ook zo*n mooie historie op te bouwen wat een end zeg van de parkeerplaats naar hun velden. Een warming-up was eigenlijk al niet meer nodig. Voor mij ook de reden om tegen de gewoonte in aan de late kant te zijn. Wel een warm gevoel dacht ik dat Pim zich al ongerust maakte, tot ik er achter kwam dat het niet om mij ging maar om het wedstrijdfor mulier. MmmToch nu even doorbordurend op opleiding de Dl 1 heeft het nu een stuk moeilijker dan in de najaarscompetitie, maar dit is wel een leerzame, mooie, uitslag .Het werd een moeilijker wedstrijd dan verwacht. Onze jongens hadden moeite om in de wedstrijd te komen vanwege het hoge tempo en de druk die door Ajax werd gezet. Vooral voor de jongens op het midden veld was het bijna niet bij te benen. Na de eerste 10 minuten kwam AFC geleidelijk in haar spel en wist het meer op de helft van Ajax te voetballen....Het eindigde daarmee in een gelijk spel, waarmee onze jongens hun eerste punten van het seizoen verspeelden. Volgende week wacht Stormvogels/Telstar in deze zware voor jaarscompetitie waarin onze jongens eindelijk flink getest wor den...." Veel over de pupillen dit keer, want van de junioren hebben maar weinig va n de "schrijvende teams" de afgelopen weken het veld gezien. Maar helaas niets over onze allerjongsten want daar moet alles blijkbaar nog op gang komen, er werden nog geen verslagen gevonden. Dat zal ongetwijfeld snel veranderen want er zitten enthousiaste verslaggevers tussen de leiders. De moeite waard om dat ook zelf in de gaten te houden op de site de komende weken als het weer meewerkt. Frank de Munnik 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19